Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobar After Life, doduse treca sezona mi je bila nesto slabija (kao da je na silu pravljeno i budzeno) i kako su odmicale epizode u celom serijalu, sve vise mi je islo na dramu.
 
Archive 81... Evo pogledao sam upravo i poslednju epizodu. Sve u svemu, ko preskoči, ništa značajno propustiti neće, a i nije za neku preporuku. Ako bude druga sezona, čisto sumnjam da ću gledati.
 
Archive 81... Evo pogledao sam upravo i poslednju epizodu. Sve u svemu, ko preskoči, ništa značajno propustiti neće, a i nije za neku preporuku. Ako bude druga sezona, čisto sumnjam da ću gledati.
Ako je nekom bas dosadno i nema pametnija poslija preporucujem da pogleda Archive81. Nista spektakularno.
 
81d1lM7u+SS.jpg
 
Archive81
Posle prve dve epizode mi je delovalo veoma interesantno ali sve posle je prilično razočaravajuće.
Tipičan primer kako da krajnje originalnu ideju u$#ru za medalju.

Krenuo sam sa dugo odlaganim Fargom, i za sad opravdava sve pozitivne komentare koje sam čitao o toj seriji.
 
jel vredi gledati prvu polovinu S04 Ozark ili je bolje sacekati i drugi deo sezone?
 
Pogledaš sad šta ima a kad bude part 2 na YouTube odgledaš "recap" i voziš dalje.
 
Jest im vala glupa ta fora sa deljenjem sezone. Potpuno obesmisliše ono po čemu je Netflix bio poznat.
 
Što se mene tiče Archive 81 je odlična horor serija, pravo osveženje u moru glupavih horora koji su izašli u poslednje vreme i zaslužuje itekako pažnju.
Filmofili će u njoj opaziti uticaj “Kruga” Hidea Nakate, “Zle kobi”, kao i “Projekt: Veštica iz Blera”.
Paralelno se prati radnja u sadašnjosti, iz Denove perspektive, ali i ona iz perspektive Melodi, koja se odvijala 1994. Ipak, ono što seriji daje posebno jezivu notu jeste i to, da ono što Melodi snima, gledamo u staroj VHS rezoluciji (kao u Projekt: Veštica iz Blera).
S druge strane, ukupna estetika serije nije za zanemarivanje. Od scena obnavljanja video kaseta, preko impresivnih enterijera i modnih odabira likova (vodilo se računa o svakom detalju). Serija u svojim epizodama obilazi mnoga neočekivana mesta, otkriva sablasne i zanimljive misterije.
Slažem se da prvih 4, 5 epizoda serije mnogo više drži pažnju. Zaista odličan horor na početku. Takođe, poslednje 3 epizode su smanjile moj celokupan utisak, ali pretpostavljam da je kraj malo zbrzan i planski pravljen za drugu sezonu.
Tako da stvarno ne znam šta ste očekivali od “filmofilske serije”.
Squid Game, Marvelove junake, Zombije?:)

BTW: spomenuo bih i vrlo zanimljiv soundtrack.
 
Pogledaš sad šta ima a kad bude part 2 na YouTube odgledaš "recap" i voziš dalje.
Pa mislim, da li je zaokruzena koliko toliko neka prica nakon prve polovine... pretpostavljam da jeste, ali reko ipak da pitam, cenim da je neko vec gledao.

Inace, odgledah upravo prvu sezonu Mr Inbetween. Cini mi se da je neko ovde preporucivao, ne znam ko, ali hvala mu bas, jer tesko da bih random naleteo na seriju. Pregotivna je serija, Ray je apsolutni kralj. Tek cu videti kakve su naredne sezone, ali ako su kao prva, onda je greota sto je gotova.
 
Preko vikenda sam poceo gledati frontier na netflixu. Ima dosta koljacine.
 
Боље позовите Сола - одлична серија. Штета што гледањем "Чисте хемије" знамо како неки лиокови завршавају. Надам се да ће шеста сезона ускоро.
 
Боље позовите Сола - одлична серија. Штета што гледањем "Чисте хемије" знамо како неки лиокови завршавају. Надам се да ће шеста сезона ускоро.

Ja trenutno na S05E03 i zadovoljan sam generalno serijom.
Drži pažnju, jedino šteta što nema srpski titl na netfliksu.
 
Ja trenutno na S05E03 i zadovoljan sam generalno serijom.
Drži pažnju, jedino šteta što nema srpski titl na netfliksu.
Иако имам нетфликс, гледао сам у кодију, навика је чудо 😁
За доста епизода је имао српски превод да се нађе.
 
Ljudi ajde neka preporuka za serije tipa "Alienist", "Freud", "The Frankenstein chronicles", "Taboo"...
Drugim rečima Viktorijansko doba, XIX i početak XX veka.
Misterije, horor, kriminalistički.
Uzgred "Penny Dreadful" mi je na čekanju.
Da li ima neka o Džeku trboseku ili slično.

Inače odgledao "The north water", slično okruženje, za preporuku svakom ko voli to vremenski razdoblje.
 
Ja sam batalio Ozark posle dve epizode ove sezone. Poceli su da me strasno iritiraju Vendi i Rut tako da sam batalio do daljnjeg.
 
Ljudi ajde neka preporuka za serije tipa "Alienist", "Freud", "The Frankenstein chronicles", "Taboo"...
Drugim rečima Viktorijansko doba, XIX i početak XX veka.
Misterije, horor, kriminalistički.
Uzgred "Penny Dreadful" mi je na čekanju.
Da li ima neka o Džeku trboseku ili slično.

Inače odgledao "The north water", slično okruženje, za preporuku svakom ko voli to vremenski razdoblje.

Hmm, mozda The Terror, ali samo prva sezona. Druga su neki japanci u pitanju.
 
Иако имам нетфликс, гледао сам у кодију, навика је чудо 😁
За доста епизода је имао српски превод да се нађе.
Srpski prevod postoji za sve sezone na titlovi.com😉
Ta serija se prevodila ekspresno, čak sam i ja ponovo preveo 10 epizodu 5 sezone,
jer je za tu poslednju uleteo neki lik i brzinski postavio svoj prevod (očigledno se previše zaneo sa google-om), gde mu je pošlo za rukom da krimić pretvori u komediju, a meni bilo žao da tako ostane.😁 Bila bi šteta, pogotovo kad je u pitanju vrhunska serija.
 
Ja sam batalio Ozark posle dve epizode ove sezone. Poceli su da me strasno iritiraju Vendi i Rut tako da sam batalio do daljnjeg.
Šteta. Meni su one i bile nit' smrde nit' mirišu. Hoće da luduju, pa neće. Još ako je sada taj nivo dignut na još neki veći...

Problem sa Ozarkom je što u ove 3 sezone (četvrtu još nisam gledao) se dešava jedno te isto. Kao pumpaju atmosferu i onda meh, na kraju može a i ne mora biti, kao da stalno prolongiraju da produže sezone. Verujem da i sami shvataju zbog dužeg trajanja njihove produkcije, ali ubijaju kvalitet bez potrebe.
 
Ja sam Ozark prekinuo na pola druge sezone, jednostavno nije mi se gledalo, odgledam 5-10 min i odmah mi nešto odvuče pažnju.

Kolko videh kasnije po ocenama, treća mi trebalo da je dosta bolja ali nikako da joj ponovo dam šansu.
 
Ljudi ajde neka preporuka za serije tipa "Alienist", "Freud", "The Frankenstein chronicles", "Taboo"...
Drugim rečima Viktorijansko doba, XIX i početak XX veka.
Misterije, horor, kriminalistički.
Uzgred "Penny Dreadful" mi je na čekanju.
Da li ima neka o Džeku trboseku ili slično.

Inače odgledao "The north water", slično okruženje, za preporuku svakom ko voli to vremenski razdoblje.

Ripper Street (2012-2016)

Gangs of London (2020-)

Peaky Blinders (2013-Present)

Black Sails (2014-2017)

Poldark (2015-)

 
Poslednja izmena:
Ljudi ajde neka preporuka za serije tipa "Alienist", "Freud", "The Frankenstein chronicles", "Taboo"...
Drugim rečima Viktorijansko doba, XIX i početak XX veka.
Misterije, horor, kriminalistički.
Uzgred "Penny Dreadful" mi je na čekanju.
Da li ima neka o Džeku trboseku ili slično.

Inače odgledao "The north water", slično okruženje, za preporuku svakom ko voli to vremenski razdoblje.
Imaš fenomenalnu seriju Stivena Soderberga The Knick sa Klajv Ovenom u glavnoj ulozi.
B3206380-CAAE-4885-93B5-9815411794B5.jpeg
Šteta što su stali posle II sezone.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno