Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cage je zakon. Ali ljudi pomalo zaboravljaju da je u pitanju bolestan trošadžija, verovatno ubedljivo najveći u celom Hollywoodu.
Brat bratu, na desetine, desetine i desetine miliona potrošio na tolike gluposti da me sramota i da pišem.
I meni žao kad ga vidim u nekom glupom filmu ali za pare mora.
 
Evo upravo ga i ja pogledao... ceo film me onaj "glavni glumac" pored Kejdza asocirao na Andriju Kuzmanovica kao recimo menadzera u Zlatnom decku :D U pocetku filma sam se zapitao zasto ga ljudi tako hvale,nista posebno,a onda kako film poceo da odmice sve bolji i bolji tj.opusteniji i smesniji.
Mada,verovatno zbog mnogih losih Kejdzovih filmova publika daje ocenu vise za ovaj. Mozda bih se i sam upecao,da prethodnik ovom filmu nije bio Batman. Tako da za ovaj ne mogu da dam vise od 7/10,ali i PREPORUKU!!!
 
The.Unbearable.Weight.of.Massive.Talent.2022.1080p
Previse sam ocekivao od filma, obozavam ga... ali nekako je ispunio sve do kraja filma.
7/10
Nikolaaaaaaaaaaaaaaaas Kejdz! 💪
 
The.Unbearable.Weight.of.Massive.Talent.2022.1080p
Previse sam ocekivao od filma, obozavam ga... ali nekako je ispunio sve do kraja filma.
7/10
Nikolaaaaaaaaaaaaaaaas Kejdz! 💪
gledam ga upravo i sjajno se provodim

zavrsih ga, sedmica okrugla

sta bese bilo na ovaj fazon secam se JCVD, ali d li je bilo jos nesto

i sta od Kejdza kao obavezno štivo od ovih treševa u poslednjih 10 godina, znam da mi je Mendi ostao a gledao sam onu boju magle ili kako se vec zove
 
Poslednja izmena:
Color out of space
 
i sta od Kejdza kao obavezno štivo od ovih treševa u poslednjih 10 godina znam da mi je Mendi ostao a gledao sam onu boju magle ili kako se vec zove

Cim je usao u veliki kes, megalomonija kicked in......
Ma ja njega obozavam, i oprastam mu sveeee...
On jeste legenda.

@offopic, nema unazad 10god nista sem Mandy realno

Ma previse puta se zenio, otud finansijski problemi.. al' na srecu brzo se opamecivao
legenda!
Pao i ustao!

(...za razliku od dzontra volte..)

EDIT: Ko nije pogledao, obavezno stivo je:
 
Poslednja izmena:
Ne kontam baš ovo za Kejdža što pišete u prethdnih par postova, u smislu da li je to neki sprd u fazonu toliko je loš da je u stvari dobar, nešto u fazonu kao Brajan Skalabrini Vajt Mamba u svetu košarke, ili ste ozbiljni?

Jer objektivno, Kejdž je loš do osrednji glumac sa još gorim filmovima (ok možda na ovu moju ocenu utiče i neverovatna količina smeća koju snima, pa zatrpa pokoji dobar film), od kojih većinu ni ne bi snimao da nije ujke.
 
A ja ne kontam zašto ga svi toliko pljuju, jer naprotiv, ne da nije los glumac, već sasvim solidan. To sto je imao dosta krš filmova, ne znači da je los glumac. Ima bar 10ak solidnih filmova.
Bolji je od bar polovine ovih mladjih glumaca.
i to dijametralno razliciti filmovi, 8 milimetara, faceoff, rock, leaving las vegas, lord of war... ma ima sta hoces... ali zato ima i smeća tonu... sad valjda glumi nekog drakulu... haos samo daj još još nezasit je
 
Cim je usao u veliki kes, megalomonija kicked in......
Ma ja njega obozavam, i oprastam mu sveeee...
On jeste legenda.

@offopic, nema unazad 10god nista sem Mandy realno

Ma previse puta se zenio, otud finansijski problemi.. al' na srecu brzo se opamecivao
legenda!
Pao i ustao!

(...za razliku od dzontra volte..)

EDIT: Ko nije pogledao, obavezno stivo je:
Bolji mi je sa Harvi Kejtelom.
 
Ajao, sad sam sve video xD
Ali zapravo dok gledam ovo testiranje garderobe, zapravo kontam da je mogao da bude sasvim dobar Loki.

Inace, nikako ne zaboraviti Vampire's Kiss, a cini mi se da je bio dobar i Wild at Heart (jel to bese ono sa uzbenika?). Con Air je bio mozda malo trash na neki svoj nacin (ne mislim produkcijski vec cela ta prica, likovi itd), ali mi je isto bio kul film. Imao je on tu jos dosta solidnih akcionih/triler filmova, ali da ne nabrajam sad svaki.
 
Covek glumi od 80tih, a od sredine do kraja 90tih mu je svaki film punio bioskopske klase samo na osnovu njegovog imena.
Krajem 90tih smatran je jednim od najvecih glumaca u Holivudu, doduse ujedno je i period kada je usao u "masinu" sa mainstream blokbaster filmovima i krenuo da trosi nenormalno. Tu bih rekao da je i skroz odlepio.
Generalno od '95/96-05' mu je verovatno i vrhunac karijere, zakljucno sa Lord Of War ili National Treasure, posle toga glumio u 2-3 filma godisnje ("daj sta das") da bi pokrio dugove...
TL;DR
Odlican glumac u svakom slucaju koji se dokazao u razlicitim ulogama i sa vise harizme nego vecina danasnjih.
Stoji da ima dosta tresina od filmova, ali isto tako ima i odlicne filmove (i uloge gde sam nosi film, posebno na pocetku karijere i sada u kasnijem periodu), tako da ne vidim razlog za toliku sprdnju.

+edit
Negde je cini mi se izjavio da mu je Ghost Rider "zakopao" karijeru, navodno posle toga nije mogao da nadje angazman jer je film smatran flopom od strane Holivuda iako uopste nije bio toliko los
Sto je dobar primer koliko moze da ode necija karijera ako zaglave na "crnoj listi" ili "kriticari" napljuju film kroz recenzije a kasnije se ispostavi da film nije djubre.

edit2
Slicna prica kao i sprdanje Sandlerom, koji u principu nije los glumac ali je upao u nisnu rolu/filmove i izbor mu je to ili da batali Holivud.
 
Poslednja izmena:

Iskreno padoh na poster filma... lose,nekako sve vreme se prolama B produkcija... nije mi se dopao... 5/10
 
@Nabukodonosor
Kejdz nije uopste los glumac, koliko se ljudi sprdaju, ali je svakako vrlo ekscentrican, sto nekome moze da legne, nekome ne.
Filmovi gde su reziseri uspeli da ga "ukrote" su mu opravdano i najbolji. Mada licno vise volim da ga gledam kada je "UnCaged" u filmovima kao sto je Vampire's Kiss, Mandy, Bad Lieutenant, Face/Off...Sto je i Di Kaprio poceo da radi pocevsi sa Djangom, ali dosta slabije od Kejdza rekao bih... :p

Takodje nema ni svako srece da radi skoro uvek sa istim reziserima - poput Di Kapria i De Nira ili DDL, niti luksuz da bira filmove... Sto je mahom i svojom krivicom ako trosi kao nenormalan...
Mada je i De Niro poceo da prihvata sve i svasta pri kraju karijere iz istih razloga kao i Kejdz, bukvalno blam da ga gledas u nekim filmovima. (a isto kao i Sandlera su ga gurali od 90tih u jednu skoro istu ulogu)
 
Poslednja izmena:
@nikornla @Martin Mystere
Uh da... On je tek "prop'o", doduse iz zdravstvenih razloga, mada je navodno i ranije vrlo tezak na setu bio... Sto se tolerise dok donosi lovu.

Kada se pogleda u retrospektivi jos uvek se vrte jedni ti isti glumci, sto dovoljno govori i o stanju talenta u Holivudu.
Od "novije" garde (ispod 45) samo se 5-6 isticu - McAvoy, Hardy, Fassbender, Gyllenhaal, Cumberbatch i Cavill kao najmladji tu. (moze i Hiddlestone da prodje)
Ovi ostali, mladji (poput Hollanda) totalno forsirano deluju, vise kao neciji projekat nego zbog talenta za glumu.

Nadam se da Di Caprio i Bale nece da "prsnu" skoro, mada Bale-u nikako nije trebao ovaj izlet u Disney/Marvel... Ali verovatno je lova bila previse dobra da bi odbio.
 
A krastavac,najbolje da za svaki fim vrsim pripreme kao za neko takmicenje... jednostavno legao uvece,i izabrao film koji ima lep poster,a ne traje dugo (jer sam bio umoran) i eto :) Ko zna za sta je to dobro
Život je isuviše kratak da bi ga trošio na neke krš B filmove koji imaju ocenu ispod 6 tice.Kakacv god da mi poster preskačem odmah.
Pogledao sinoć The Beach sa Di Kaprijom,nije loš može da prođe uz neku 6-ticu.
A Hero iranski film koji je inače baš visoko ocenjen ugasio posle pola sata,ovakvi filmovi mi nikako ne leže (ispravljanje razne nepravde i sl)
 
Život je isuviše kratak da bi ga trošio na neke krš B filmove koji imaju ocenu ispod 6 tice.Kakacv god da mi poster preskačem odmah.
Ma znam... .Medjutim kao sto rekoh retko kad gledam ocene filma pre nego sto ga pogledam. Da sam na bilo koji nacin spazio da je ocena ispod 5.5 ne bih ga ni pogledao,al eto... lekcija :) Kad pogledam ocene posle desavalo mi se da mi film na neki nacin ipak "legao" iako je slabija ocena. Ali to samo do 5.5,sve ocene ispod su zaista realne i filmovi su katastrofa
 
A krastavac,najbolje da za svaki fim vrsim pripreme kao za neko takmicenje... jednostavno legao uvece,i izabrao film koji ima lep poster,a ne traje dugo (jer sam bio umoran) i eto :) Ko zna za sta je to dobro
Preprema od 5-10 sekundi da vidis ocenu 😄
Radije proverim, nego da puknem sat i po do dva na neki krs film. Istina je da mogu da prekinem sam film posle 10 minuta ako mi bas ne lezi, ali em sto ne volim da prekidam filmove, em mi opet onih 5-10 sekundi utrosenog vremena zvuci primamljivije :)
 
Najludji "flop" ikad je Karpenterov The Thing - film mu je uništio karijeru a posle postao legendaran.
Nisam 100% siguran, neka me neko ispravi ako gresim, ali mislim da je slicna prica bila i svojevremeno za Blade Runner, Shawshank Redemption i Donnie Darko (ovaj poslednji mislim da je i zbog 9/11 tankirao)

edit
Inace Tim Robbins je glumcina, steta sto kasnije nije imao zapazenije uloge.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno