Šta je novo?

Ponuda berbonova za AMD...

magick

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
12.01.2001
Poruke
5,202
Poena
770
Ajd' da i ovoj sobi skinemo mrak... :) ima li neko iskustva sa Asus berbonovima? Kakva je uopšte ponuda kod nas? Treba mi neki omanji, za AMD XP...
 
Ono sto sam video od Asus barbone-ova je bilo iskljucivo za Intel. Video sam 2 komada, ali ih nisam licno probao tako da ne mogu nista drugo da ti kazem.
 
Ima Shuttle i sada MSI takve proizvode.
 
Bice uskoro review ASUS DigiMatrix barebone sistema. U pitanju je P4, ne AMD, a od AMD modela bio je prikazan Mega PC 180.
 
U Direct Linku sam video par ASUS komada, pa ko ima kontakte s njima ili zna nekog tamo (ja ne, ja bio u servisu :) ), moze da proseta i pogleda.
 
Poslednja izmena:
Kad cekas Maxu, onda ti postane mnooogo dosadno, jer on mnooogo kasni...
Dakle, Soltek za AMD-a QBIC Mirror Mini Barebone, K7, nVidia Crush18G, IGP+, S.A., SB5.1,VGA, DDR 400, LAN, USB2.0, IEEE 1394...cjena sitnica, 255 evrica kod Pin-a u NS.
 
nesharm je napisao(la):
Elem, nisam bio lenj :).
Jedini ASUS barebone za AMD je velik ko mali Chief...i ovo oni zovu barebone???

http://yu.asus.com/products/desktop/termk7_ddr/overview.htm

Au, Neso :)

Pa, kategorija barebone-a nije povezana sa dimenzijama vec predstavlja kombinaciju ploce, grafike, kucista, napajanja, ali bez npr. procesora, HDD-a, memorije i sl... Dakle, moze biti velik i kao cela soba pa da se zove barebone. Ti si mislio na small form factor racunar, ne na barebone.
 
Digimatrix se isplati uzeti jedino za multimedijalnu primenu, dok za performanse toplo preporucujem MEGA 180 ili nesto od Shuttle-a.
 
Jel neko video Asus Pundit ?? P4 je platforma, ali je za kancelarije kao stvoren... Malo srebrno - sivo kuciste sa par plavih led dioda sa prednje strane, i skoro necujan rad (Asusova Q-Fan tehnologija). Ma bombonica...

Ma pogledajte sami...

http://www.asus.com/products/desktop/pundit/overview.htm

Kome ne treba masina za igranje, ovo je vise nego dovoljno!
 
Ja ga video i testirao u nekoj konfiguraciji...
Lepo je, samo koliko se secam baziran je na SiSovachi, znaci zaobisao bih tog proizvodjaca samo tako :).
 
Ej bre ljudi IWILL XG P4 je babaroga za sve to.

Cak i vise od toga kod mene radi vec jedno godinu dana I845GE, NW [email protected]:),graficke su cesto menjane,512MB DDR333...Jedino sto nema opciju podizanja napona inace sve leti i ovako.Imate izbor i jeftinijeg modela koji ima 1 PCI slot,ali bez AGP.Cena ovog skupljeg je oko 200e

Pozdrav
 
Elem, covek je pitao za AMD bareboneove :).
 
Moze li meni(neukome kad su ove stvari u pitanju) da neko objasni prednosti kupovanja barebone-a?
Ja stvarno ne vidim potrebu da bilo ko to uzima al' voleo bih da me neko demantuje kako bih nesto novo naucio(ozbiljan sam)
Pozdrav!
 
Ako imas viska para i volis fancy stvari, prava stvar, lepo je kad ti dodje neko i ti se pohvalis kakav komp imas. Ovo sve vazi za kucnu upotrebu.
Sa druge strane, poslovna primena je sasvim druga prica, nekad je velicina kucista jedan od najbitnijih stavki u firmama, ipak je mnogo lakse staviti na sto kutiju poput barebonea (ne mozes zamisliti koliko mogu biti mali, jedan GA model je nesto tipa 25cm sirine, 35cm duzine i 6-7cm debljine), nego klasicne masine - em manje kablova, em multifunkcionalna masina (cesto imaju firewire/USB/audio/card prikljucke sa prednje strane).
 
nesharm je napisao(la):
Ako imas viska para i volis fancy stvari, prava stvar, lepo je kad ti dodje neko i ti se pohvalis kakav komp imas. Ovo sve vazi za kucnu upotrebu.
Sa druge strane, poslovna primena je sasvim druga prica, nekad je velicina kucista jedan od najbitnijih stavki u firmama, ipak je mnogo lakse staviti na sto kutiju poput barebonea (ne mozes zamisliti koliko mogu biti mali, jedan GA model je nesto tipa 25cm sirine, 35cm duzine i 6-7cm debljine), nego klasicne masine - em manje kablova, em multifunkcionalna masina (cesto imaju firewire/USB/audio/card prikljucke sa prednje strane).

Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno