Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je i ovo Bese do sada nekako njanjavo. Nije loše, ali još uvek domaći stvaraoci nisu preležali neke dečije bolesti, ali svakako mnogo upečatiljivija od naivnog Uspjeha. Likovi su mi nekako jako učaureni u svoje uloge, nema emocija, u smislu da smo osuđeni gledati jednog Dardana Berišu onakvog do kraja. Boris Milivojević je sa svojom sporednom ulogom više pružio nego pola glavnog cast-a. Takva suvoparna postavka većine likova me odvraća od gledanja. Ali ide se do kraja, posebno ako se uzme u obzir da su mi ove dve serije bile prve "domaće" od ne znam ni sam, Boljeg života, Sivog doma...
 
Zanimljivo mi je za primetiti da postoje potpuno dvostruki aršini za ocenjivanje domaćih i stranih ostvarenja.

Meni su i Besa i Uspeh sasvim dobre. Ubice su mi na nivou recimo CSI... glupo, veštački a ipak gledaš.
 
Ako smo šta pokupili od Turaka, to je taj njihov kalup sa trećerazrednim CSI scenariom (mada ni original CSI nije bolji). Veštačko, a gledaš! Kao što reče.
 
"Žigosane" sam odgledao, može da se gleda, super su počeli ali kako su epizode odmicale bilo je sve lošije. Na kraji sam gledao samo zato da bih završio sezonu.

Ne znam zašto ne mogu da održe nivo sa kojim počnu, verovatno da bi snimili što više epizoda i sezona, ali poslednjih nekoliko epizoda sam baš uz dosta muke odgledao. Odlaga osam 10-ak dana da završim seriju (gledao na eon-u) koliko me nije više zanimalo.
 
Ljudovi jel ima neka komedija/sitkom 2017-2019 da vredi?
 
Letterkenny.

Veoma laka za gledanje, ima ok fora, mnoštvo interesantnih likova... Meni jedna od omiljenih prethodnih godina (uz Brooklyn Nine-Nine naravno, ali je on stariji).
 
The Kominsky Method sjajna komedi-drama.Odavno nisam gledao Douglasa na ekranu, odličan je. Svaka čast Arkin-u kako glumi sa 85 godina.
Preporuka. 8/10

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Killing Eve

Uzdržao sam se posle prve epizode, verujući da će sve krenuti uzlaznom putanjom, ali ne. Treću epizodu sam jedva odgledao i prekinuo. Eto, ubo sam neviđeno g.... od toliko hvaljene serije. Ovo je stvarno smejurija i bruka na ovaj način prikazati rad jedne službe kao što je MI5, a da ne govorim o karakterima u seriji. Cela ekipa bi se bolje uklopila u neku britansku komediju, osim Jodie Comer koja je promašaj u svkaom smislu.
 
^ Napisao sam o tome par stranica unazad. Takve serije su jednostavno predvidjene za (gledanje uz) slabiji pol (ili ko se tako oseca ;) ), previse drame i nelogicnosti za nas da bi moglo da se svari.

Zato sam se i zacudio kada su skoro preporucili italijansku My briliant friend...

@loverboy

Ne znam da li mora sitcom striktno, ako ne mora od mene preporuka za

Future Man (odlican omaz pop kulturi i pre svega filmovima 80/90tih, sezona 2 za preskociti)

End of the F***ing World (stoji na listi po preporuci ali nikako da dodje na red da ogledam)
 
Poslednja izmena:
Killing Eve mislim da sam na pola prve epizode ugasio..
 
I ja sam se nosio mišlju, ali da ne bude ko sa Dart Vejderom :D Rekoh, bolje da provučem još koju epizodu da bar imam neku širu sliku.
 
I ja sam se nosio mišlju, ali da ne bude ko sa Dart Vejderom :D

Ali on je ugasio jer mu je bilo nepojmljivo da tako nesto moze da se desi, da tako moze "van kontrole" jedan izlazak da se otrgne :d

U Killing eve nista nije bilo pozitivno, cak ni Marcjin iz Bron/Broen nije nista izvukao..
 
Meni je skroz legla Killing Eve kad sam gledao letos. Zavisi iz kog ugla gledate.
Izvredjaste seriju bez potrebe :d
100 ljudi 100 misljenja
Nekad se pitam cemu sluzi ova tema. Jedni dodju izvredjaju odredjenu seriju drugi hvale u nebesa. I sta smo dobili time?
 
^ Prosek? Serija ima dobrih momenta ali, kao sto rekoh, ti nepotrebni "drama" elementi koji su tu zbog zemskog dela publike je ubijaju... (no pun intended)

Mislim da nebulozniji kraj jedne serije nisam gledao... Zavrsnica na onom krevetu, znas na sta mislim...
 
Hvala na preporukama, Futurman sam upravo pogledao prvu sezonu sad se bacam na The Kominsky Method.
Generalno ima vrlo malo komedija zadnjih par godina da vrede nešto, na prste jedne ruke tipa Modern Family, Last man from Earth, Sunny in Philly i sl.
 
Nekad se pitam cemu sluzi ova tema. Jedni dodju izvredjaju odredjenu seriju drugi hvale u nebesa. I sta smo dobili time?

Pa ne znam, koja je generalno poenta bilo cega, sta meni znaci sto John cena da ocenu 6/10 necemu, vecina se ovde ne poznaje :) Ako tako gledas generalno nema poente.. ali barem kad se nesto izvredja ili nahvali, da se da neki konkretan razlog, mozda neko ima neke 'slicnomisljenike' na temi pa mu znaci kad neko nesto napljuje, da nije vredno gledanja ni Pilot epizode..
 
Zanimljivo mi je za primetiti da postoje potpuno dvostruki aršini za ocenjivanje domaćih i stranih ostvarenja.

Meni su i Besa i Uspeh sasvim dobre. Ubice su mi na nivou recimo CSI... glupo, veštački a ipak gledaš.

Ja ne znam sta ljudi ocekuju da vide ovde.Gledao sam Ozark skoro ,pa ta serija takodje nema veze sa realnoscu koliko ima supljina,ali meni se svidela.Breaking bad takodje pun nerealnih stvari pa se mnogima svideo.Mozda ljudi traze reality da gledaju kako bi sve ovo sto se oko nas sto se desava povezali sa realnoscu..:smash:
 
Ray Donovan kida i u ovoj sezoni :)
 
Meni je skroz legla Killing Eve kad sam gledao letos. Zavisi iz kog ugla gledate.
Izvredjaste seriju bez potrebe :d
100 ljudi 100 misljenja
Nekad se pitam cemu sluzi ova tema. Jedni dodju izvredjaju odredjenu seriju drugi hvale u nebesa. I sta smo dobili time?

Pa ono što meni valja kod serije nema veze sa celokupnom pričom koja je dibidus loša. Ima tog prepoznatljivog britanskog humora i to su njeni kvaliteti, sve drugo mi negledljivo i ne bih mogao nekome da je preporučim.
 
Poslednja izmena:
Poceo Ozark i slistio sezonu i po za nedelju dana. Ima pokoji propust, ali je serija zaista odlicna. Mala Ruth fenomenalno odglumila.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Zavrsio Kingdom - 6 epizoda, skroz ok serija i vrlo prijatno osvezenje u zanru. (steta je sto je prva sezona skracena sa 8 na 6 jer su probili budzet i ostavili na vecem cliffhanger-u)

Setting i glumci odlicni, ponekad ima "azijskog humora" ali dozirano i dobro tempirano.
Vidi se da je low budget u poredjenju sa zapadnom produkcijom ali mnogo bolje izgleda nego vecina serija jer odlicno iskoriscavanju setting i sakrivaju mane. Nadam se samo da "pozadinski zaplet" ne postane prevelik zalogaj za budzet i mogucnosti produkcije.
Druga sezona se vec snima od februara, ako se ne varam, tako da sam vec stavio sam na watchlistu.

Preporuka od mene, jakih 7/10.
 
Mene samo zanima dokle više sa tim zombijima.[emoji23]


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
The Expanse 2 sezona: 8+ osim Naomi koja mi ide na nerve. Jedva cekam da je neko izbaci u svemir i da po mogucnosti naleti na neku crnu rupu. Da bi bilo 9+ manje medjuplanetarne politike vise pucnjave i akcije.


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
The Expanse 2 sezona: 8+ osim Naomi koja mi ide na nerve. Jedva cekam da je neko izbaci u svemir i da po mogucnosti naleti na neku crnu rupu. Da bi bilo 9+ manje medjuplanetarne politike vise pucnjave i akcije.


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Ja na 10oj epizodi. Odlična je serija, slažem se i za ocenu a Naomi je mmm.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Svaka sledeća sezona je bolja od prethodne. Pročitajte i knjige, fenomenalne su.[emoji4]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Uspjeh

Treća, četvrta i peta epizoda bindžovano. Fantastična serija. Priča može da se uporedi sa nekim Van Damovim filmom, dakle ne treba previše očekivati u smislu dubine i logike scenarija, ali je zato serija vraški zabavna, uz sjajnu režiju, gluma one male plave super, Uliks Fehmiju isto.
Za svaku preporuku, jedva čekam šestu epizodu, da vidim finale.

Inače ni ostali glumci ne zaostaju, inspektorica Kalić, njen šef, šef mafije, tajkun...
Totalno neočekivan twist u petoj epizodi...
 
Poslednja izmena:
Ja na 10oj epizodi. Odlična je serija, slažem se i za ocenu a Naomi je mmm.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

The Expanse 2 sezona: 8+ osim Naomi koja mi ide na nerve. Jedva cekam da je neko izbaci u svemir i da po mogucnosti naleti na neku crnu rupu. Da bi bilo 9+ manje medjuplanetarne politike vise pucnjave i akcije.


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Sto ste obojica cekali toliko vremena da pocnete Expanse? :d
Odlicna serija stvarno
 
Sto ste obojica cekali toliko vremena da pocnete Expanse? :d
Odlicna serija stvarno
Ja sam odavno pogledao prvu epizodu i odustao jer nisam nista skontao. Pocetak serije ume da bude konfuzan jer nema nekog uvoda u radnju.
Cobra Kai: Ocena 10 prosto fenomenalno, da ne pametujem previse. Uz Legion serija koja je ostavila najbolji utisak na mene u zadnjih god ili dve.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno