Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^ jeste, svih 8 epizoda
 
Uf, bukvalno gubljenje vremena. Forest daleko od svoje najbolje forme, gluma losa iako ima solidnih glumackih imena, radnja nelogicna, naivna,decija. Ne znam kako ovo ima ocenu 8 na imdb, 4/10. Ne moze da prismrdi cetvrtoj sezoni farga posto je serija najslicnija njoj, da ne pominjem nesto ozbiljnije tipa boardwalk empire, snowfall...
Nisam izdrzao dalje od 12 epizode a retko koju seriju pocnem a ne zavrsim, katastrofa...
 

Pomešate malo Dark, Fringe, Leftovers, Black Mirror, DEVS serije, dodate malo I, Robot i A.I arome i dobijete Tales From The Loop seriju koja ostavlja mindfuck osećaj posle konzumiranja iste.

Svaku epizodu je radio/la drugi režiser/ka.

Između ostalih neka imena koja su radila epizode su i: Dearbhla Walsh (Fargo, Handmaid's Tale), Andrew Stanton (Better Call Saul, For All Mankind), Jodie Foster (da, TA, Jodie Foster) i ostali da ih ne nabrajam sve.

Baš mi je legla serija.
Narodnim rečnikom ko budali šamar.




Tales from the Loop
Bila mi je na cekanju i bas ovih dana uzeo da odgledam i vidim tvoj post, a nisam video da je neko bio vec komentarisao ranije.
I meni je bas legla. Melanholija, retro futurizam, sf tema koja je nenametljiva i samo u pozadini kao inicijalna kapisla koja izaziva neke promene, dok su ustvari glavne teme ljudske price, odnosi, naravi. Premise u epizodama me malo podsecaju na neke epizode Zone sumraka. Price zu zasebne ali se likovi preklapaju. Dosta je usporena, ali meni je prijala.
Inace serija je nastala prema futuristickim slikama svedskog umetnika Simona Stalenhaga.
 
Poslednja izmena:
Da nema u seriju run-and-gun sekvenci nema, razvučuna ne bih rekao ali da radnja sporije teče to stoji.
Mada su meni i pored toga epizode brzo prolazile, nisam ni osetio da prođe sat vremena.

Sličan osećaj imam i sada kada gledam Station Eleven, sporija radnja ali brzo prođe vreme.
Ne znam da objasnim.
 
Uzivao sam uz The Night Agent bas mi je legla serija, taman broj epizoda koliko treba nije puno razvucena. :)
 
Završio Mad Men.

"Svi smo mi na neki način Don Draper" :)

7/10
 
Fubar....evo ja sam se žrtvovao da vi ne biste morali da gubite vreme na ovo smeće od serije,posle par epizoda žali bože izgubljenog vremena na ovo ...usiljen humor,loša gluma,priče ni nema krastavac netflix je to.Slyjev Tulsa King je umetnost pored ovoga a ni ta serija nije ništa specijalno .Švarcijevo vreme je prošlo ,ovakav tip glume mu ne ide nikako . 0/10
 
"Silo" već u 3. epizodi kreće razvlačenje i neuspeli pokušaji "uzbudljivosti" i kvalitet pisanja ide u pravcu Snowpiercer.

Izgleda da će se ipak čitati knjige...
Pročitao Wool (knjigu) pa danas pogledao i Silo epizodu 4 i sad posle pročitane knjige mi je očiglednije ispunjavanju diversity kvota u seriji i da su uradili i "gender swap" (Walker je muško u knjizi).
I naravno da je najkrš deo 3. epizode izmišljen dodatak radi šatro povećanje tenzije.
 
Eto ja sam mišljenja da se preteruje kad je kritika za Fubar u pitanju. Naravno da niko ne očekuje od Švarcija remek djela, ali serija je za nivo Netflixa sasvim korektna. Pruža ono najvažnije - zabavu. Prilično realna ocjena na IMDBu.
 
Heroes (2006-2010) Volume III (1. deo 3. sezone)
porodično-zavereničke zavrzlame, mistični lik koji dođe kao neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rešava stvar... a priču oko Sajlara tek ne treba komentarisati.
ovaj deo serije je žrtva svedene prve sezone i štrajka scenarista koji je trajao tokom druge. korišćen je i materijal iz prve sezone, tj. izgleda da su neke scene u njoj snimane istovremeno iz mnogo uglova i daljina
videćemo kakav je 4. deo (Volume IV) serije tj. 2. deo 3. sezone
 

Serija na pola puta između Leftovers i Last Of Us

Lagano mi serija ulazu i top 15 svih vremena (top 10 je ispunjen :ROFLMAO:)
Odgledah je za 2 dana, verovatno bih je pojeo i za 1 dan da nisam imao obaveza.

Ne znam knjiga kakva je, vidim da ima zamerki da je serija malo otišla u "širinu" u odnosu na knjigu, ne znam ni da je čitam pa da pokvarim utisak.
A možda se desi i suprotno.

9/10 (samo zbog onih scena sa predstavama, baš su me ubile u pojam, mada možda je to do mog "obožavanja" Hamleta
 
@nightshadow Po "kvalitetu" Travelers je zaslužila da je otkažu posle prve sezone.
znam ni da je čitam pa da pokvarim utisak.
A možda se desi i suprotno.
Meni je knjiga bila bolja. I Emily St. John Mandel svakako treba čitati generalno gledano. Možda si mogao kao kompromis za početak da probaš da čitaš neku drugu njenu knjigu da vidiš da li ti se dopada njen stil i "glas" pa posle nekad da pročitaš i Station Eleven.

Sugestije:






(Sea of Tranquility je verovatno zanimljivija knjiga od The Glass Hotel ali s obzirom da su te 2 knjige blago povezane [par istih likova je u obe] a The Glass Hotel radnja je vremenski pre onda je bolji i taj redosled čitanja).
 
Poslednja izmena:
Fubar je trebao biti film od kojeg su napravili seriju, posle prve epizode konstantan pad do samog kraja, 5/10
 

Serija na pola puta između Leftovers i Last Of Us

Lagano mi serija ulazu i top 15 svih vremena (top 10 je ispunjen :ROFLMAO:)
Odgledah je za 2 dana, verovatno bih je pojeo i za 1 dan da nisam imao obaveza.

Ne znam knjiga kakva je, vidim da ima zamerki da je serija malo otišla u "širinu" u odnosu na knjigu, ne znam ni da je čitam pa da pokvarim utisak.
A možda se desi i suprotno.

9/10 (samo zbog onih scena sa predstavama, baš su me ubile u pojam, mada možda je to do mog "obožavanja" Hamleta

Hm, zbog tvog komentara sam poceo da je gledam. I, posle odgledane 4. epizode...nije mi jasno...zasto ova serija uopste postoji? Zasto je snimana, koja je njena svrha...

Gledao nju ili neki prazan zid, isto je...Bar da ima neki fazon, pa da izvuce neki makar kiseo osmeh...ili neku tuznu scenu da ima, ili da je malkice napeta, ili...bilo sta zanimljivo da ima pa da drzi paznju...

Zasto su ubacili pandemiju? Pa i bez nje su mogli da snime pricu o nekom putujucem, nazovi pozoristu i celoj toj trupi...

Nemam obicaj da prekidam gledanje na pola...Stoga, pitanje...Da li pocinje da se desava nesto, bilo sta, samo da je malo zanimljivo? Ukoliko je i dalje ovako...Cao djaci.
 
Nemam obicaj da prekidam gledanje na pola...Stoga, pitanje...Da li pocinje da se desava nesto, bilo sta, samo da je malo zanimljivo? Ukoliko je i dalje ovako...Cao djaci.
Da, dešava se kasnije kada se svi ti likovi nađu zajedno na istom mestu

To do 4-5 epizode je upoznavanje likova i prikaz kako se njihove priče prepliću
 
White House plumbers, nije neki vrh, ali je vrlo zabavna. Woody jako dobar. Prežvakana tema ispričana na malo drugačiji način.
 
Znači,ove godine nisam uspeo pogledat neku krštenu seriju
sve su mi na ovaj kalup
amAMvY6_460s.jpg


Juče krenuo sa Station Eleven.....plitko

Pokušaću još sa Silo,ako ne onda najbolje abstinirati do Foundation i Invasion
 
Poslednja izmena:

Fino zaokružena priča sa dobrom glumačkom ekipom po istinitom događaju .Preporuka 8/10

Bacam se na Fubar da uporedim Švarcija sa Slyjem 😀
Bacao sam ovde ranije preporuku za Candy, te skoro naleteh da je i L&D rađena po tom istom dogođaju gde su uporedo obrađene i prikazane različitosti gde je u suštini ispričana priča na dva različita načina, gde je Candy više psihološka dok ova druga ide na dramatizaciju. Verovatno ću je pogledati, mada mi je Candy odlična bila.


The Diplomat (2023)

Doobraa! Baš sam uživao sa onim zadovoljnim smeškom na kraju iako mi nikako nije bilo drago što sam došao do finiša.
Kreatorka serije je Debora Cahn poznata po Homelandu seriji koja je kod mene imala uzlazno-silaznu putanju, sa momentima zapiranja, ali mi je uspevala držati pažnju. Doduše zadje dve sezone još nisam pogledao.

The Diplomat bi bilo nezahvalno upoređivati sa Homeland ili nekom slične tematike, recimo House of Cards iz razloga što na neki način uopšte nisu slične, iako imaju dosta poveznica i što se ovde radi o seriji koja je sa prvom sezonom odradila samo jedan warm up za dalje. I to me jako raduje. Na vrlo suptilan način kroz seriju je protkan britanski humor taman toliko da se zna gde smo, tako da sam jako zadovoljan viđenim. Za sada joj dajem 8/10, a verjem da će ovo kroz naredne sezone ići i na 10/10.
 
Nakon 5 godina zavrsi se i Barry.Odlicno finale sezone,a i celokupna serija sa maestralnim glumcima.Neke scene u seriji su toliko realno prikazane da mogu samo reci respect za ovakvu reziju👏
Sto se tice Silos serije,bas previse rupa postoje..
Nastavicu da je gledam i povremeno premotavam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno