Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U tome i jeste poenta sve je over the top....gledao sam tarantina u The Joe Rogan Experience 3 sata intervju pisao je scenario 8 godina i neke stvari su namerno pogresne,kao sto covek rece bajka. Imas intervju na Spotify-ju
pogotovo deo gde se obraca gledaocima za scenu sa brus lijem 😂 prostak
 
Je li taj Netflix samo precenjeno djubre jer sam stekao takav utisak jos od starta pa do dan danas nisam pogledao ni minut njihovog kontenta. Jos mi ne ide u glavu zasto bi neko placao pretplatu za isti...

Cuh za taj Chikago 7 a cuh isto tako da je prehajpovano djubre kao i sve ostalo iz njihove produkcije pa cu tako ostati dosledan svom karakteru :)

Ove crtace mozda pogledam sa bratanicom ako budemo manjkali opcija!
Postoje itekako dobri Netflix filmovi, samo što nisu mainstream, već više Art:
Marriage Story, Uncut Gems, The Dig, Roma, The Ballad of Buster Scruggs, I'm thinking of ending things, The Other Side of the Wind
 
Ne bih volio nikoga da uvredim i o ukusima se ne raspravlja ali ne razumem Uncut gems da se nekome svidja. Neurotican film koji nisam imao snage gledati vise od 45 min a trudio sam se.
 
Nemoguca misija , ludilo nisam istrpio ni pola. Nisam takav mazohista.
 

Klasičan Dizni. Kao što reče Yojinbo mešavina Mumije i Pirata ali malo više vuče na dečiju stranu. Tako da će klincima biti super.
Ja ga odgledao sinoc/jutros u kasne sate... Kao da gledam Michael Bay filmove, vizuelno odlican, ok zabava ali opet fali nesto.
Iako sam bio "pod gasom" meni je ovo vrlo mlako bilo i na momente tesko gledljivo... Vrlo isforsiran humor, film iako prepun akcionih scena sve je nekako flatline i isiljeno delovalo, losa hemija izmedju glumaca, cak i los casting rekao bih iako pokusavaju da odrade ok posao (Rock i Foggy iz DD-a mozda najbolje) vidi se da im uloga ne lezi...
Vrlo primetno je da su pokusali da kopiraju Mumiju, Indianu Jones-a i PoC sa novim settingom ali sve je ispalo nekako isforsirano i nije kliknulo.
Uz naravno izforsiran LGBT momenat kao i #jakozemsko...
Za klince ce sigurno biti solidna zabava, ali daleko je ovo ispod kvaliteta filmova koji su pokusali da kopiraju. Moze komotno da se preskoci.


Izgleda da Dizni izgubio svoj "touch" jer pokusavaju da naprave sterilne filmove koji ce gadjati sto veci auditorijum bez truda i paznje koji su nekad ulagali... Svaki animiran i igrani iz 90-ih i 2000-ih im je bio odlican i vanvremenski klasik...
Ili su jednostavno najurili ili ugusili i ono malo talenta sto je ostalo svojom progresivnom politikom.
Eno i Skarlet pokrenula tuzbu jer su je navodno izradili pustivsi film na servise i time oborili zaradu tj bonuse koji joj pripadaju, a i dalje ne kapiraju da filmovi sa jakom agendom jednostavno ne prolaze kod publike.
 
Poslednja izmena:
Evo još jedne animacije koju sam uspeo da odgledam - Megamind (2010). Pored svih filmova o dinosaurusima ovih dana, ovaj mi je zapao za oko.
I sasvim je OK, jedino mi je utisak malo pokvarila muzika "Bad" od Džeksona i posebno "Welcome to the jungle", obe na kraju. Ovo drugo mi je "leglo" u The Dead Pool (1988) kad Džim Keri loše, poput žabe, otvara usta imitirajući pevanje.
P.S. Linkove ka IMDB stranicama koje sadrže opis filmova neću postavljati. Za razliku od stranica sa npr. glumcima, koje još imaju normalan izgled, ove sa naslovima filmova su mi prilično negledljive. Dok ne vrate (ako i uopšte vrate) na staro, neću ih ni postavljati ni posećivati.
 
Probaj Jolt ili vec kako se zove 😁
Jesam, odgledao sam ga. Ali je bolji od f9. Ja bas mogu sve da gledam i pustim mozak na pasu, ali f9 je prevazisao svaku meru. Po meni sramota sta rade od kako nema Paula!
 
Po meni sramota sta rade od kako nema Paula!
A šta će tek biti od 10-ke. Dizel već najavljuje novi a Džonson se pokarabasio s njim. Nešto oko toga ko je veći glumac i profesionalac. A kad su njih dvojica zapravo i počeli da glume u franšizi? Čim stanu jedan pored drugog, naduvaju se ko golub pred parenje, da vidimo ko ima veće mišiće.
Kako god, Džonson je najavio da ga neće biti u daljim projektima, Dizel ne znam tačno šta, verovatno nešto kao "You don’t turn your back on family".
 
Bukvalno... Ne znam, zadnjih par godina filmovi nemaju veze sa onim sto bi trebalo da bude. Snimaju cisto zbog para, zato i nema kvaliteta!
 
Jesam, odgledao sam ga. Ali je bolji od f9. Ja bas mogu sve da gledam i pustim mozak na pasu, ali f9 je prevazisao svaku meru. Po meni sramota sta rade od kako nema Paula!
Ja odgledao F9 zbog akcije iskljucivo, ali veliko mjaumjaumjau od filma/glume.
Jolt (valjda) sam ugasio kad su se upoznali/smuvali/mjau i sad ova ovetnica :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: ja mjau
 
Našao sam Džonsonov prvi komentar o daljem učešću u franšizi:
"You guys reading this know how much I believe in the idea of TEAM EFFORT. That means respecting every person, their time and their value when they step on to my set or partner with our production company. And like with any team - that's a family - there's gonna be conflict. Family is gonna have differences of opinion and fundamental core beliefs. To me, conflict can be a good thing, when its followed by great resolution. I was raised on healthy conflict and welcome it. And like any family, we get better from it."
A ovo je Dizel govorio o Džonsonu:
"My approach at the time was a lot of tough love to assist in getting that performance where it needed to be. As a producer to say, okay, we're going to take Dwayne Johnson, who's associated with wrestling, and we're going to force this cinematic world, audience members, to regard his character as someone that they don't know - Hobbs hits you like a ton of bricks. That's something that I'm proud of, that aesthetic. That took a lot of work. We had to get there and sometimes, at that time, I could give a lot of tough love. Not Felliniesque, but I would do anything I'd have to do in order to get performances in anything I'm producing."

Izgleda da su stvarno pukle tikve, a iskreno nisam otišao dalje od šestice ili sedmice - poslednje gde se Voker pojavljuje. Razmisliću već hoću li ići dalje.
Familija i ljubav :LOL:
 

Prilozi

  • rockdiesel.jpg
    rockdiesel.jpg
    205.6 KB · Pregleda: 84
Višak vremena je uslovio da pogledam F9.
Počeli su da parodiraju sami sebe. Film je dosadan iako se sve vreme nešto dešava. Omakli su se kontroli.
Onaj sa Walker-om je poslednji koji sam gledao (osim spinoffa sa Rock-om i Statham-om), sve posle toga je izgubilo smisao a kako Dizel polaze prava na fransizu ne sumnjam da ce stancovati dokle god mu donosi dobru lovu.

@milanin
Film je za preskociti, sem ako ne pustate klincima.
Jedino dobro je sto mi se zbog filma ponovo gleda trilogija Mumije.
Steta sto je generalno malo takvih blokbaster avantura a postoji velika "rupa" u tom zanru, ocigledno nikako ne mogu da pogode formulu IJ-a.
Mummy, Sahara i National Treasure su najblizi bili tom vajbu (od "novijih"), uz diskutabilne Tomb Raider filmove. Mozda bude nesto od Uncharted filma/fransize.
 
Poslednja izmena:
koji je kad u dubaiju prelecu kolima iz zgrade u zgradu? ja sam kod te scene batalio gledanje ff
 
Zbog toga sam i batalio sa gledanjem nastavaka, a koliko sam video svaki je bio "kreativniji"...
 
Jeste off ali moram da okačim komenatar koji pokazuje kako će se razvijati FF franšiza :)

FF10 : Chronicles of the Furious
Writer: “So Dom is fighting the devil with the ancient staff of Ra on the hood of Dodge Charger during a ‘twisted metal’ style street race in hell, and he’s winning because he has the knowledge of the ancients ones”
Producer: “But how did he get the knowledge of the ancient ones?”
Writer: “Well see, he used to do illegal street racing…”
 
Jeste off ali moram da okačim komenatar koji pokazuje kako će se razvijati FF franšiza :)

FF10 : Chronicles of the Furious
Writer: “So Dom is fighting the devil with the ancient staff of Ra on the hood of Dodge Charger during a ‘twisted metal’ style street race in hell, and he’s winning because he has the knowledge of the ancients ones”
Producer: “But how did he get the knowledge of the ancient ones?”
Writer: “Well see, he used to do illegal street racing…”
Moguće, sve je moguće.
Lično, ja bih voleo da franšiza opstane sve do momenta kad odstrane kola na fosilna goriva i uvedu elektro isključivo. Zamisli, Dizel u elektromobilu. Možda se i familija izmiri do tad.
 

Prilozi

  • fandf.jpg
    fandf.jpg
    37.7 KB · Pregleda: 71
f9, jungle cruise i jolt:
Нажалост гледао, од очигледних ствари које заправо треба пред крај да изненаде гледаоца (типа у трећем наведеном да не куцам спојлер) и глупости да и даље дају женама да праве егзибиције на штиклама од 15цм(професионални борци/атлетичари се повреде и боси и у патикама на идеалној подлози); да у другом поменутом филму морају да убаце нешто(подсвесно) што и није за децу, а оваква глупост од филма само код деце и може да буде гледљива(плус онима који су на нечему кад гледају серије и филмове којих је све више), преко ф9 који је "побогу" и тежак смор, не знам шта бих више додао на ово што су остали већ рекли.
Једино што глумице нису лоше иако неке стижу године... најбоље(најприродније) ми изгледа ова из џунгле.
Волео бих да могу да предложим неки нови филм, али не знам ни који бих нови филм предложио...

Релативан оф:
Ако неко зна да ми каже име за један релативно стари филм где нападају мислим забрањени град, и онда час добијају кад уђу час губе, где се стално појављују неки нови борци као "специјалци", а издајник је ваљда неко из фамилије која вечера док све то траје, пошто сам давно одгледао само пола, па да завршим ;-)
----------------------
И да не заборавим, није спојлер али млади Дон(глумац) има далеко тамнију кожу од старијег, чуди ме да неко није поменуо...
 
Poslednja izmena:
once upon a time in hollywood vrhunski samo scena sa Bruce Lee-m vredi gledanja 10/10

Meni je bio super kad sam gledao pre dodele Oskara. Po meni najbolja Pittova uloga jos od Seven (inace ga ne gotivim previse). Najbolje kad se na kraju reminiscencije tog dogadjaja, a sve u vezi sa tim zasto ga nece u filmu kaze tipa "hmmm, fair enough"
Inace, hvala na preporukama, slobodno dodajte :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno