Šta je novo?

Ponuda Hipernet paketa, promocije i korisnička podrška

Volim samo sebe a saradjujem samo sa onima od kojih ja imam najvise koristi. Jer ako oni samo gledaju svoj profit sto bih ja bio drugaciji, kada mi net bude placao neko od vas mangupcica kojima pare rastu na drvetu onda me ne zanima kod kojeg provajdera cu budem ali dok ja moram da svaki mesec platim itekako cu biram sa kime cu da budem dve godine u saradnji.

Sto bih placao skuplje mts ako to isto imam kod drugog provajdera i jos pritom imam vecu brzinu interneta a jeftinije a isti kvalitet signala.
 
@aki28
Nije vredan truda a ni vremena.
Bolje utroseno vreme bi bilo da pogadjamo koji ce golub prvi da poleti sa zice.
A nije da ne voli yettel, reklo bi se.
U pravu si brate, ali neka nek svi vide ko je i sta je on.
A sad sam pise za sebe da je iz interesa, dobre ponude iste usluge, brzine itd. kod Yettela, a kad neko drugi(a narocito ja, nekako me najvise mrzi verovatno vise i od mts-a, a ne znam sto) da iste takve argumente da kaze da je trenutno, dakle ne vencan za mts, onda si najgori, mtsovac, bot mts, oni te placaju, slikaj i pokazi im postove da ti daju vise free meseci i ne znam sta je sve lupetao u svojim postovima po meni.
Za sve bih kao i tada imao sta da odgovorim a i jesam al to nije ni tema, ni mesto, nit sam mu to duzan, nit ikoga to ovde interesuje nego voli tako neke frustracije koje ima prema meni i mtsu voli brate javno da pise.
A nit ga ko pitao sta nit ga citirao, nista odgovorio normalno, al ne mogu vise da se zamaram nego da se vratim na pocetak i tvoju konstataciju da si debelo u pravu da je bolje da pogadjamo te golube koji ce prvi da poleti nego da trosim i vreme i zivce na doticnog.
Bolje da sam ga od pocetka coolirao, al bilo jace a sad cu pokusati da se samokontrolisem i ne nastavim ovu glupu raspravu gde me napada sta pisem za mts a onda to on isto napise za Yettel samo zato sto mu po njemu mts nekad nije dala ponudu koju je doticni zeleo da dobije.
Pozdrav @Fidel 👍🍻
 
Sto se zestite bezveze :)?
Svako gleda sta je njemu potrebno/isplativo i to uzima.
Moj primer: Bio sam na MTSu i presao na Yettel.
Razlog: Internet je isti (malo bolji up na Yettelu), mnogo jeftini cak i sa 12m po 1RSD koje MTS daje, mogu da koristim slobodno switcheve koje imam jer TV i Net nisu odvojeni po VLANovima, radi EON bez problema. TV app je tesko s***** i na MTSu i na Yettelu.

Verujem da svi imate neku racunicu/razloge koja vama odgovara pa nema potrebe da ubedjujete nikog drugog koji ima isto to.
 
Upravo to, nikad nikog nisam ubedjivao kao doticni na nesto, uvek govorim da svako ima svoju racunicu problem nastaje kad te neko napada da si bot ako imas srece i dobar dil sa u ovom primeru mtsom.
A istina je suprotno od toga, al da ne idemo u off, svi su sve shvatili i idemo dalje.
👍🍻
 
@aki28 Koliko si ti dvolican pa to je strasno, sada pises jedno a kada si lupao smesne smajlije i negativne drugima kada nesto napisu protiv mts-a onda nisi bio bot. Ok razumeli smo dobio si dobar dil ali ajde objasni postupak sto si onu curu smarao sa smajlijima i porukama kada se raspitivala po drugim temama za koji net da se odluci.
 
Obrnuo igricu....
Ide NG raduj se pusti mene nisam tema ja nego pise u naslovu, ostalo ne komentarisem jer su gluposti.
Pozdrav
 
Svako u životu bira ono što može i što mu najviše odgovara u datom trenu pa tako i telekomunicione usluge.
Ja sam jutros uveo Hipernet Duo L i za sada sam prezadovoljan kako radi.
500/250Mbit, jednocifren ping, torrenti veoma pristojno rade i 2 STBa uključena u 1200 din mesečno koliko će me usluga koštati u narednih 27 meseci.
Velika većina TV kanala koji dolaze u paketu mi generalno ne treba ali 2 STBa koja će vrteti HBO Max, Prime i Disney+ će mi završiti gotovo sve TV potrebe do isteka ugovornog perioda.
Ja mislim da bolje od ovog ne može i ovom prilikom želim da se zahvalim ISPovima koji su iznenada pokrenuli rat za nove korisnike jer bez toga bi me ovaj paket košalo mnogo više.
 
Svako u životu bira ono što može i što mu najviše odgovara u datom trenu pa tako i telekomunicione usluge.
Ja sam jutros uveo Hipernet Duo L i za sada sam prezadovoljan kako radi.
500/250Mbit, jednocifren ping, torrenti veoma pristojno rade i 2 STBa uključena u 1200 din mesečno koliko će me usluga koštati u narednih 27 meseci.
Velika većina TV kanala koji dolaze u paketu mi generalno ne treba ali 2 STBa koja će vrteti HBO Max, Prime i Disney+ će mi završiti gotovo sve TV potrebe do isteka ugovornog perioda.
Ja mislim da bolje od ovog ne može i ovom prilikom želim da se zahvalim ISPovima koji su iznenada pokrenuli rat za nove korisnike jer bez toga bi me ovaj paket košalo mnogo više.

Odličan post. Ja bih ostao kod MTS a, da su hteli da me zadrže kao korisnika. Pošto imam optiku, ima da ih menjam svake dve godine dok ne nauče da:
  • sam redovni platiša
  • da nisam budala
  • da cenim svoj novac

Sa Yeteelom sam imao problem oko prebacivanja fiksnog telefona koji je trajao oko 2 meseca. I za njih mogu da kažem nekoliko stvari:
  • uvek su krajnje lubazni
  • trenutno imaju dobru ponudu
  • Bolju opremu od MTS a
  • nedostaju im inžinjeri kao hleb
  • počeli su da se mangupiraju da ne može više da se prijavi problem sa telefona koji nije u njihovoj mreži

Za MTS:

  • sve mi je radilo kako treba iz prve
  • imaju dobre inžinjere
  • bezobrazno visoka ponuda pakta
  • mogli bi da promene malo ovu opremu od 5-6 godina, da na novoj može da se gleda HBO max i Netflix.

I za kraj da napišem, da je sreće da ih ima više.
 
Da li yettel koristi samo svoju infrastrukturu ili je moguće i preko mts tj. supernova infrastrukture/optike?
 
Nemaju svoju infrastrukturu, isključivo se koristi mts optika (NE bakar, niti supernova koax i optika). Znaži SAMO mts optika.
 
Odličan post. Ja bih ostao kod MTS a, da su hteli da me zadrže kao korisnika. Pošto imam optiku, ima da ih menjam svake dve godine dok ne nauče da:
  • sam redovni platiša
  • da nisam budala
  • da cenim svoj novac

Sa Yeteelom sam imao problem oko prebacivanja fiksnog telefona koji je trajao oko 2 meseca. I za njih mogu da kažem nekoliko stvari:
  • uvek su krajnje lubazni
  • trenutno imaju dobru ponudu
  • Bolju opremu od MTS a
  • nedostaju im inžinjeri kao hleb
  • počeli su da se mangupiraju da ne može više da se prijavi problem sa telefona koji nije u njihovoj mreži

Za MTS:

  • sve mi je radilo kako treba iz prve
  • imaju dobre inžinjere
  • bezobrazno visoka ponuda pakta
  • mogli bi da promene malo ovu opremu od 5-6 godina, da na novoj može da se gleda HBO max i Netflix.

I za kraj da napišem, da je sreće da ih ima više.
Apsolutno se slazem sa ovim sto si napisao sto se tice Yettel-a i MTS-a
I ja sam presao u Yettel zbog bolje ponude i zato sto me MTS smatra budalom, a pri tome sam stalni platisa. Posle oko 18 godina MTS mi je nudio za obnovu ugovora 6 meseci sa 50% popusta, a 18 meseci puna cena pa kad sam podneo zahtev za IDP broj za prelazak u Yettel onda su me nazvali i ponudili svih 24 meseca sa popustom od 50%. E pa nece da moze, da su mi odma ponudili 24 meseca sa 50% popusta ne bi isao u Yettel da pitam za ponudi i ne bi znao da imaju bolju ponudu po pristojnijoj ceni, a pri tome Yettel ne uslovljava korisnike da moraju imati fiksnu liniju koju danas koristi jako malo ljudi.
Jedino sta sam primetio kod Yettela da se placa instalacija opreme, u jednoj tabeli ima cena od 10.999 dinara, u drugoj promotivna cena od 1 dinar. Videcemo samo da li ce se taj jedan dinar placati svaki mesec i da li ce ostati jedan dinar posle 12 meseci kad istekne promocija.:unsure:
 
E pa nece da moze, da su mi odma ponudili 24 meseca sa 50% popusta ne bi isao u Yettel da pitam za ponudi i ne bi znao da imaju bolju ponudu po pristojnijoj ceni, a pri tome Yettel ne uslovljava korisnike da moraju imati fiksnu liniju koju danas koristi jako malo ljudi.
Hajde molim te napisi kakva je to bolja ponuda kod Yetela po pristojnijoj ceni...Ja sam pre desetak dana ostao kod MTSa na Max paketu sa tih 50% na ceo ugovor i citajuci sta si napisao izgleda da sam se preracunao. :) Ja recimo nisam korisnik Yetela, nemam mobilni kod njih tako da mene ne kaci ona posebna cena. Da li je HBO ukljucen u standardnu ponudu ili se doplacuje kod Yetela?
 
Hajde molim te napisi kakva je to bolja ponuda kod Yetela po pristojnijoj ceni...Ja sam pre desetak dana ostao kod MTSa na Max paketu sa tih 50% na ceo ugovor i citajuci sta si napisao izgleda da sam se preracunao. :) Ja recimo nisam korisnik Yetela, nemam mobilni kod njih tako da mene ne kaci ona posebna cena. Da li je HBO ukljucen u standardnu ponudu ili se doplacuje kod Yetela?
Kada se sve podeli na 24 meseca izadje skoro isto sa tih 50% popusta ali MTS ne daje 19.000 dinara popusta za novi mobilni uredjaj kao sto daje Yettel, odnosno 10.000 dinara popusta ide ako uzmes hipernet i tv + 9000 dinara na reciklazu starog telefona, ukupno 19.000 dinara.
Mene je Samsung A52s sa tim popustom i Total 40 paketom izasao 14960 dinara, a to u MTS-u nikad ne bi dobio, cak koliko sam video u MTS-u je taj model telefona 60.000 dinara, a u Yettel-u u najskupljoj varijanti 43.000 dinara sto je ogromna razlika.
Takodje sam otisao iz MTS-a jer nisam hteo vise da imam fiksni telefon, odnosno fiksnu liniju. MTS sve svoje korisnike uslovljava da moraju uzeti fiksnu liniji iako za optiku fiksna linija nema veze sa vezom jer se bocne u modem, dok je kod ADSL-a morala biti jer je sve islo preko telefona ali su oni odlucili da i dalje mora bez obzira sta uzmes.
Yettel ne uslovljava da se mora imati fiksna linije, ako hoces doplacuje se 200 ili 300 dinara, ne znam sad tacno, ako neces ne moras.
Jos je bolji Yettel iz razloga sto ako prebacis mobilni broj kod njih i uzmes tarifni paket od 1500 dinara ili veci, racun za hipernet i tv (i ako uzmes fiksnu liniju) se umanjuje za 500 dinara, a internet duplo poveca. Ja sam uzeo hipernet duo M i imam 300Mb/s dok bi kod MTS-a imao 150Mb/s
Yettel-ov hipernet radi 1/2, odnosno u ovom mom slucaju imam 300Mb/s download i 150Mb/s upload.
Kod MTS-a u zavisnosti od paketa je 1/8 i 1/4, odnosno za najmanji paket 150Mb/s download i 20Mb/s upload.
 
U što ga tupite ljudi, koji će ti gigabajtni paket ili gigabajti upload? Pricam o pojedincu a ne za firme(jer firmama koje imaju potrebu za takk nesto vec imaju) mada i dalje ne vidim poentu. Recite mi bar jedan posao gde je potrebna tolika brzina? Kuc i imam 150 cini mi se i gigabajt mi skine za + -1min. Peca je bas u videu na YT objasnio da se uploaduje snimak pre nego sto popune one gluposti...a njihovi snimci su po par gb sigurno.
Ne vidim logiku zasto nisu ukljucili mobilne u pakete?!
Mislim da je ovo preskupo i da ne vredi prelazak sa SBB-a(placam ga vise nego sto bi placao ovde)
Ovo je glupost sto oni ciste i sredjuju za sobom, nekako mi je porazavajuce za te radnike-ne mislim da mi naprave krater od 10cm hiltijem a provuku koaksijalac ili optiku vec mislim da si valjda ti kao domacin da spremis sve za njihov dolazak cak i pivo da ohladis. A posle svakako moram da ocistim posle njih

Brzina neta je krucijalna za video editing.Treba skidati desetine gigabajta materijala i projekat uploadovati pi 5/6 puta na reviziju, a da ne spominjem dosnimavanje materijala...
 
@zexxxx Ja pitah konkretno sta je bolje, pomenuh i HBO, i naglasio sam da nemam mobilni kod Yetela. Ti sada pricas o kupovini telefona?! Znaci da bi se meni isplatilo da predjem u Yetel, ja moram da kupim nov telefon, i moram da prebacim broj kod njih!!! A smeta ti sto MTS trazi fiksni. :D

Sto se tice brzine...najjaca ponuda kod Yetela je Hipernet trio L - 250/125. A kod MTSa sam box 3 i brzina mi je 500/160. Nisam korisnik mobilne ni kod Yetela ni kod MTSa.
 
@zexxxx Ja pitah konkretno sta je bolje, pomenuh i HBO, i naglasio sam da nemam mobilni kod Yetela. Ti sada pricas o kupovini telefona?! Znaci da bi se meni isplatilo da predjem u Yetel, ja moram da kupim nov telefon, i moram da prebacim broj kod njih!!! A smeta ti sto MTS trazi fiksni. :D

Sto se tice brzine...najjaca ponuda kod Yetela je Hipernet trio L - 250/125. A kod MTSa sam box 3 i brzina mi je 500/160. Nisam korisnik mobilne ni kod Yetela ni kod MTSa.
Ne moras da kupis novi telefon, samo moras da prebacis broj kod njih, telefon mozes kupiti ako hoces, znaci ne moras.
Sto se tice ponude brzine za to ne znam, treba pitati, mozda je istaknuto samo ono sto vecina uzima, verovatno imaju jos brzina u ponuti, odnosno siguran sam jer ima jedan jutuber koji je kod njih uzeo internet od 1000Mb/s i o tome pricao u svom klipu.
HBO se placa dodatno kao i kod MTS-a, ne znam koliko kosta u MTS-u, ovde je HBO - 499 dinara, a ako hoces komplet HBO i CInemax onda je 749 dinara, mada kome to jos treba kada je sve dostupno na internetu, s tim da u nekim situacijama ga daju i besplatno kao sto je slucaj sad za praznike, do 31 januara je besplatan posle se moze deaktivirati.
 
Ne moras da kupis novi telefon, samo moras da prebacis broj kod njih, telefon mozes kupiti ako hoces, znaci ne moras.
Sto se tice ponude brzine za to ne znam, treba pitati, mozda je istaknuto samo ono sto vecina uzima, verovatno imaju jos brzina u ponuti, odnosno siguran sam jer ima jedan jutuber koji je kod njih uzeo internet od 1000Mb/s i o tome pricao u svom klipu.
HBO se placa dodatno kao i kod MTS-a, ne znam koliko kosta u MTS-u, ovde je HBO - 499 dinara, a ako hoces komplet HBO i CInemax onda je 749 dinara, mada kome to jos treba kada je sve dostupno na internetu, s tim da u nekim situacijama ga daju i besplatno kao sto je slucaj sad za praznike, do 31 januara je besplatan posle se moze deaktivirati.
Kada se sve pogleda, tvoj paket kosta 2375 dinara, kod yettela ako prebacis broj ista ta brzina sa boljim uploadom 2699, ako ne prebacis broj 3199 bez fiksnog ali uzmi u obzir i koliko placas pretplatu za mobilni broj, ovde u Yettelu su mi nuduli pakete koji nisu istaknuti javo i koji kostaju 1699 dinara ali sam odbio jer bi me novi telefon u tom slucaju izasao oko 25.000 dinara.
Znaci tebe bi u Yettelu izasla ista ta brzina sa boljim uploadom ako prebacis broj na ovaj paket od 1699 dinara (paket je total 4 u kojem ima 4gb interneta, neograniceni razgovor i neogranicene poruke) ukupno 4398 dinara s tim da dobijes jos i benefite, godinu dana za internet i tv ne placas nista, placas samo drugu godinu.
 
Ali, necu da prebacujem broj ni u Yetel, ni u MTS. Tako da...Dalje, za brzine, ne interesuje me rekla-kazala vec citam ono sto je u ponudi i kod jednih i kod drugih. Internet...ja recimo nisam natovan u MTSu, rekao bih korisnici Yetela jesu.

HBO ja ne placam dodatno u MTSu. Svi kanali su mi dostupni. Kao sto rekoh, uporedjivao sam najjaci trio paket kod Yetela i kod MTSa. I Yetel tu nema sta da trazi. Pogotovo kada je televizija u pitanju. Kolicina, kvalitet kanala...
 
Ali, necu da prebacujem broj ni u Yetel, ni u MTS. Tako da...Dalje, za brzine, ne interesuje me rekla-kazala vec citam ono sto je u ponudi i kod jednih i kod drugih. Internet...ja recimo nisam natovan u MTSu, rekao bih korisnici Yetela jesu.

HBO ja ne placam dodatno u MTSu. Svi kanali su mi dostupni. Kao sto rekoh, uporedjivao sam najjaci trio paket kod Yetela i kod MTSa. I Yetel tu nema sta da trazi. Pogotovo kada je televizija u pitanju. Kolicina, kvalitet kanala...
Sto se tice broja kanala u pravu si, Yettel ima dosta manje programa ali realno gledano koliko od toga gledas, verovatno 10-15. Ja televizor ni ne gledam da nije ukucana koji gledaju tv ne bi ga ni uzeo, a pitanje da li bi ga i sad uzeo u Yettelu da nisam planirao uzeti novi telefon jer popust vazi samo ako se uzme hipernet i tv. Sledecu obnovu ugovora cu najverovatnoje odjaviti tv jer 95% programa sto ukucani gledaju ima i na DVB-T2 risiveru.
 
Dobro, to je vec individualno. Ja sam, kada mi je isticao ugovor, uporedjivao kompletnu ponudu - Yetel, MTS i SBB. I sada kada sam procitao tvoj komentar, bas sam se iznenadio...u stilu, da l' je moguce da sam toliko promasio. :D Uglavnom, hvala ti na pojasnjenju.
 
Ali, necu da prebacujem broj ni u Yetel, ni u MTS. Tako da...Dalje, za brzine, ne interesuje me rekla-kazala vec citam ono sto je u ponudi i kod jednih i kod drugih. Internet...ja recimo nisam natovan u MTSu, rekao bih korisnici Yetela jesu.

HBO ja ne placam dodatno u MTSu. Svi kanali su mi dostupni. Kao sto rekoh, uporedjivao sam najjaci trio paket kod Yetela i kod MTSa. I Yetel tu nema sta da trazi. Pogotovo kada je televizija u pitanju. Kolicina, kvalitet kanala...
Yettel, hipernet duo M, za 1999 drugih godinu dana se isplati jer je prosek za opticki net i tv 999.5rsd mesecno, za protok 300/150mbps ako si yettel korisnik. Ako nisi to je skuplje. Plus kod njih se sve doplacuje, nemas radio stanice na tv, kao ni hbo ni u jednom od ponudjenih hipernet paketa. Benefit ako prebacis broj jeste to sto uz vecinu mob paketa imas HBO max na raspolaganju kao i Deezer, plus je aktuelna kampanja i do 5x vise neta u mob paketima. ja bih uvek izabrao njih, al cela ova prica ok televizije narocito je veoma neozbiljno krenula i traje.
 
Pre bilo kakve kritike oko tv programa i drugih stvari vezane za hipernet i tv, treba uzeti u razmatranje to da su tek krenuli sa tim stvarima i ko zna sta ce sve nuditi u buducnosti ali ako nastave sa ponudama kao sto su sad na pocetku da se Yettel korisnicima poveca brzina interneta za duplo, napravice veliki BOOM i konkurencija nece imati sta da trazi, pogotovo sto im internet radi 1/2. Ko zna kakva ce biti ponuda za televiziju. Ovo je tek pocetak.
Samo treba malo da povedu racuna oko poslovanja, nudjenja benefita, da im ne bude cilj da pricaju svasta samo da bi se potpisao ugovor pa posle da od toga nema nista kao sto su meni rekli za tarifni paket da cu dobiti 6 meseci za 1 dinar pa na kraju stigao racun i od tih benefita nema nista ali videcemo poslao sam im poruku preko kontakt forme pa cu videti sta ce reci.
 
Sto se zestite bezveze :)?
Svako gleda sta je njemu potrebno/isplativo i to uzima.
Moj primer: Bio sam na MTSu i presao na Yettel.
Razlog: Internet je isti (malo bolji up na Yettelu), mnogo jeftini cak i sa 12m po 1RSD koje MTS daje, mogu da koristim slobodno switcheve koje imam jer TV i Net nisu odvojeni po VLANovima, radi EON bez problema. TV app je tesko s***** i na MTSu i na Yettelu.

Verujem da svi imate neku racunicu/razloge koja vama odgovara pa nema potrebe da ubedjujete nikog drugog koji ima isto to.
Пошто ако си ти на пример био на MTS-u, ако хоћеш да се вратиш, постаћеш нов корисник јер годину дана ниси користио њихове услуге.
Тако да свима лепо, попусти ту, попусти онде, поента је само онда не у цени већ квалитету услуге.
 
Пошто ако си ти на пример био на MTS-u, ако хоћеш да се вратиш, постаћеш нов корисник јер годину дана ниси користио њихове услуге.
Тако да свима лепо, попусти ту, попусти онде, поента је само онда не у цени већ квалитету услуге.
30 dana od raskida ugovora nov si korisnik za mts.
 
Nazad
Vrh Dno