Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Deadwood, 50 mesta prazno, Hell on Wheels (kao AMC-ov bledunjav pokušaj Deadwood tip serije), 150 mesta prazno, pa onda dođe 1883 ili "Svi bi da opale Elzu".
Ubaci negde i Lonesome dove na listu :).
Elem Elza je prababa Beth iz Yellowstone-a,geni su cudo ;)
 
Godless - fantastična Western Criem drama i čak i horor po mnogo čemu
Zanimljiv i (mahom) kvalitetan vestern uradak, nekih 7-8 sati dostojnog praćenja ovog solidnog štiva, vredi pogledati. Ko zna koliko ima ovakvih serija ''ispod radara'' i svaka preporuka je dobro došla da se nešto pogleda u ovom ili sličnom fazonu.
 
Cobra Kai S05 - Što se mene tiče bolja od prethodne sezone. Čhozen se odlično uklopio u priču, samo su mogli malo više Barnes-a da ubace, možda će narednih sezona. Po meni ovu seriju treba malo razvući i prodreti malo dublje u same likove, kao recimo putovanje Džonija i Robija na početku. Nekako se sve svelo na neke turnir za turnirom, za novim turnirom i to je postalo malo repetitivno. Još jedan znak pitanja pretstavlja šta će biti naredne sezone, nema nekog jasnog antagoniste kao što je Silver bio za prošlu.
PS
Crko sam od smeha kada je Džoni saznao da će postati otac, posipao kuću otrovom protiv buba i nategao iz otvorene flaše. Scena koja ga savršeno opisuje kao lika :D
 
Odgledao prvu sezonu "Treme". Cela ova priča sa "indijancima" mi je krajnje d*bilna i smešna. S obzirom da nisam fan jazz muzike i soundtrack tj sve te scene svirki su onako, dosadnjikave...
 
Supernatural 10. sezona
bolja nego 9. sezona. glavna priča sezone je uglavnom sporedna u epizodama ili je nema u njima. glupo je što je kraj takav tj. kao da je u pitanju prvo deo neke duže epizode čiji će drugi deo biti početak sledeće sezone.

200. epizoda (5. u ovoj sezoni) je vrh. takođe je u ovoj sezoni oboren rekord najduže američke naučno-fantastične serije
 
Poslednja izmena:
Poslednja epizoda HOTD meni lično najslabija do sada.
Generalno dosadna epizoda iako je tehnički bilo "zanimljivih dešavanja". Daemonova jamajkanska špijun-rava predaje Aegona Otu, jer joj on daje reč!? I onda je naravno ubiju.
I ona zadnja scena sa zmajem... Ajd što nema smisla što se lagano prošetala do zmaja, ali taj zmaj nekako razbija pod, vrti se međ ljudima samo da bi se nesuđena kraljica gledala u oči sa izdajicama. Vrhunac svega - zmaj se napreže, jer će kao da ih sprži sve, i samo se razdere na njih. :ROFLMAO:
Mislim, svi smo znali da ih neće tu ubiti jer onda ne bi bilo serije, ali koja je poenta te scene jbt? Vidim po komentarima da toga u knjizi nije bilo, što i ima logike.
Uzdam se u sledeću epizodu, Daemona i zmajeve, a navijam da svi pomru, kao i u osmoj sezoni GoT.
 
Bas sam upravo pogledao devetu epizodu HoD i meni licno ako bi gledali sve dosadasnje epizode najbolja do sada.

Knjigu nisam citao pa ne znam sta je tamo pisano a sta nije pa me ni ne zanima
ali zadnja scena je samo po meni pokazivanje da je mogla da ih sve ubije ali nije jer naravno da onda ne bi bilo nastavka serije i price koje su se vrtele o ludom kralju u GoT.
 
Nije htela da ih pobije jer se jos nisu ozbiljno pokacili. U sledecoj ep ce, i bice dobro. Verovatno su ostavili Blood and Cheese za pocetak S2
 
On je Dorijan Grej HoD-a. 😂
 
Mršava epizoda, eto malo pred kraj čisto da se digne adrenalin.
Očekujem dobro finale kao uvod za drugu sezonu… A i kakve su epizode u prvoj sezoni i nije neka konkurencija sto se dobrih epizoda tiče. :)
 
Odgledao Dahmera do kraja... sta znam, lep je prikaz razvojnog puta ( Bore Snajdera :ROFLMAO: ) serijskog ubice, ali su ga razvukli do maximuma bas... Ko ocekuje neko uzbudjenje nema ga uopste, ali je kasting odlican, fotografija je odlicna takodje...
 
Odgledao prvu sezonu "Treme". Cela ova priča sa "indijancima" mi je krajnje d*bilna i smešna. S obzirom da nisam fan jazz muzike i soundtrack tj sve te scene svirki su onako, dosadnjikave...
ljubitelj sam jazz muzike, ali ni meni taj nju orliens idiom nije omiljen...dramski je serija odlična, fino su predstavili kako je to živeti od muzike u takvoj sredini bilo kao muzičar ili vlasnik nekog kluba...kod autora je taj socijalni momenat vrlo bitan, i skoro je pa dokumentaristički, mnogima je to previše realno pa često i nije lako za gledanje...nema tu fantazije, misterije, super junaka, vidovnjaka, zmajeva, horora, tupavog humora, i svega što mladi vole danas... :)
 
nema tu fantazije, misterije, super junaka, vidovnjaka, zmajeva, horora, tupavog humora, i svega što mladi vole danas...
Zato ću da je gledam i dalje... bolje da gledam ovako nešto (i pored toga što ima aspekte koji me smaruckaju, a na to ode fina minutaža) nego krš napisane i neubedljivo odglumljene elfove.
 
Meni licno su i RoP i HoD imale opasnu katarzu u poslednjim epizodama, i opet meni licno su obe dobre.
No to je problem sa licnim misljenjima koja zasita ne moraju da se podudaraju sa tudim.
 
Odgledao Dahmera do kraja... sta znam, lep je prikaz razvojnog puta ( Bore Snajdera :ROFLMAO: ) serijskog ubice, ali su ga razvukli do maximuma bas... Ko ocekuje neko uzbudjenje nema ga uopste, ali je kasting odlican, fotografija je odlicna takodje...
Mene je fasciniralo kako mu je skinuo glas i nacin kojim priča, (pogledao sam i dokumentarac)
 
Better Caul Saul

Iako nema, jelte, skoro nikakve veze sa Breaking Bad (ograda: slabo se sećam BB, davno je bilo, a nisam reprizirao :ROFLMAO:) , meni ima istu simptomatičnost - većina hvali i jednu i drugu seriju, meni su obe "samo" OK.
 

Vredi svaki minut 😂😂😂
 
Dahmer... Od starta mi je serija bila klecava i sa poslednje tri epizode koje ne da nisu trebale u smislu suvišnosti,
ali su mogli pojedini delovi iz poslednje tri da se sabiju u prethodnih sedam epizoda.
Nisam razočaran ali manje-više flat line, ne konstantno ali takav utisak.
Doklinčili su mi ponavljajući dijalozi - smrdi, pa smrdi,
deset minuta tera komšinicu da jede sendvič.
Sine, ideš u vosjku! Sledeća scena eto ga iz vojske...
Klasična Netflix zamisao kako skratiti, a u suštini razvući je ko žvaku, tako da me sve više ovaj pristup podseća na domaće serije.
Evan Piters je bio jako zanimljiv kao i tata mu i celo vreme me podsećao na nekoga dok nisam provalio da bi ova
uloga pristajala našem Srđanu Todoroviću.
Konačna ocena nekih 7/10
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno