Šta je novo?

Ponovno skeniranje TV kanala?

Markic

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poruke
4,265
Poena
475
Moja oprema  
Laptop
Macbook Air M1, HP Pavilion 17
Mobilni telefon
Google Pixel 8 Pro
Pametni uređaji
Galaxy Watch 4 Classic
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav, koristim Samsung Smart TV (ako treba tačan model, pronaćiću, mislim da je iz 2015. godine). Zanima me jel moguće izvršiti automatsko skeniranje digitalnih kanala, koje pratim putem CAM modula, bez gubljenja rasporeda kanala koji sam napravio?
Dosta novih kanala je uvedeno, ali pošto nemam tačne frekvencije, ne mogu da ih pronađem.
Kako ovo najlakše izvesti? Užasno mi je cimanje ponovo da raspoređujem kanale posle.
 
Ne znam da li taj televozor ima eksportovanje liste kanala na USB. Ako ima, onda eksportuješ, skeniraš kanale i saznaš nove frekvencije, importuješ staru listu, pa dodaš nove frekvencije.
Ako ima potrebe, za sortiranje eksportovane liste na računaru je dobar ChanSort, ukoliko je kompatibilan sa tvojim modelom televizora.
 
Uspeo sam da izvezem listu, sad me zanima, jel on nakon ponovne pretrage kanala i importovanja stare liste opet briše nove kanale?
 
Moras da uzmes chansort program. Ptethodno si exportovao staru listu na usb, preimenovao, pa onda uradis skeniranje na tvu, exportujes tu novu listu na usb. Otvoris chansort, ubacis novu listu u program, pitace te kako da uredis listu, odaberes tamo gde se pominje reference list, za referencu ces odabrati staru listu programa. U levom prozoru vidis novu prilagodjenu listu, kanale koji nisu bili tu ranije, moras sam da odaberes gde ces ih staviti, na koju poziciju.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Hvala, uspeo sam. :wave:
 
Nazad
Vrh Dno