Šta je novo?

Posedujem uređaj kome ne znam primenu,molim za malo pomoći

djuzla___

Cenjen
Učlanjen(a)
06.11.2010
Poruke
5
Poena
152
Pozdrav,nisam siguran jel ovde mesto za moju temu i verovatno ni naslov nije bas najjasniji...al ne znam kako drugacije da napisem. Naime,ćale mi radi kao vozac kamiona i jednom poveze nekog stopera koji ugradjuje ove komponente valjda u kamione i ostane mu jedna u ćaletovom kamionu. E sad,niti znam cemu to sluzi ni da li vredi nesto (jer sto bi mi smetala u stanu ako se moze nesto i dobiti za nju :smoke: ,a ako ne vredi da bacim u smece i gotova prica),kontam da je nesto za satelitsko pracenje (vidim nacrtane satelite na etiketi :d)

Ako neko zna,hvala unapred:wave:

DSC00336-crop.jpg DSC00337-crop.JPG DSC00338-crop.JPG DSC00339-crop.JPG
 
pa kontam to je smesten taj GPS modul, vidis da je to od agencije iz Madjarske koja se bavi GPS praćenjem u transportu http://en.itrack.hu/
 
Sve vece firme koje se bave transportom imaju ugradjene trackere zbog kontrole svojih vozila na terenu, a i najvise ih koriste u svrhu pomoci i prevencije (na osnovu njih znaju tacnu poziciju kamiona)tj. kako bi usmeravali vozila na druge deonice u slucaju nesrece na putu ,zastoja,kvarova ili elementarnih nepogoda koje im mogu oduzeti dosta dragocenog vremena i time smanjuju rizik kasnjenja i isporuke robe.
Gotovo sam siguran da je to taj uredjaj i mozes probati da ga ponudis nekoj od jacih cargo kompanija .Problem je sto posedujes samo jedan ,tako da je pitanje da li ce se uklopiti u njihovu mrezu.
 
Koja ce to "jaca kargo firma" da kupi jedan uredjaj bez papira, garancije, uputstva, placanjem u gotovini? Vise ce da ih kosta cimanje komercijaliste nego sto ce eventualno da ustede na uredjaju koji kosta mozda par desetina EUR.
Inace, satelitsko pracenje vozila se koristi za optimizaciju putanje, tj skracenje puta, ali i za kontrolu vozaca (da ne vozi kamion za svoje potrebe) i za kontrolu potrosnje goriva.

Pozdrav
 
To je tacno ,zato sam i napisao da je problem sto poseduje samo jedan takav uredjaj,a to da li ima papira ili ne tu svi muckaju tako da bi bez papira i garancije mogao cak da ga uvali i u Nemackoj (koja vazi za najdisciplinovaniju drzavu sto se tice tih stvari ,a u praksi to uopste nije tacno ,govorim iz licnog iskustva).
Ovo ostalo navedeno je sve tako kako je napisao Rafiki i uredjaj zna biti veoma koristan.E sada realnu cenu uredjaja zaista neznam...
 
Nazad
Vrh Dno