Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aladin odličan. Prvi dio filma ocjena 10 a drugi dio 7.
 
Valerian...
https://www.imdb.com/title/tt2239822/
Nako, fina zabava, oseća se Beson u svakoj sceni, ima malo šmek Petog elementa, međutim ipak je ono mnogo ozbiljnija priča.
Ako nemate šta pametnije da radite, fino ćete utucati 2 sata.
6/10
 
^^ Meni je baš loš, treća fotokopija Petog Elementa. Da je od nekog drugog režisera još nekako ali budući da je od Besona ocena 4-
Lucy je solidan, nema umetnosti ali zanatski dobar i solidna akcija. Ko još nije gledao neka da šansu njegovom filmu Angel-A, takodje i Big Blue.
 
Što se Travolte tiče prethodno sam postavljao Blow Out (1981) na osnovu kog mu je Tarantino dodelio ulogu u Petparačkim pričama.
Sasvim ok, čak i vše od toga, sa šmekom kraja sedamdesetih, početka osamdesetih.
Preporuka.
 
^^ Meni je baš loš, treća fotokopija Petog Elementa. Da je od nekog drugog režisera još nekako ali budući da je od Besona ocena 4-
Lucy je solidan, nema umetnosti ali zanatski dobar i solidna akcija. Ko još nije gledao neka da šansu njegovom filmu Angel-A, takodje i Big Blue.

Uzmi procitaj The Incal (trilogiju) od Hodorvskog i Mobiusa pa onda podeli utiske o Petom Elementu, kada vidis koliko je stvari Beson odatle pokrao, pardon upotrebio kao inspiraciju... ;)
(Avanture) Valerian (i Lorelajn) je inace jedan od poznatijih sci-fi stripova franko-belgijske skole, cini mi se krajem 70tih ili pocetkom 80tih, tako da ne znam bas da li moze da se kaze da je kopija PE-a...
 
Poslednja izmena:
^ Nisam rekao da je PE los film, naprotiv , samo je losa "kopija" u poredjenju sa originalnim delom (Incal) od kojeg je Beson "pozajmio ideje".

Ne znam zasto bi Valerian spomenuo kao losu kopiju PE kada nemaju veze jedan sa drugim. Valerian ima svoje izvorno delo u vidu stripova, PE je nastao kao "originalna ideja" Besona. Mada to misljenje o "originalnosti" sam promenio nakon citanja Incal-a.

Ako nista drugom makar odgledaj dokumentarac/intervju sa Hodorovskim , cisto da vidis sta je nastalo od nesudjenog filma i koliko su mu ideja "pozajmili" drugi (sada vec) filmski klasici u Holivudu.
Ako ces vec da pijes, makar sa nekim predznanjem da te saljem u kafanu... :p
 
Poslednja izmena:
Nisi rekao ali si tako pristupio, dodje mu na isto. Nisam čitao strip ali ne sumnjam da je bolji strip, retko kad film bude bolji od knjige ili stripa...
Pa lepo, Valerijan nije direktna fotokopija ali jeste uveliko recikliranje i to loše. I kritičari i publika se generalno slažu u tome. A možeš i da se opkladiš da ga niko neće gledati kroz 3 godine a kamoli kroz 15 godina.
Na stranu sve to, [bold]meni[/bold] kao što sam već naglasio nekoliko puta je ni prineti Petom Elementu a ni nekim drugim radovima Besona.
 
Poslednja izmena:
^
Baci pogled na taj dokumentarac/intervju sa Hodorovskim, zaista vredi.
Taj strip je inace samo deo tj produkt scenarija i ideja koje su trebale da budu u The Dune filmu u izvedbi Hodorvskog (ne one bede sto su kasnije snimili). A na scenariju su za ilustracije bili zaduzeni HR Giger (kasnije Alien) i Moebius (J. Girard) - njegov artwork je upotrebljen kao "inspiracija" za PE, takodje sa Hodorovskim je stvorio Incal (dok nas ilustrator Janjetov nije preuzeo palicu od njega). Pritom su mu kasnije jos poprilicno ideja pokrali iz tog scenarija iako su ga odbili...
 
Poslednja izmena:
Jodorovski i Sveta Planina ludilo.
El topo nikako da odgledam na hdd mi cuci.
 
Poslednja izmena:
Ma to je samo dokumentarac o filmu, nazalost nikada nije snimljen..
 
Valerian, ne secam se o cemu se radilo, ali znam da mi je bio OK i da bih ga mozda i opet gledao [emoji3]
Avengement,.makljaza, mozak na ispasu. Ako vam se svideo Brawl in cell block..(sto znam da vecini nije), bice dobar i ovaj.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
To Jodorowsky's Dune mislis da treba odgledati https://www.imdb.com/title/tt1935156/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1 ?
A sta je Sveta Planina? Jel to ovo The Holy Mountain https://www.imdb.com/title/tt0071615/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1
Da za Holy Mountain ali pazi samo dobro odmoran i bez ama ikakokvog ocekivanja posto je Jodo covek koji je natopljen nekom vrstom ezoterijskih ucenja odnosno miksom svega i svacega. Verujem da je posisao dobru dozu slicica svojevremno. Kraj odlican.
 
Ja svetu planinu nisam mogao da izguram do kraja, da sam bio u nekom tripu verovatno bih. Ovako čist nisam mogao da verujem sta gledam [emoji102][emoji2]

Captain Marvel prolazan. Nije bio baš tako loš koliko ga svi napljuvase.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Godzila 2 - jad tuga cemer... Na pola filma zaspao, pola ljudi izaslo sa projekcine...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
The Way (2010) https://www.imdb.com/title/tt1441912/?ref_=nv_sr_5?ref_=nv_sr_5
To je jedna tako dobra prica, zanimljivo, polagano, "pitko", o zivotu i ljudskom postojanju...
Preporucio bi svakome ko ne gleda samo "hu-ha i ožezi" filmove.
Necu davati ocenu, samo cu reci da odgledate, odmorite mozak i dušu...
 
Poslednja izmena:
11:14 (2003)
Ljudi, ovo je jedna ludaja od filma! Ovako nešto mi je bilo preko potrebno u moru osrednjih i nikakvih filmova. Više paralelnih priča sa ljudima čije se priče prepliću. Znači ovako nešto ne verujem da ste gledali. Vrlo smišljeno i i perfektno odrađeno. Gluma izvrsna sa starim dobrim Svejzijem i masom u to vreme odličnih mladih glumaca. Prosto se čudim da ovakav kalibar od reditelja i scenariste ima samo dva filma iza sebe. Preporuka! I nek bude 10/10

https://www.imdb.com/title/tt0331811
 
Poslednja izmena od urednika:
Dobar film, gledao ga bas davno vrteli ga cini mi se i na pinku pre. Al tesko bas da je 10/10 :)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Dobar film, gledao ga bas davno vrteli ga cini mi se i na pinku pre. Al tesko bas da je 10/10 :)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Znaš kako, ne mogu ocenjivate filmove strogo kritički (profesionalno) i da uzimam neke parametre koji su mi nepoznanica, a i nije mi ni posao filmskog kritičara da ih na taj način ocenjujem. Više je to ocena za onu vrstu utiska kad te film izuje na brzaka, pa nek ide život :) Ima dosta kvalitetnijih, boljih filmova kojima sam dao možda manju ocenu, ali izostalo je ono nešto u meni, mada ne bežim ni od toga da nekom filmu promenim ocenu na više, baš iz razloga što sam možda bio previše strog u ocenjavanju, u odnosu na današnji kvalitet filmova kakvi se prave, i koji mi je srozavajuć.
 
U pitanju je naravno subjektivni osećaj koji zavisi od više faktora, a ne samo od kvaliteta filma.
Može film biti ne znam kako kvalitetan, ali ako ga gledam npr. u lošem bioskopu, sa zaprljanim 3d naočarima i preglasnim zvukom koji probija, još mi neko non-stop šutira u sedište i zvone telefoni okolo, džaba kvalitet, subjektivni osećaj će biti loš.
 
Pa to... Ljudi kojima je to posao će dati i ocenu više, možda samo zbog fotografije, koju ja možda neću ni primetiti u toku gledanja. Isto tako, ako me pozadinska muzika u filmu izuje, eto odmah ocene više sa moje strane... Mada to i naglasim.
 
Poslednja izmena:
Captain Marvel prolazan. Nije bio baš tako loš koliko ga svi napljuvase.

Meni je najslabili Marvel do sada, jer radnja filma deluje zbrzano, muzika i fore su "flatline" - ne uklapaju se u date scene. Ceo film je delovao bas "na kalup" ili nisu mogli da pogode ceo taj period 90tih, tj sve je delovalo nekako "off" tj vestacki/forsirano (ne znam kako drugacije da objasnim). Cak i taj pokusaj za nostalgijom 90tih sa muzikom im nije uspeo, iako su pokusavali nisu mogli da docaraju smek tog perioda (recimo kao GotG sa muzikom ili Stranger Things -> koji je najbolji primer "celog paketa"... Ili Future Man )
 
Poslednja izmena:
Meni je Cpt. Marvel bio isto prolazan, pomaže i nemanje očekivanja od superherojskih filmova. Ako mi je prolazan dobro je, ako mi se svidi više od toga još bolje, a ako mi ne paše prekinem sa gledanjem.
Kad smo kod superheroja Shazam otprilike sličan Captain Marvelu, slična zabava iz iste fabrike sa tom razlikom što u Shazamu potenciraju
ulickanost frizura, kostima i "moderne" tendencije. Prvi obojeni superjunak se super unovčio pa se ide na gay populaciju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno