Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fear je malo komplikovan za objasniti. Ideja serije je sta se desavalo od samog starta, pokusaji covecanstva da se izbori sa tom zombi apokalipsom. Mnogo ranije nego TWD koji je poceo nakon sto se Rick probudio iz kome. Serija prati 2 porodice, likovi su OK i zanimljivi.
Nazalost kako je serija napredovala kroz sezone doslo je do totalne promene glumacke ekipe, vecina likova sa pocetka serije je ubijeno na totalno glup nacin i Fear je dobio likove koji su bili "višak" iz TWD, i radnja je dosta zbrzana da bi se timeline uklopio sa glavnom serijom...
1, 2, 3 sezona Dobre
4,5 sezona Slabije
6 sezona Odlicna za sada

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Druže, kako si nahvalio, moram seriji dati šansu, pa postujem utiske...

Još samo jedna informacija da li TWD vredi gledati nakon 5 sezone, ili?

EDIT: Staro jaje Martin bolje da zavši orginalni serijal, neka se mani spinof izdanja i ostalih mamipara...

Mada ko je čitao serijal o Egg-u zna da on to ume da napiše...
 
Poslednja izmena:
Izbindzovao sinoc Russian Doll. Sta znam, u pocetku mi se nije nesto dopala glavna uloga ali posle par epizoda mi je postala simpaticna. Serija je onako malo majndfak, jos nisam skapirao o cemu se radi. Deluje mi da su hteli puno da urade ali da nije bilo vremena/resursa. Vidim da je i druga sezona u planu, mada mozda bolje da su zaokruzili pricu sa jos 5 epizoda barem. Od mene preporuka, nije losa.
 
Druže, kako si nahvalio, moram seriji dati šansu, pa postujem utiske...

Još samo jedna informacija da li TWD vredi gledati nakon 5 sezone, ili?

EDIT: Staro jaje Martin bolje da zavši orginalni serijal, neka se mani spinof izdanja i ostalih mamipara...

Mada ko je čitao serijal o Egg-u zna da on to ume da napiše...
Sto se tice TWD posle 5 sezone, ne znam sta da kazem, takoreci pola serije nisi gledao ima tu dosta za gledati.... Bilo je dobrih epizoda, pogotovu Negan vs Rick saga, posle toga slabo. Nakon toga sam pratio cisto reda radi, zbog te ekipe koja je prisutna od starta i koji vuku seriju napred koliko je moguce.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Cek bre.. Jel moze neko da mi objasni Walking Dead? Ja sam je gledao, mislim do trece sezone do onog grada i grada pa su me tu ubili u pojam i prestao da gledam.. Jel ima poente nastavljati i kakva je sad ovo Fear of the Walking Dead i kojekakvi spinofovi?
 
TWD se gleda uz premotavanje i sasvim lepo to ide. Sad ce i da zavrse seriju a verovatno i nece objasniti virus. Fear sam gledao msm 2 sezone i aj cao. Prva ep je odlicna posle sve to tone u septicku.
 
Poslednja izmena:
Cek bre.. Jel moze neko da mi objasni Walking Dead? Ja sam je gledao, mislim do trece sezone do onog grada i grada pa su me tu ubili u pojam i prestao da gledam.. Jel ima poente nastavljati i kakva je sad ovo Fear of the Walking Dead i kojekakvi spinofovi?

Matori, ovo što si ti gledao još je super... Možeš misliti koliko sam se ja smorio, kome su prva sezona bila odlična, druga više nego gledljiva, treća i četvrta sezona ok, kad sa kvitovao petu i nikad se seriji nisam vratio...

Probaću, na preskokce...

Ali svakako ću i Fearu dati šansu, jer vidim da je to onaj tip crno-belo serije, i ljudima se ili baš sviđa ili im je negledljiva...
 
Poslednja izmena:
Fear of the WD je skroz bzvz, sto kaze Uriel prva ep. skroz ok i onda krece smaranje u nedogled kao i WD !
Ko voli takav fazon serija, svidece mu se sigurno ova ruska na netflixu To the Lake
 
Cek bre.. Jel moze neko da mi objasni Walking Dead? Ja sam je gledao, mislim do trece sezone do onog grada i grada pa su me tu ubili u pojam i prestao da gledam.. Jel ima poente nastavljati i kakva je sad ovo Fear of the Walking Dead i kojekakvi spinofovi?
Ukratko nema poente gledati nista na tv-u sto ima walking dead naziv u sebi. Za stripove kazu da su dobri. Mada se meni serija zgadila da ne bih mogao ni strip posle nje da čitam.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
The Haunting of Bly Manor Nakon 4 ep,prekidam sa gledanjem,ponovo neko poturanje LGBT-a,radnja dosadna.Ko voli slične priče bolje da pogleda The Haunting of Hill House,pošto je to pravi horor.
 
Ja je izbindzovao i prolazna ocena, dosta glumaca je iz gore pomenute serije. 6/10

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Završio Terriers, žalim za izgubljenih ~šest sati. Mlako, neubedljivo, dosta nerealnih scena, inkoherentno... Potpuno mi je jasno zašto je ukinuta nakon samo jedne sezone.
 
The Haunting of Bly Manor

Stoički i vrlo hrabro sam izdržao do sedme epizode i jeste tu i tamo imalo zanimljivih momenata, ali posle sedme epizode sam rešio da batalim. Ako sam se izgoreo po glavi sa ovih sedam sati mučenja ne moram i sa preostala tri.
 
Jos dve epizode. U osmoj epizodi je objasnjena misterija imanja. Deveta i poslednja epizoda je uglavnom gej romkom.
 
Poceo da gledam Raised by wolfs i ugasio posle 10min. Ako se tako zove uopste.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Množina imenice the wolf je pogrešna. Odluka je više nego ispravna.
 
Da da, vidi stvarno. Interesantno. U svakom slicaju bitna stvar.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Druže, kako si nahvalio, moram seriji dati šansu, pa postujem utiske...

Još samo jedna informacija da li TWD vredi gledati nakon 5 sezone, ili?

EDIT: Staro jaje Martin bolje da zavši orginalni serijal, neka se mani spinof izdanja i ostalih mamipara...

Mada ko je čitao serijal o Egg-u zna da on to ume da napiše...
Koliko se sećam, sezona 6 mi je bila jedna od boljih. Sezona 7 već mučenje i sezonu 8 nisam ni počinjao.
Fear kao što neko reče, odgledao dve sezone i batalio.. prva epizoda u čitavoj seriji jedino zanimljiva, ostalo ništa.
Sada kad vidim Walking dead u naslovu, bežim i ne osvrćem se. Nisam završio serije, neću da gledam nove, niti filmove koji se snimaju. Franšiza ubijena u pojam.
 
Walley of Tears Izralska serija o događajima "6. oktobra, 1973, izbio je Jomkipurski rat, kada su arapske države predvođene Egiptom i Sirijom pokrenule iznenadnu invaziju i gotovo porazile Izrael. Priča je ispričana iz ugla tri lika koji su učestvovali u borbi."
Odlična serija, sinoć pogledao prve dve epizode na HBO GO, moja preporuka 9.5/10 sledeće dve epizode izlaze tek 19.11.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Zbuni me sa tim "W". :D "Valley" valjda...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
The Undoing, jako čudna kamera, čudan i ton... ali ne da drži... samo da bude ovakva do kraja.
Nikol ko Džoker, nije baš kvalitetno omatorila.
Ko insistira na "BHS" prevodu (E03) bolje neka sačeka HS. B sa merhaba umesto svakog hi totalno skreće pažnju. Inače, to i babo, jedina razlika u odnosu na H.
 
Poslednja izmena:
Mandalorian s02ep3 dobra.
 
Šta s' ti sad ovo napis'o?

Ali ozbiljno, može pojašnjenje oko BHS, HS i babe?

Skraćenica BHS = bosanski/hrvatski/srpski (ili bošnjački/hrvatski/srpski - zavisi od područja gde se kako zove).
Objedinjeni naziv za naše jezike (međusobno razumljive).
U inostranstvu često nazivan i BCS = bosnian/croatian/serbian.
Redosled abecedni, zato smo poslednji.

A komentar je verovatno o bosanskom prevodu koji sadrži njihove lokalne izraze. Ne bih znao, gledam seriju na HBO GO i ima srpskog prevoda za svaku epizodu čim izađe.

I pridružujem se milkovom komentaru o seriji, stvarno drži pažnju. Nikol jeste plastična, Hju solidno glumi. Mlada glumica atraktivna!
Radnju ne komentarišem, nema spojlera. Sve u svemu, sasvim gledljiv triler. Šteta što nije izašla sezona odjednom, moglo bi da se proguta u cugu.
 
Poslednja izmena:
Šta s' ti sad ovo napis'o?

Ali ozbiljno, može pojašnjenje oko BHS, HS i babe?

BHS ti je prevod skraćenice BCS (Bosnian-Croatian-Serbian), naziv za nekadašnji Srpskohrvatski jezik koji je izmišljen da bi izbegli balkanska preganjanja oko kokoške i jajeta na haškim suđenjima (verovatno da bi izbegli nebulozne zahteve za prevođenje spisa na svaki od ovih jezika i prosto mi je neverovatno da nisi za to čuo). Abecedno poređani jezici (kasnije promenjeno u BCMS, bosanski-hrvatski-crnogorski-srpski)... Na striming servisu koji sam koristio, za E03 bio je samo bosanski prevod (ne znam zašto ne upalih engleski), merhaba je bilo na svakih minut, dva pošto uvek neko kaze "hi", otac (Hju Grant) je jedna od dve glavne uloge pa se i babo često pojavljuje, inače je bio čist hrvatski jezik. Da se ne lažemo, niti se Bošnjaci pozdravljaju sa merhaba, selam... niti mi sa pomoz' Bog. Hi je ćao (ili bok na hrvatskom), da je pravi prevodilac ne bi ni vozdra stavio. Jeste da ometa pažnju ali nemam ništa protiv, niko me ne primorava... Samo sam naglasio da ljudi znaju šta ih očekuje.

Da, sad videh da me je star-duster preduhitrio da objašnjenjem
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno