Šta je novo?

Posle FTC na meti napada LTC

marcetin

Cenjen
Učlanjen(a)
19.03.2013
Poruke
9
Poena
151
Kazu ljudi da je ovaj napad na FTC mrezu bio samo zagrevanje za napad na LTC mrezu, jedino sto ce za LTC 51% biti potreban mnogo veci hrate, ili da obore pool-ove, kako god situacija nije povoljna za kopanje LTC... ili jeste.. jer ukoliko se desi kao sa FTC moci ce da se proda po mnogo vecoj ceni nego inace.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=230936.0;all
 
e to su vam kinezi sa asic minerima... samo i dalje kupujte cipove na nevidjeno.
 
Cip za scrypt je graficka kartica.
 
Cip za scrypt je graficka kartica.

Bio je i za SHA-256 pa su namontirali FPGA da moze da ga "kopa" , a ne vidim razlog zasto ne bi mogli napraviti isto tako i za scrypt, jer ako su to uspeli, a verujem da do sada neko jeste, pravljenje samog ASIC chipa namenjenog za scrypt je gotova stvar.
 
zato što je - skripta.

i zato što bi za jedan takav čip bili potrebni mnogo veći registri i baferi, što bi cenu čipa povećalo 10 puta. to se jednostavno ne isplati sa danasnjom cenom LTC-a.
 
Poslednja izmena:
A napad na ltc ce biti samo zagrevanje i proba za btc. Ima logike.
 
za BTC je prošao voz.

za napad na BTC bi osim ASIC-a (sledeće generacije) trebala i zasebna elektricna centrala + zgrada veličine fudbalskog terena.
 
za BTC je prošao voz.

za napad na BTC bi osim ASIC-a (sledeće generacije) trebala i zasebna elektricna centrala + zgrada veličine fudbalskog terena.

To stoji... ali ako cemo vec tako da pricamo... da li iko zna sta poseduju/razvijaju npr Google ili MS?!

3 zgrade velicine golf terena sa asicima 3 generacije da se naprave mislim da za njih i nisu neki problem ukoliko uvide da im to predstavlja odbranu od neceg sto im preti.
 
To su vec price bez ikakvih argumenata...
 
Plus i ako bi teoretski došlo do toga težina bi otišla u astronomake razmere, tako da ne bi imali neku preteranu korist..a povrh svega toga bi vrednost btc-a takođe skočila srazmerno tome
 
zato što je - skripta.

i zato što bi za jedan takav čip bili potrebni mnogo veći registri i baferi, što bi cenu čipa povećalo 10 puta. to se jednostavno ne isplati sa danasnjom cenom LTC-a.

Dodavanje jeftine DDR3 memorije nikako ne bi podiglo cenu cipa 10 puta. Ali cak i da je podignu, opet bi se isplatilo. Asic je, koliko sam ja izracunao, 7 puta skuplji, a daje 70 puta vise hasha uzimajuci 7970 za reper. Neka bude i 20 puta skuplji, ako daje 70 puta bolji hash - isplati se.
 
Neradi se tu samo o DDR3 memoriju, arhitektura za LTC i asic bi bila bar 5-7x puta skuplja za proizvodnju a kompleksnija bar 30x puta za projaktovanje, tako da nista o tome dok LTC ne bude bar 40-50$, sve te price su LUPETANJA i dizanje panike
 
Znaci pored nvidia-e i ati-a dobijamo jeftine kineske graficke kartice?
 
i meni nije nista stiglo sa coinotrona, jos putuje..
 
Plus i ako bi teoretski došlo do toga težina bi otišla u astronomake razmere, tako da ne bi imali neku preteranu korist..a povrh svega toga bi vrednost btc-a takođe skočila srazmerno tome

Vrednost BTC-a mereno novcem nikako nema veze sa difficultijem. To se moze videti ako ispratis istoriju, desavalo se ove godine, od sredine januara do polovine aprila, da cena prati diff, i to se vise nece ponoviti. Cena ce krenuti ponovo da raste samo ako dodje do sireg prihvatanja BTC-a kao sredstva placanja. Dogod je to samo neki novcic kojim moze da se kupe travke i lekici, cena ce mu stagnirati. Sirim prihvatanjem BTC-a obezbedjuje mu se upotrebna vrednost, a ona je jedino presudna za formiranje materijalne vrednosti, posto BTC nije, jelte, statusni simbol, pa da ima vrednost samo zbog toga, niti iza njega stoji neka ekonomija. Znaci, samo ponuda-potraznja ga drzi u zivotu. Ja sam neku kolicinu zadrzao jer se nadam da ce BTC zaziveti kao sredstvo placanja, a ove cikluse rasta i pada cemo imati stalno, narocito kada dodje do smene generacije rudara. Evo ti konkretan primer. Krajem novembra nagrada se prepolovila. To mu dodje kao da je diff skocio za 100%. I sta se desilo? Nista. Cena je mirovala do sredine januara.
 
Pa da, mesec i po smo kopali sa min zaradom, i taman kad smo mislili da nema mnogo vajde od daljeg kopanja desio se postepen rast pa onda i bum. Ali i ja mislim da se to neće ponoviti dok ne dođe do nekog većeg prihvatanja BTC-a. (mada ko zna, nezahvalno je prognozirati maltene bilo šta u vezi BTC).
 
Potpuno se slazem sa kolegom. Dosta ljudi je kupovalo BTC ni ne znajuci sta je. Treba da se edukuje sto vise populacije i da se koristi, mi koji rudarimo ga i koristimo ali to je suvise malo u odnosu na svetsku populaciju. Kad smo vec kod koristenja BTC-a evo jedan zanimljiv video sa kineske televizije.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aw3OSTkdE-s
 
Neradi se tu samo o DDR3 memoriju, arhitektura za LTC i asic bi bila bar 5-7x puta skuplja za proizvodnju a kompleksnija bar 30x puta za projaktovanje, tako da nista o tome dok LTC ne bude bar 40-50$, sve te price su LUPETANJA i dizanje panike

Lupetanje svakako nije - slicno se desilo u proslosti:
If you will notice there has been a recent large surge of hashing power on the LTC network categorized as anonymous coming on about the same time as the FTC attack. It's no coincidence. This is very similar to events that occurred in late 2011 early 2012 with the advent of the GPU miners for scrypt that *ALL* the *EXPERTS* in the know said would never work. You know, the same way all the "experts" today keep saying ASIC's for Litecoin is an impossibility... and I mean the exact same people.

A paniku niko ne dize, nego samo isticu cinjenice. Kakva crna arhitektura i projektovanje 30x tezi? Dodas memoriju, modifikujes softver i gotov posao. Zvucis ko Tomas Edison kad je pljuvao po naizmenicnoj struji :p
 
@Darko

Ti stavrno ne razumes nimalo arhitekturu racunara... Asic je fizicki projektovan da radi sha 256 koji se sastoji od niza jednostavnih instrukcija, scrypt je nebo i zemlja u odnosu na sha 256, mozes ti projektovat takav Asic chip to stoji ali kao sto sam rekao takvo projektovanje je bar 20x puta kompleksnije, tek zamisli da koliko treba "samo" resursa da se asic poveze sa memorijom, za sha je koriscen interni baffer za scrypt to pada u vodu

Jos jednom ponavljam ti sto lupetaju na bitcoin talku imaju dredjen cilj, fpga je moguc ali koliko je isplativ je druga prica

Naravno da svaka susa sa par Ghz moze da napadne FTC jadnu mrezu! LTC nemogu, mogu jedino da rade ddos sto rade vec mesecima takodje zbog svoje licne koristi
 
DDOS se radi kada treba da se spusta difficulty :)
 
kolko treba vremena da stigne na btc-e?
poslato je i meni ali nigde na btc-e nepise u depositu da treba da stigne :trust:


ovo sam ja nasao da je razlog
I saw people complaining about the FTC deposit to BTCE has not been confirmed even after 24 hrs.
-
BTC-E has been trading on the old blockchain all day because they didn't update their FTC client (because nobody told them to), they probably have done a bunch of transactions and are now fucked and trying to figure a way out of it.
 
Poslednja izmena:
Citajuci ovaj thread shvatio sam da smo mi Srbi cudan narod koji voli da filozofira, ovo sto vi pisete je isto kao da se svaki dan paranojisete dok prelazite ulicu da li je neki od vozaca pijan i da li ce vas ubiti autom. Hmmm
 
Nesto se cudno desava, meni pise da imam 1000 LTC-a na btc-e a nemam ni priblizno toliko.

Edit: Evo sad je ispravljeno. Trebao sam uhvatiti skrinshot.

Edit2: Sad je sve nestalo...

Edit3: Pa se vratilo...

Edit4: Hebes mi sve ako ne trenutno ne hakuje btc-e.com

Savetujem vam da sklonite novcice na sigurno.

Edit5: btc-e je pao. Iskreno se nadam da cu i dalje imati novcice kada se vrati...

Edit6: Pa se vratio. Sajt je jako nestabilan trenutno i nije moguce trgovati.

Novcici su i dalje tu. Prebacujem ih na bter dok pricamo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno