Šta je novo?

Popusti tokom 2024. - pravila su u prvoj poruci

Kupim ja ponešto u BC, tj. kupovao sam. Naravno da ću da proverim cene.
Ali, gomilu stvari sam uzeo u Gigatronu. Sačekam popust, cena konkuretna, onda još dodam bodove koji se vuku i bude jeftinije. Za neke lomljivo kvarljive stvari su po meni uboli sa doplatom za osiguranje.
Na primer za popust, iPad 10th generacija je svuda pa i u Gigatronu 58300. Sa popustom je cena jako blizu šverc oglasima.
Niko te ne tera, kupuj gde ti odgovara, ali ne vidim razlog za negativnošću, Imaju svoj model, opstaju za razliku od nekih, nekada dobrih.
 
Ja kad nekog čujem da je kupio nešto u G...... N prodavnici pitam ga što tamo kad sve to imaš tu i tu povoljnije, odgovor je dali mi na rate. Tako da ja mislim da oni 90% robe koju prodaju to je sve prodato na 24 meseci otplate, ah da i to bez kamate, pa piše tamo.
Poenta je da imaju najrašireniju mrežu prodavnica. Ima ih bukvalno svugde. Ljudima to znači, da odu, da vide, porazgovaraju sa prodavcem i kupe.
S obzirom na online prodavnice u Srbiji i njihov način rada, logično je da Gigatron ima jako velik promet zahvaljujući raširenoj prodajnoj mreži
 
Mogu da odem i pogledam odredjeni proizvod ali zašto bih ga tamo kupio kada ga sigurno mogu naći jeftinije.
Dobro nisu baš u svemu i naj nepovoljniji, imaju mogućnost kod njih sklapanje računara i bolja je kombinacija kupiti telefon kod njih na rate a kod yetela se izboriti za 50%.
 
Pa rekli smo ti već zašto neko kupuje tamo - ako je nešto najjeftinije to ne znači da je za svakoga i najpovoljnije jer različiti ljudi različito gledaju na pojam povoljnosti. A čak ni cena ne mora biti ista za tebe i za mene tako da ni sa te strane ne može govoriti da je nešto skuplje ili jeftinije na jednom mestu nego na drugom tako da je sve to relativno.
 
Bože, kakva filozofija... Ako nešto negde košta 500 din, a negde 800, da li je jeftinije tamo gde je 800 ili tamo gde je 500? Kakva relativnost, ljudi, šta pričate?
 
Molim vas da se držite teme, a ona je "popusti", ne analiza ponude nekog lanca prodavnica.
 
Bože, kakva filozofija... Ako nešto negde košta 500 din, a negde 800, da li je jeftinije tamo gde je 800 ili tamo gde je 500? Kakva relativnost, ljudi, šta pričate?
Ako tamo gde je 800 dinara imam popust od 20-30% preko firme, imam bodove koje mogu da iskoristim i opet mogu da kupim na 12 rata preko administrativne zabrane a na drugom mestu gde košta 500 dinara nemam ništa od tih ili sličnih povoljnosti šta misliš gde se meni više isplati da kupim?

A ono relativno se odnosilo upravo na to - da tih 500 dinara koji su tebi povoljniji možda meni nisu jer meni to što bi tebi bilo 800 dinara meni (ili bilo kome drugom) uz određene pogodnosti može da bude manje od 500. I to sam više nego jasno napisao u komentaru na koji su reagovao samo što izgleda da nisi pažljivo čitao...
 
E sad si sve reko, preko firme. Pa tu mogućnost nemamo svi, o čemu ovde pričamo, pričamo o najobičnijmem kupcu kome treba frižider a takav kupac sam bio ja pre dva meseca. Frižider koji sam želeo u G košta 45.999 u Ananasu 38.999. I šta da dam više 7000 i šta bih time dobio što bih dao 7000 dinara više.
 
Ljudi čitate li vi napisano - dva puta kažem da je relativno jer ne mora da bude ista cena za sve i ti kažeš - tu mogućnost nemamo svi!? Da, upravo to sam i ja rekao! Neko ima mogućnost i njemu je G povoljniji, neko nema i njemu je G preskup! Ti ćeš kupiti u Ananasu što je logično, sa druge strane kada sam kupovao sudomašinu redovna cena u G je bila 145k, u drugim prodavnicama je najjeftinija bila 124k, ja sam je uzeo za 109k na 12 rata na administrativnu. Nisam ništa ukrao, nisam nikog oštetio i nije me sramota zato što sam tako kupio a ne platio kešom.
Ono što je zajedničko jeste da smo i ti i ja kupili tamo gde nam je bilo najpovoljnije i gde nas je izašla najniža cena i zato i kažem da je to šta je za koga najpovoljnije relativna stvar.

Odgovor je ujedno i na pitanje ko kupuje tamo - onaj kome računica kad sve uzme u obzir izađe povoljnije nego na drugom mestu.
 
Nazad
Vrh Dno