Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre neki dan sam završio sa reprizom The Wire. Ovaj put format 16:9 za razliku od prvog gledanja 4:3. Bila mi je u top 5, a sada je na prvom mestu, barem dok ne pogledam ponovo Sopranove. Žao mi je što neki brzo odustanu jer im je priča spora. Treba joj dati šansu pogotovo oni koji vole taj žanr i oni koji smatraju da je Homicide najbolja serija (mada su takvi sigurno gledali obe).
Kakva je razlika (vizuelno) u ta dva formata? Imam negdje na disku staru (nijesam gledao) a sad krenuo na HBO novu pa da vidim koju da gledam?
 
Svakako bolje 16:9 na današnjim televizorima, da ne kažem modernije. Gledaj na HBO.
 
S obzirom da je snimano sa 4:3 na umu, kažu da se ponekad gubi kompozicija kadrova. Uz to, pošto je 16:9 širi kadar, morali su digitalno da brišu snimateljsku ekipu u nekim scenama.
Šteta što ne postoji HD 4:3 verzija. Dobro ste me podsetili da pokušam opet da odgledam seriju, Sporanovi su mi još uvek neprikosnoveni :)
Inače, evo nekih poređenja:
 
Idi bre djakza, sad mi se gleda Wire opet :ROFLMAO:

Gledajte HD obavezno, neuporediv utisak...
 
I ja sam je skoro reprizirao a posle nje krenuo ponovo na Sopranove, ostalo mi još pola poslednje sezone.
 
House of the Dragon, od Game of Thrones je ostala samo uvodna muzika. Sve ostalo je katastrofa. Može da se gleda naravno, ali je mnogo lošije od originala, ako ne računaš poslednju epizodu ili dve...
 
The White Lotus - Iznenadjujuce dobra, drama sa dosta crnog humora.

Black Bird - Super pocetak, malo zbrzan kraj ali sve u svemu ok mini serija. Plus je istinita prica.
 
Mali off.
Netflix rasturi seriju a priča nije ni počela.

9fxjwboamsw91.jpg
 
Doktor Martin - završena 10. sezona i komplet serija pre 3 dana, danas odgledao poslednju 8. epizodu.
Šta reći... Meni je serija subjektivno čista desetka.

Jedina zamerka je što nisu snimili još nekoliko epizoda. Nekako velika praznina i nagli skok npr. između druge trudnoće Luize i samog rođenja - konkretno dete kao s Marsa da je palo.:) Plus, finalna epizoda dobija veliku dramu pred kraj a onda je nekako zbrzana. I naravno da nisam imao dilemu da se doca neće odseliti, propao pokušaj zapleta.:)

Zapravo jedina prava zamerka je što su okončali seriju. Mada ima najava da će snimiti Božićni specijal, biće emitovano negde oko 25. decembra, tako pišu. Interesantno, na kraju druge sezone, poslednja deveta epizoda je isto bila Božićni specijal i trajala je duplo duže, kao dve vezane epizode. Sećam se da sam tu epizodu gledao još na prvom emitovanju, ima 15-ak godina. Posle toga sam seriju gledao na TV-u još dva puta, sad do devete sezone na Superstar 2 i nije bilo te epizode. Valjda im preduga bila, kvarila im programsku šemu.:cautious:
 
Sve govorim sebi ne treba gledati serije dok se ne finaliziraju, i opet padam na hajp. Witcher je za mene zavrsio sa S3.

By the way, koja je najveca uloga Liam Hemswortha? wtf

Nastavit cu jedino S4 ako Geralt bude Kevin Spacey.
 
Odgledao sam HOD,pa i nije toliko losa,mislim realno zadnje dve epizode su dosta popravile utisak. Kako je vec neko rekoa ,mislim da je na ovom forumu bas pisao,mogli su napraviti jedan dobar film umesto sto su razvukli na 10 epizoda,ali dobrodosli u kapitalizam :)

Witcher je stao meni po mom misljenju na drugoj sezoni,ali steta kada se pogleda kakva je to prica mogla da bude.....
 
Lol, ja sam mislio da ga menja CHRIS Hemsworth,i još sam u fazonu pa dobro, moglo je i gore, ali ovo je LIAM 😂😂😂
 
Wicora treba da glumi Octavia Spencer, velika nepravda je ucinjena.
 
Zasto bi?
Sto rece @Uriel mogli su i Octaviu Spencer da uzmu... U 3. sezoni je Geralt prakticno bio staticar i sporedni lik.
Cak i pored toga jedina svetla tacka serije jer je koliko-toliko Kavil uspeo da ga "ubode, uz ni krivog ni duznog, Dandeliona.
Sam Kavil je naglasio da mu je bilo muka oko rasprave sa scenaristima, koji uzgred "nisu fanovi originalnih dela", kako Geralt treba da bude predstavljen i generalnog odstupanja od izvornih materijala kao i Netfliksove standardne "sarene promo akcije".
Cini mi se da su se ljudi bas ovde u temi i slozili nakon zavrsene 3. sezone - "bice dobro ako ovo moze da potraje jos sezonu ili dve, pod uslovom da Kavil ne digne sidro"...

Meni se generalno u celoj ovoj prici, kako filmskoj tako i gaming ("moderni remasteri"), ne svidja potreba industrije da uzimaju neke klasike i prekrojavaju po sopstvenom nahodjenju "umocene u agendu" kako bi se dodvoravali odredjenom auditorijumu, iako je feedback publike katastrofalno los.
I na kraju okrive istu tu publiku, koja ima validan razlog za kritiku, da je u njima problem, ali zato i dalje nastavljaju da serviraju smece kroz neke sledece projekte.

Zato je mozda bolje generalno i uzdrzati se od komentarisanja necega sto je thrash (Rings of Power caughcaugh) nego opleviti po raspravi sa nekim kome se ipak ta "interpretacija" dopala.
 
Poslednja izmena:
Zasto bi?
Sto rece @Uriel mogli su i Octaviu Spencer da uzmu... U 3. sezoni je Geralt prakticno bio staticar i sporedni lik.
Cak i pored toga jedina svetla tacka serije jer je koliko-toliko Kavil uspeo da ga "ubode, uz ni krivog ni duznog, Dandeliona.
Sam Kavil je naglasio da mu je bilo muka oko rasprave sa scenaristima, koji uzgred "nisu fanovi originalnih dela", kako Geralt treba da bude predstavljen i generalnog odstupanja od izvornih materijala kao i Netfliksove standardne "sarene promo akcije".
Cini mi se da su se ljudi bas ovde u temi i slozili nakon zavrsene 3. sezone - "bice dobro ako ovo moze da potraje jos sezonu ili dve, pod uslovom da Kavil ne digne sidro"...

Meni se generalno u celoj ovoj prici, kako filmskoj tako i gaming ("moderni remasteri"), ne svidja potreba industrije da uzimaju neke klasike i prekrojavaju po sopstvenom nahodjenju "umocene u agendu" kako bi se dodvoravali odredjenom auditorijumu, iako je feedback publike katastrofalno los.
I na kraju okrive istu tu publiku, koja ima validan razlog za kritiku, da je u njima problem, ali zato i dalje nastavljaju da serviraju smece kroz neke sledece projekte.

Zato je mozda bolje generalno i uzdrzati se od komentarisanja necega sto je thrash (Rings of Power caughcaugh) nego opleviti po raspravi sa nekim kome se ipak ta "interpretacija" dopala.
Prosvetli me i ispricaj ukratko sta se desilo u 3. sezoni. Ja ziveo u ubedjenju da treca sezona ide tek 2023.god. A vidim da su se jos neki ljudi slozili nakon zavrsene 3. sezone....:D:D:D
 
Sezona 2..
Happy now?
 
Breaking Bad

Gledaću da budem kratak ( :LOL: ) jer sve već rečeno, samo eto, morao sam da ispravim nepravdu prema ovoj seriji jer sam dugo izbegavao da je uzmem u obzir i stalno mi je bila na pameti.
Nadam se da ću biti i koliko toliko objektivan iz razloga što je nisam uzjahao na početnom talasu iz nekih rezona, predrasuda,
a najviše zbog činjenice da ako je nešto mega popularno, danas već sa oko dva miliona ocena i prosečnih 9,5 na imdb-u da takav šou nije za mene.
Pre se nalazim u onim ostvarenjima sa srednjom i visokom ocenom od manjeg broja korisnka.
Znam koliko se članova drži do ove serije, i razumem stav - najbolja ikada, ali definitivno ulazi u taj neki top xy
A i sam gajim takva osećanja prema pojedinim starijim filmovima i serijama i prosto me strah pogledati ih ponovo iz razloga da ne dođe do razočarenja
jer se svi mi menjamo vremenom, pa tako i odnos prema nekom davno gledanom filmu, pa ih zato i ne diram.

Pošto sam stukao svih pet sezona jednu za drugom, podelio bih seriju na tri dela.
Prve dve sezone su mi bile baš ubitačne, na momente me dosta podsetile na Fargo ne znam zbog čega i meni su u stvari prve dve sezone bile dovoljne da se serija tu i završi!
Verovatno mi je zbog takvog utiska treća sezona bila u padu, odnosno recikliranje viđenog samo sa drugim likovima i ono što je zakačilo i četvrtu sezonu (manje nego treću),
je to neko taljiganje gde tek pred njihov finiš od par preostalih epizoda dolazi neki napredak i skok i vraća te na ono ushićenje sa prve dve sezone.
Peta je nekako priča za sebe, surovo iskrena i ogoljena do kostiju ako gledamo likove u njoj i sasvim sam zadovoljan viđenim. Imalo je rupa,
nekih gluposti ali sve te njanjave stvari gutaš i teraš dalje, jer serija ima svojih kvaliteta.

Ako gledamo klaster glumaca i kako su izneli seriju, tu se nema šta dodati, ali dolazilo je povremeno do zasićenja i sa Vajtom ili Pinkmenom
posebno kada je imao epizode sa kukumavčenjem i tu se možda stvar pozitivno menja u petoj sezoni, ali jedan sam od retkih možda
kojima je Hank (Dean Norris) definitivni pobednik serije.
I što je najčudnije, to vam je kod mene ona vrsta glumca koga kao znate, a u stvari niste pogledali nijedan njegov film...
Čovek ubio sa ulogom! Dok je serija odmicala mislio sam da će ovo kod mene ići na 8/10 i tu je negde... Čak se mogu složiti i sa ovom narodnom ocenom od 9/10
Better Call Shaul za sada ne planiram da gledam, biće verovatno, ali malo predaha od ove vrste serija.
 
Breaking Bad

Gledaću da budem kratak ( :LOL: ) jer sve već rečeno, samo eto, morao sam da ispravim nepravdu prema ovoj seriji jer sam dugo izbegavao da je uzmem u obzir i stalno mi je bila na pameti.
Nadam se da ću biti i koliko toliko objektivan iz razloga što je nisam uzjahao na početnom talasu iz nekih rezona, predrasuda,
a najviše zbog činjenice da ako je nešto mega popularno, danas već sa oko dva miliona ocena i prosečnih 9,5 na imdb-u da takav šou nije za mene.
Pre se nalazim u onim ostvarenjima sa srednjom i visokom ocenom od manjeg broja korisnka.
Znam koliko se članova drži do ove serije, i razumem stav - najbolja ikada, ali definitivno ulazi u taj neki top xy
A i sam gajim takva osećanja prema pojedinim starijim filmovima i serijama i prosto me strah pogledati ih ponovo iz razloga da ne dođe do razočarenja
jer se svi mi menjamo vremenom, pa tako i odnos prema nekom davno gledanom filmu, pa ih zato i ne diram.

Pošto sam stukao svih pet sezona jednu za drugom, podelio bih seriju na tri dela.
Prve dve sezone su mi bile baš ubitačne, na momente me dosta podsetile na Fargo ne znam zbog čega i meni su u stvari prve dve sezone bile dovoljne da se serija tu i završi!
Verovatno mi je zbog takvog utiska treća sezona bila u padu, odnosno recikliranje viđenog samo sa drugim likovima i ono što je zakačilo i četvrtu sezonu (manje nego treću),
je to neko taljiganje gde tek pred njihov finiš od par preostalih epizoda dolazi neki napredak i skok i vraća te na ono ushićenje sa prve dve sezone.
Peta je nekako priča za sebe, surovo iskrena i ogoljena do kostiju ako gledamo likove u njoj i sasvim sam zadovoljan viđenim. Imalo je rupa,
nekih gluposti ali sve te njanjave stvari gutaš i teraš dalje, jer serija ima svojih kvaliteta.

Ako gledamo klaster glumaca i kako su izneli seriju, tu se nema šta dodati, ali dolazilo je povremeno do zasićenja i sa Vajtom ili Pinkmenom
posebno kada je imao epizode sa kukumavčenjem i tu se možda stvar pozitivno menja u petoj sezoni, ali jedan sam od retkih možda
kojima je Hank (Dean Norris) definitivni pobednik serije.
I što je najčudnije, to vam je kod mene ona vrsta glumca koga kao znate, a u stvari niste pogledali nijedan njegov film...
Čovek ubio sa ulogom! Dok je serija odmicala mislio sam da će ovo kod mene ići na 8/10 i tu je negde... Čak se mogu složiti i sa ovom narodnom ocenom od 9/10
Better Call Shaul za sada ne planiram da gledam, biće verovatno, ali malo predaha od ove vrste serija.
I od BCS očekuj isto, red dobrog sadržaja i tempa (prve dve sezone), pa red lošijeg (po meni vrlo lošeg) sadržaja i tempa (čitava 3 sezona), pa odlična završnica (četvrta i peta sezona)...
 
Preskoci Better Call Saul. Ako su ti prve dvije sezone bile spore u BB, objesit ces se od dosade u cijelos Better Call Saul seriji. Mene je slomila ali je bilo ono: nema povratka, moram je gledati do kraja. Better Call Saul ima jake glumce koji drze paznju ali je radnja jaaaako spora. Mislim da moze stati u neki 3h film sve sta se izdesavalo. Zadnja sezona je dobra ali onda season finale je jako los bio. Kao da je Saul bio druga osoba. Totalno nepotreban zavrsetak.

Sad kako si svjez nakon BB, pogledaj El Camino: A Breaking Bad Movie. Nastavlja se na petu sezonu. Film snimljen cist oda se prica malo kompletira.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno