Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zanimljivo je koliko su ljudi defanzivni u vezi ovog filma, i ovde a i na ostalim mestima na internetu. Nostalgija, jebemliga
Cuti, jos si i dobro prosao, makar ti nisu rekli da treba da procitas pola biblioteke da bi shvatio o cemu se uopste radi u filmu. Cak i da jesi i izneses nelogicnosti iz filma, opet bi isto prosao.
Tako da da, u pravu si, fanaticna odbrana ako kazes svoje misljenje o FILMU je fascinantna na svim frontovima po internetu...
Da je na pocetku filma nakon naslova dodato "for fans only" nikakvih problema ne bi bilo.

Kingsglaive: Final Fantasy XV blue ray edition: sin nabavio negde uhd verziju i iznenadio sam se kvalitetom facijalnih animacija koje ranije nisam primetio. Nateralo me da ponovo odgledam ceo film gde sam mnogo vise paznje posvetio detaljima i max respect za tvorce, previse truda je ulozeno u ovo malo umetnicko delo.
 
Da ne idem puno u off, ali Vojvodjanine :), jedno je iznositi misljenje oko debatibilnih stvari, sasvim drugo je za vrlo ozbiljne glumce reci da su "krs" i odmah diskreditovati sebe. I iskreno, ja prvi volim da saslusam svacije misljenje, jer samo tako verujem da mozes prosiriti vidike i uvideti da postoji neka perspektiva koja ti je mozda promakla.

Doduse, ti si se vise osvrnuo na deo vezan za komentar na knjige, ali mislim da svaki post treba gledati kao celinu i u sirem kontestu.

Da ne ispada da sam se sada uhvatio za coveka, stvarno mi nije namera...


Sry za off
 
sasvim drugo je za vrlo ozbiljne glumce reci da su "krs" i odmah diskreditovati sebe
Njemu su krs i ja stvarno ne vidim tu niti problem niti potrebu za dezurnom sluzbom koja odmah skace u odbranu i da objasni kako je neko u krivu i nema pojma.
Covek nit je spamovao nit bio bezobrazan, izjasnio se i cao. Ne svidja ti se komentar, prekocis/ignore i idemo dalje a ne kao da dobijate 10% box office-a za online odbrane filmova i glumaca...
I to mislim uopsteno, ne samo za Dune, setimo se Interstellar-a tamo smo vec imali i experte za kvantnu fiziku, neverovatan forum, pun vrhunskih eksperata...
 
Glumci su najprivilegovaniji ljudi na svetu i nemam zelju da se zalazem za njih ni 1%. Nit ih volim, nit ih znam. I nisam nikad nicije misljenje komentarisao. Ali znam da cenim neke od njih i postujem njihovu glumu. Jer godine dobrih filmova i nagrada stoje iza njih i onda mi zapara usi kada neko kaze da su (navedeni iz Dine) krs. Jer to apsolutno nisu. Ali idemo dalje.
Postovacu pravila teme i cinjenicu da tvoj posao na ovom forumu nije lak i necu vise ni rec napisati na tu temu. Vec sam preterao...

Ontopic:

Pogledah Mother / Android, nisam hteo da gledam ocenu na IMDB i cesto to ne radim. Zeznuo sam se, 3/10.
Takodje, Scouts Guide to the Zombie Apocalypse me je prijatno iznenadio, 6.5/10.
Eternals, ubacili su svaku mogu rasu sa ove nase planete u glavnu glumacku postavu. Cak sam ceo film bio ubedjen da je ona Sprite - musko. Naravno, ima i LGBT romanse, 4/10.
Ghostbusters Afterlife - Solidno, za danasnje pojmove. Opet, nekako mi je sve vec ispricano i bezveze, 6/10.
 
Spider-Man: No Way Home


https://www.imdb.com/title/tt10872600/
Procitao dosta pozitivnih komentara pa ajde rekoh da pogledam. Gledao pre dve nedelje i nekako zaboravih na film posle toga. Bolji je od ostalih marvelovih koji su se prikazivali u poslednje dve god definitivno.
Svaka scena sa Dafoe-om je win.

I zbog njega ocena 6.5/10.
 
Eternals

Ugasio na pola, ovo je bas bas loše… generalno su loši Marvel filmovi nakon Avengers-a osim eventualno Spiderman-a i nadolazeceg Dr. Strange-a, ali nisam očekivao da je bas ovako loše.

Black Widow je bila gledljiva, Shang-Chi čak i solidan ali ovo kao da je neka sprdnja.

Ne znam postaje li ista bolje u drugoj polovini filma? Nisam neko ko premotava filmove…
 
Odgledah film Feya (ru) aka Fairy (eng), ocena 7/10.
Tek sad dodje na red, bolje reci u "nedostatku" drug, listajući kroz foldere sa filmovima na superfleški u tv izabrah ovaj film.
Lep film, s malo duše, pomalo mašte i mistike, sve u svemu lep odmor od hu-ha filmova...


Kad smo vec kod ovog filma, da li mozete poznati glumca koji igra glavnu ulogu?!
Ja ni za sto godina ne bi bio u stanju poznati ga...
Evo i njega https://www.imdb.com/name/nm0450975/?ref_=tt_cl_t_1
Glavni glumac u Nosćnoj straži i Dnevnoj straži.
 
Odlican! Topla preporuka!
Ha... ja po secanju... pa umesto Palmer odgledah Patrick :D :D :D Film o nekoj profesorici koja od bake nasledila malog mopsa... plitko dosta... 5/10. I da s e izvadim,pogledam isto po secanju,cini mi se da bilo preporuka ovde Vivarium. Meni jedan od glupljih filmova koje sam gledao 1.5/10
 
Escape from Mogadishu
Ja ne znam na kojim drogama su ovi Koreanci. Po meni je film smešan. Nije mi čak ni lepa priča. 3/10
Do sada je nešto najbolje a da ima veze sa Somalijom i gen. Aididom "Black Hawk Down"
 
MV5BOTQ2MjA4NDI0OF5BMl5BanBnXkFtZTgwODE2NDcwMzE@._V1_.jpg
Uwe Bol nema dobar fil...

Ahhh da,Uwe Bol. Zvanično proglašen za najgoreg reditelja ikada,i to sa pravom. Međutim...i ćorava koka ubode po neko zrno.
Da se razumemo,ovaj film iz 2009 godine,nije nikakvo remek delo,ali u poređenju sa ostalim glupostima od dotičnog ovo itekako jeste. Da krenemo od pozitivnih stvari:
1. Glavni glumac(Brendan Fletcher) je ovde odradio 90% posla,uloga ludaka mu je legla kao kec na desetku,dok sam gledao film par puta sam pomislio ovaj baja bi odigrao Džokera samo tako,da mu je pružena prilika.

2. Specijalni efekti. Jeste da su copy paste a la Michael Bay (Hteo to Bol da prizna ili ne) fino odrađen posao što se toga tiče.

Negatine stvari:
1. Lik je za svo vreme filma repetirao oružje dva puta,s obzirom koliko je ljudi pobio,ispada da u Uzi(Škorpion) staje 200 metkova.

2. Kamera. Ne znam ko je baratao kamerom,ali sine,bio je na nekim drogama. Zumiraj,odzumiraj,zumiraj, odzumiraj,flešbrkovi, zumiraj,odzumiraj...

3. Radnja filma. Ne kažem da je loše osmišljena,samo ima par nelogičnosti. Neću da spojlam.

Ukupan dojam,zabavan film. Kada bi se ispeglale ove negativne stvari koje sam naveo,bio bi ovo kultni blockbuster. Ovako,samo je zabavan film,šteta. Od mene ima 6.5/10. Verujte mi,ni jednom Bolovom filmu nisam dao ovako jaku ocenu.
 
Pogledajte prilog 332006
Uwe Bol nema dobar fil...

Ahhh da,Uwe Bol. Zvanično proglašen za najgoreg reditelja ikada,i to sa pravom. Međutim...i ćorava koka ubode po neko zrno.
Da se razumemo,ovaj film iz 2009 godine,nije nikakvo remek delo,ali u poređenju sa ostalim glupostima od dotičnog ovo itekako jeste. Da krenemo od pozitivnih stvari:
1. Glavni glumac(Brendan Fletcher) je ovde odradio 90% posla,uloga ludaka mu je legla kao kec na desetku,dok sam gledao film par puta sam pomislio ovaj baja bi odigrao Džokera samo tako,da mu je pružena prilika.

2. Specijalni efekti. Jeste da su copy paste a la Michael Bay (Hteo to Bol da prizna ili ne) fino odrađen posao što se toga tiče.

Negatine stvari:
1. Lik je za svo vreme filma repetirao oružje dva puta,s obzirom koliko je ljudi pobio,ispada da u Uzi(Škorpion) staje 200 metkova.

2. Kamera. Ne znam ko je baratao kamerom,ali sine,bio je na nekim drogama. Zumiraj,odzumiraj,zumiraj, odzumiraj,flešbrkovi, zumiraj,odzumiraj...

3. Radnja filma. Ne kažem da je loše osmišljena,samo ima par nelogičnosti. Neću da spojlam.

Ukupan dojam,zabavan film. Kada bi se ispeglale ove negativne stvari koje sam naveo,bio bi ovo kultni blockbuster. Ovako,samo je zabavan film,šteta. Od mene ima 6.5/10. Verujte mi,ni jednom Bolovom filmu nisam dao ovako jaku ocenu.
Kad se vec potrudis, stavi ime filma da mozemo copy paste ili jos bolje IMDB ili YT link.
 
Vidim ima i iz 2014. i 2016.godine... eto ti prilika da nastavis :)
 
Posle dugo, dugo godina odgledah ponovo Blade Runner (1982).
Sta reci osim klasik SF i uopste filmske industrije. O zavrsnom monologu Rutger Hauera izlisno je i pricati. Dok kucam bukvalno se slusa zavrsna spica sa Vangelisom. Sta cu kada sam jos pod utiskom. :)
 
Posle dugo, dugo godina odgledah ponovo Blade Runner (1982).
Sta reci osim klasik SF i uopste filmske industrije. O zavrsnom monologu Rutger Hauera izlisno je i pricati. Dok kucam bukvalno se slusa zavrsna spica sa Vangelisom. Sta cu kada sam jos pod utiskom. :)
Meni je neverovatno da je čovek preminuo iste godine kao i njegov lik u tom filmu, kao da su ga izbaksuzirali. Maestralan glumac, maestralan kompozitor.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno