Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
The Wizard of Lies (2017)
The_Wizard_of_Lies.jpg


Ima gomila dokumentaraca na ovu temu. Sta je covek uradio za neverovati. Solidan film i gluma na nivou. Ocena 6/10.
Za film nisam ni čuo ali kad sam video legendarne glumce De Niro/Fajfer nije se imalo šta razmišljati. Sad mi se završio.
Dobar film, težak za gledanje.
I ja dajem 6/10.
 
'Bem ti sve. Prvo ode Minja a sad i Neša. Junaci mog detinjstva.:cry:
 
Guilty (2018) danska verzija
Auuuu, kako napet film. Gluma na visokom nivou i, što je meni jakoo bitno, nema suvišnih scena i ne traje predugo. Tužna realnost našeg sveta i narkomanije. Odličan film.
8,2/10
 
Na Guilty sam relativno skoro naleteo i dopao mi se (nisam ni znao da je izaslaamerickaverzija)
Dead Zone,vise puta, sjajan film (inace parodiran unekom od Halloween specijala Simpsonovih:) )

Juce opet odgledao


Odlicna zabava ko voli filmove koji se desavaju na jednom mestu
 
Evo i ja sad obnovio Dead Zone. Možda preko 10 god ga nisam gledao. Stvarno bi trebalo da pročitam taj roman od Kinga...
Fantastični Kristofer Volker i Martin Šin.
Fantastičan film.
8,5/10
 
off topic:
wtf je sa linkovima imdb-a i nemackim? u pocetku sam mislio da vas pola kaci neke nemacke filmove
ili da sam u nekom paralelnom univerzumu nakon 45te 😁
ne volim da sam sebi radim spoil nekom filma ni sa imdb opisom pa nisam ranije provalio :cool:
 

@rastafarian

Ovo sam i ja pitao par puta, konkretan odgovor nisam dobio. Međutim, malo sam čeprkao po netu i saznao da korisnici u Nemačkoj imaju isti problem. Naime, kad uđu na stranicu, IMDB im automatski prebacuje na nemački jezik iako bi neki hteli da im ostane na engleskom. Navodno, rešivo je tako što se prijave na IMDB pa imaju opciju biranja jezika, kao i vraćanja starog izgleda stranica. Baš lepo s njihove strane.
Moja je pretpostavka, ispravna ili pogrešna, da IMDB to radi jer nas "vidi" kao Nemce. Može biti razlog ako je server u Nemačkoj. Ovo neko stručan treba da potvrdi ili opovrgne, čisto da se reši ova fama već jednom.
 
off topic:
wtf je sa linkovima imdb-a i nemackim? u pocetku sam mislio da vas pola kaci neke nemacke filmove
ili da sam u nekom paralelnom univerzumu nakon 45te 😁
ne volim da sam sebi radim spoil nekom filma ni sa imdb opisom pa nisam ranije provalio :cool:
Blaskowitz like this. :ROFLMAO:

EDIT: @Der Schnitter ne kontam kako u nemačkoj korisnici imaju isti problem kao mi ako im izbacuje IMDB na nemačkom, imali bi isti (sličan) problem kad bi im izbacivalo na srpskom.
 
Evo i ja sad obnovio Dead Zone. Možda preko 10 god ga nisam gledao. Stvarno bi trebalo da pročitam taj roman od Kinga...
Fantastični Kristofer Volker i Martin Šin.
Fantastičan film.
8,5/10
Što se Kinga tiče, u mom slučaju uvek prvo ide knjiga pa film... i onda se uglavnom razočaram🙂. Dead Zone je jedna od boljih ekranizacija njegovih dela.
 
Uhvatio danas simpatičan film - Quigley Down Under sa mojim omiljenim filmskim brkom i jednim od omiljenijih filmskih negativaca.
Laura San Giacomo je pružila sjajnu izvedbu. Dajem 7,5 za ovaj klasik.

Blaskowitz like this. :ROFLMAO:

EDIT: @Der Schnitter ne kontam kako u nemačkoj korisnici imaju isti problem kao mi ako im izbacuje IMDB na nemačkom, imali bi isti (sličan) problem kad bi im izbacivalo na srpskom.
B.J. Blazkowicz, ikona za nas (pa i mene) Wolfenstein geekove.
Ironije, kao naslov gore Down Under i ovde Upside Down. Druga rečenica... Isti problem u smislu neželjenog prebacivanja iz podrazumevanog engleskog u nemački. Ne vole, izgleda, svi u Nemačkoj automatsko prebacivanje. Idući tvojom analogijom, ako bi kod njih bio prevod na srpski, to bi značilo da im je server u Srbiji i/ili još bolje da je srpski jezik popularniji i podrazumevan u odnosu na engleski. Tako bi nam u Srbiji IMDB stranice izlazile automatski na srpskom, zamisli isto to u Nemačkoj. Sledeći korak bi bio zastava na krovu Bundestaga.
 
"Marriage Story"
Au ljudi, kako li ću ja spavati večeras... Potresao me je film poprilično. Svojom brutalnom realnošću i maestralnom glumom glavne muške i glavne ženske uloge.
Retki su filmovi u današnje vreme da glavne uloge odrade posao za Oskara.
Adam Drajver i Skarlet Johanson BRILJIRALI.
Scena njihove svađe treba da se daje u školama glume.
Nema nijednog razloga da mu se ne da maksimalna ocena. Kakva filmčina!!!!!
10/10
 
Хвала, један од ретких филмова које нисам испремотавао у последње, дуже време.

Nema na cemu, zato smo ovde.
Nije mi kao njegov

https://www.imdb.com/title/tt4901306/?ref_=nm_knf_i1

Ali je sjajan. Ko voli ovakvu vrstu filmova (dakle jedno mesto) ,preporucujem i


i naravno


Mada, kontam,da ste barem, ovaj poslednji gledali,ali ko nije, eto preporuke.Necu vas vredjati klasicima, tipa 12Angry Men

I van toga obnovio sam i ono sto nema veze sa ovim gore


Jean Simmons pokidala

I nesto sto mnogi smatraju tzv."dated" filmom, sa cime se ne slazem


Uostalom ko da odoli glumi i lepoti Audrey i Shirley
 
Solomon Kane
Ništa posebno. Postoje mnogi bolji filmovi vredni vaših sat i po vremena.
3/10

Paterson
Od ovog filma sam očekivao dosta a dobio ništa mada ima visoku ocenu na imdb. Nije mi se svideo, nije mi legao. Prespor film, ne preporučujem. Adam Drajver na nivou i samo zato ocena...
5/10
 
Poslednja izmena:
Uobičajena priča o otuđenju čoveka, progonjenog demonima iz rata, od svoje porodice. Iako sam film nije nešto posebno, glavni glumac Džon Litgo je sjajan u njemu. Za nekog ko očekuje da ga vidi u svetlu Dika Solomona iz Trećeg kamena od Sunca, moram priznati da me je oduševio i verujem da mu je ovo ponajbolja uloga u karijeri. Sam IMDB daje bednu ocenu, od mene bar 7, Džon je zaslužio bolje. Nije zanemarljiv ni doprinos njegovog "sina" Ralfa "Karate Kid" Mačia.
 
Solomon Kane
Ništa posebno. Postoje mnogi bolji filmovi vredni vaših sat i po vremena.
3/10

Paterson
Od ovog filma sam očekivao dosta a dobio ništa mada ima visoku ocenu na imdb. Nije mi se svideo, nije mi legao. Prespor film, ne preporučujem. Adam Drajver na nivou i samo zato ocena...
5/10
Pretera ga za Solomon Kane-a.
Film ima zasluzenu sesticu i skroz je ok. Kakvim si se sve ocenama gadjao, ovo si bas preterao. 3... Ma ajde
 
Nisam na vreme odreagovao na Sir Gawain, jednog od Arturovih vitezova.S obzirom da mi je to struka i citao sam ga u originalu, ne ocekujte nikakvu posebnu akciju, kamoli fantasy. Teme poeme ima mnogo, ali najmanje o nekoj akciji. Generalno, filmovi bazirani na poemama/pricama itd. iz tih perioda, recimo Beowulf nemaju veze s vezom. Za 95% se ne zna ni ko ih je napisao, idu samo na naslov.

Posle par godina ponovo odgledao jos jedan "dated" film. Dragulj, za koji sam se iznenadio da neki nisu culi, ne znam zasto. Opako glediste rata iz ugla dece


Nisam gledao Indianu Jonesa, ovaj poslednji deo, niti mi pada na pamet, ali sam cuo daje jedan od glupljih delova kada prezivi tako sto se zatvori u frizider. Ubedjen sam da je inspirisan jezivom sudbinom devojcice koja se zatvori u napusteni zamrzivac kad cuje avione i naravno umire


Preporuka. Inace, ne znam ni ja ko ja je fora sa nemackim
 
Poslednja izmena:
"A Beautiful day in the Neighborhood"
Maestro Tom Hanks. Lep film, topao film.
7,8/10
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno