Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je bila prelosa zbog glume i CGI-a, tako da nisam mogao da je zavrsim
Serija je ok, obrađuje tematiku nakon Linčovog filma (tj. knjige Mesija i Deca Dine)...

Ima malo taj Hallmark šmek (ne znam kako bih drugačije objasnio, ali ko je gledao ijedan Hallmark film zna na šta mislim), i CGI jeste loš, ali sama serija je ok realizovana bez obzira na evidentno (pre)mali budžet.

Suma-sumarum prethodnih postova "Dinu ne treba gledati bez predznanja (po mogućstvu stečenih nakon pročitanih knjiga)"...

@DukeLander imaš druže četvorku iz vladanja zbog ovog propusta, jer nepročitati jedan od najboljih SF serijala ikada je blasfemija. :ROFLMAO:
 
@DukeLander imaš druže četvorku iz vladanja zbog ovog propusta, jer nepročitati jedan od najboljih SF serijala ikada je blasfemija. :ROFLMAO:
Ako nista drugo barem Dinu da procita i posle toga da odgleda dokumentarac sa Hodorovskim, cisto da vidi koliko "uticaja" je imala na Holivud tj stvari koje su pokradene u kasnijim holivudskim ostvarenjima - posebno iz tog prvobitnog scenarija koji je Hodorovski sklepao sa Gigerom i Giroudoum tj Moebiusom i prezentovao glavonjama u Holivudu...
Neko rece ovde da je ocekivao "Star Wars akciju i krljacinu", a ocigledno ne zna koliko je Lucas u stvari pokrao iz Dine i od Hodoa.

Dune knjiga, zatim dokumentarac sa Hodorovskim, stvarno smatram obaveznim stivom za svakog ko je makar odgledao Star Wars, Alien, Blade Runner... (generalno sve kultne sf filmove iz 80ih)


A nakon toga mozete da procitate i strip Inkal od Hodorovskog/Moebiusa jer je nastao iz koncepta/scenarija koji je Hodorvski zeleo za Dinu.
(i zacudicete se koliko slicnosti ima sa poznatim filmovima iz tog perioda)
 
Poslednja izmena:
6/10, пристојна забава коме је досадно, крај је доста поправио утисак пошто је већина филма тешка монотонија, да није Батлера и Гриља нит би ко гледао нит би било вредно помена.
 
Toplo ti preporucujem prvu knjigu
Imam ih kuci na srpskom, madjarskom i engleskom.
Napisah esej ali znam da ne vredi...
Ukratko, mogao je biti sci fi film decenije da nisu trosili vreme na gluposti vec sazeto usli dublje u pricu, koja i jeste poenta Dune.
 
Ako nista drugo barem Dinu da procita i posle toga da odgleda dokumentarac sa Hodorovskim, cisto da vidi koliko "uticaja" tj stvari je pokradeno u kasnijim holivudskim ostvarenjima...

Ja sam se skroz iznervirao nakon što sam pogledao dokumentarac. Holivud stvarno ume da uništi čak i neuništivo.
 
Imam ih kuci na srpskom, madjarskom i engleskom.
Napisah esej ali znam da ne vredi...
Ukratko, mogao je biti sci fi film decenije da nisu trosili vreme na gluposti vec sazeto usli dublje u pricu, koja i jeste poenta Dune.
Ako služe za sakupljanje prašine, onda ne vredi. ;)

Gledaj da ispraviš četvorku iz vladanja, @Yojinbo propituje... :ROFLMAO:

EDIT i OFF: Evo ja koji sam Dinu pročitao četiri puta (sve knjige) od moje 16 godine naovamo, verovatno ću je sad "stući" još jednom pre gledanja filma, jer je nisam čitao ima tome 8-9 godina...
Inače imam tako neke knjige kojima se periodično vraćam i ponovo ih čitam svakih pet do deset godina (tipa IT (TO), Dina, Autostoperski vodič), kao i nekim filmovima, tipa tradiocionalno gledam 12 Angry man iz 1957 jednom godišnje, i nikad ne dosadi, svaki put primetim neki novi detalj i sl...
 
Isto i ovde, gledam da obnovim gradivo jer nisam skoro citao.
Doduse imam softcover izdanja na engleskom i nasa digitalna... Gledam ova nova hc izdanja - deluxe plavo i novo ljubicasto od Gollancza, ili pak da iscimam nekog dole cini mi se da je i CK izbacila neko hc "Dune specijalno izdanje"... (mada ako je lepljeno a nije usiveno ain't worth it na duze staze)
 

Za ljubitelje krajnje bizarnih i donekle sumanutih filmova 10/10. Ceo film je rolerkoster ludila da sam morao da potrazim neki intervju sa reziserkom da vidim dal je ta zena normalna (a izgleda jeste ) :ROFLMAO:
Stapanje price o emotivno i mentalno poremecenoj go-go igracici koja je i serial killer i paranoidnom kapetanu vatrogasne brigade koga drma njegovo ludilo dok ga voze steroidi... to je sve sto zelimo da vidimo a nismo smeli, niti imali koga da pitamo.
Tehnicki sve vrhunski odradjeno, muzika, detalji, zvucni efekti, kamera koja se mota okolo... Takodje film je super mega rated R. Zasluzena zlatna palma.
 
@emaremare Nista.
Ne bih dalje da ne spojlujem. Ako vam je trailer WTF ? E pa ceo film je to x10 a pritom ne deluje ni glupavo ni kao zajebancija jer je sve nekako profi i ozbiljno odradjeno.
 
Trailer je vrhunski, ne otkriva nista a nekako je lozacki.
 
Toma

https://www.imdb.com/title/tt8737152/?ref_=nv_sr_srsg_0

Solidan film. Dosta emotivan, gluma na nivou. Bjela zna da napravi film. Dosta sam citao ovde komentare da je odlican, najbolji nas film i itd, pa sam valjda i ocekivao nesto wau ali nemam takav utisak na kraju. Jeste dobar film, vidi se da je dosta truda ulozeno. Iskreno mene je najvise odusevilo pevanje Pejovica, da ne znam da on peva na trenutak bih pomislio da je original. I mlada Lepa je bila dobra riba :ROFLMAO: . Malo je pocela da me nervira ova Radulovic Bmw:LOL:, kako je ispao onaj skandal sa onim matorim, samo glumi neke zenske lakog morala. Film sam gledao za vikend pa sabiram utiske. I treba gledati film u bioskopu, ne vredi gledati tu verziju sto kruzi. Slusam kako se ljudi zale da su karte skupe, evo ima Tuck valjda utorkom popuste pa karta 200 din.

Sve u svemu ocena 7.
 
Copshop, bajka ali sasvim simpatično. Leonida dominira naravno, mada je i onaj sajko ostavio utisak.
 
12 Angry Men (1957)
A šta reći o ovom remek delu filmske industrije, o ovom filmu nad filmovima kojeg smo sigurno svi gledali makar dva puta?
Rame uz rame ako ne i bolji od Casablanca, Roman Holiday, It's a Wonderful Life, Breakfast at Tiffany's...
10/10
 
Titane (2021)
Bolje da sam čitao lepo Točak vremena ili gledao Casablancu kao što sam planirao nego sat i po što sam gledao ovo a ne znam ni šta sam gledao. Nemam ocenu.
 
ja ga upravo zavrsih, odavno apsurdniji film nisam gledao...barem ima hapoy end 😁 ima svojih momenata atmosfera je tokom celog filma sjajna... ipak not my cup of tea.... ludi grk je dobio konkurenciju u ovoj francuskinji...nekako mi njegovi filmovi vise leze
 
^
Isti utisak ostavio - odlicna atmosfera, sjajni kadrovi...
Za pricu, mislim da i ne treba traziti neku sustinu jer je ceo film predvidjen kao odlican i vrlo uvrnut mindf*ck koji ce da "vozi" gledaoce, sto u sustini i jeste vrlo uspesno postigao.
 
^
Isti utisak ostavio - odlicna atmosfera, sjajni kadrovi...
Za pricu, mislim da i ne treba traziti neku sustinu jer je ceo film predvidjen kao odlican i vrlo uvrnut mindf*ck koji ce da "vozi" gledaoce, sto u sustini i jeste vrlo uspesno postigao.
bas to sustina nije poenta nego voznja
 
Casablanca (1942)
Ahhh, šta reći...? Šta? Nakon svakog gledanja mi je sve bolji.
10/10
Za vikend se gledaju Secret Window i A love song for Bobby Long.
 

Očekivao sam da vidim neku romantičnu dramu pred spavanje, pojma nisam imao da se iza bezazlenog naslova krije boleština. Šta li je u glavama tih režisera? Ko voli filmove s varijetetima u kasapljenju, dopašće mu se ovo, lično meni se gadi. Sumnjam da se dopao Čehoslovacima.
 

Očekivao sam da vidim neku romantičnu dramu pred spavanje, pojma nisam imao da se iza bezazlenog naslova krije boleština. Šta li je u glavama tih režisera? Ko voli filmove s varijetetima u kasapljenju, dopašće mu se ovo, lično meni se gadi. Sumnjam da se dopao Čehoslovacima.
Hostel романтична драма, добар виц 🤣
 
Meni je Dune divan. Gledao u kcns bioskopu za koji malo ljudi zna uopšte da postoji.
Naravno neko ko nema predznanje će da se pogubi, što može i biti problem, jer ako prvi deo flopne, drugog neće ni biti...
Verovatno cu ga pogledati u imaxu u Bangkoku
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno