Šta je novo?

Pomoc

PARTYBOY

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
13.11.2003
Poruke
80
Poena
309
Zanima me gde moze da se skine program GPS za NOKI-u 6630 .Neko prica da ima sa ulicama Beograda.
 
Pa ovde ne moze nigde da se skine program za Nokiu mada hvala u svakom slucaju.
 
Prvo... Naslov ti je do jaja,ali stvarno genijalan!!! :wall:
Drugo,imas TomTom Mobile 5 (jedan od retkih sa mapom nase zemlje,odnosno cele Istocne Evrope),imas i Route66,itd... a imas i jedan,ne mogu mu se sad setiti imena,koji radi preko GPRS-a,znaci ne treba ti i GPS modul kao za ove prve koje sam nabrojao,ali je to skupa zanimacija pa bolje odmah da puknes 100-tinak eura za bluetooth GPS modul jer je tvoj zauvek (dok ne crkne ili ga prodas) a ne da puknes toliko za GPRS za nekoliko meseci i opet ti ne ostane uredjaj u vlasnistvu!
Imas ove programe da skines gde hoces krekovane,naci ce ti cika Google,a za TomTom 5 znam sigurno da mozes da ga koristis za pravljenje plana puta od tacke A do B i bez BT GPS modula,i plus ima za njega i nasa mapa i nas jezik za navodjenje!
Pozdrav ,)
 
Partyboy ,lomnica je sturo napisao pa nisi ni mogao da shvatis , ovako pre svega ako tvoj mob. ima gps modul u sebi poput motorole a9xx ili A1000 mozes da koristis besplatan program map view gps za svoj model koji ces skinuti odavde http://www.wild-mobile.com/eng/download.php?fid=22ca816bedfe65cb376c844d2af9bd1b&p=0 , program je legalan i free , e tek onda mozes da ides na onu stranicu koju ti je lomnica dao http://www.gpsserbia.com/a925_gps_maps.htm i tu skini mape od gradova koji su ti interesanti - inace mape su u stvari slike mapa u jpeg-u ili bmp formatu i kompatibilne su za bilo koji telefon samo je software za tel (map view II) razlicit. Inace na gps serbia ces naci jos dodatnih objasnjenja u vezi koriscenja mapa i programa samo zapamti tebi treba ona verzija za symbian koji koristi tvoj tel. sve ostalo je isto !

Ako hoces da koristis tomtom onda ti je neophodan bluetooth gps risiver jer on ne radi sa ovim internim gps modulom u telefonu !!! Njega kad kupis onda mozes da potrazis na netu gde mozes da nabavis tomtom 5 do tada koristi ovo sto sam ti ja preporucio ja sam isprobao u praksi i radi sasvim ok s obzirom da je besplatan.

Ja imam i bt gps i onda koristim tomtom u kombinaciji sa motorolom a920 koji je ipak realno dosta napredniji , ali kao sto rekoh i map view je sasvim upotrebljiv ako neces da dajes dodatnih stotinak evra za externi gps risiver.Nadam se da sam ti pomogao :)
 
Po cemu znas da je NJEMU sturo i neshvatljivo moje objasnjenje,ne vidim da se zali i da ne moze da shvati da moze da koristi to preko GPS modula ili preko GPRS-a!
Fora je sto 6630 NEMA interni GPS uredjaj pa onda nema potrebe da mu objasnjavas sta moze da koristi sa istim!Znaci za njega je najbolje da,ili koristi neki od programa za pregled mapa i planiranje ruta,ili kupi GPS modul za pracenje svog kretanja"uzivo"!
Ako imas koga da ti nadje na eBay-u,mozes kupiti mnooogo jeftinije neke kod nas manje poznate modele ali jako hvaljene po review sajtovima,a ionako kod nas ima samo par modela i najcesce kostaju oko 9-10 000 dindzi!
Pozdrav ,)
 
Po cemu znas da je NJEMU sturo i neshvatljivo moje objasnjenje,ne vidim da se zali i da ne moze da shvati da moze da koristi to preko GPS modula ili preko GPRS-a!
Fora je sto 6630 NEMA interni GPS uredjaj pa onda nema potrebe da mu objasnjavas sta moze da koristi sa istim!Znaci za njega je najbolje da,ili koristi neki od programa za pregled mapa i planiranje ruta,ili kupi GPS modul za pracenje svog kretanja"uzivo"!
Ako imas koga da ti nadje na eBay-u,mozes kupiti mnooogo jeftinije neke kod nas manje poznate modele ali jako hvaljene po review sajtovima,a ionako kod nas ima samo par modela i najcesce kostaju oko 9-10 000 dindzi!
Pozdrav ,)

Pa meni je bilo neshvatljivo jer je napisano vrlo konfuzno a siguran sam da se gps uredjajima bakcem mnoogo duze od tebe (tacnije '97), uostalom sta se bre odma palis i osecas prozvanim samo sam hteo da te dopunim.Mrzelo me da trazim spec. po netu za njegov model a znam da neke od tih novijih nokija imaju integrisan gps pa sam mu odmah sve objasnio i ako ima i ako nema.

Btw lomnica primetio sam citajuci po forumu da si covek kratkog fitilja pls nemoj mene kaciti jer ti necu ostati duzan a obicno kad pisem znam o cemu govorim :D

ajd ziveli !
 
Napises da ja pisem konfuzno i da ON ne moze da razume zato sto TI tako mislis,ko onda koga proziva? :)
Ja nemam kratak fitilj,to ti se samo cini,ali znam da budem veoma tvrdoglav i sigurno tvrdoglaviji od tebe ali ne vidim potrebu da se inatimo jedan drugom,ti nemoj da pises u njegovo ime i da pises o cemu ne znas (a upravo si sam priznao da ne znas da li njegov telefon ima integrisan GPS a pises neku dopunu mom"konfuznom postu"o koriscenju integrisanog GPS-a) a ja necu da pricam kako nemas pojma i bice super!
Ne znam na koje novije Nokie sa integrisanim GPS-om mislis kad kazes da znas da imaju isti,ali bih voleo da me prosvetlis jer nameravam uskoro da se prinovim uskoro jos jednom Nokiom (samo ako nije neki od onih pozlacenih,ukrasenih dijamantima i sl... nemam tu lovu)! :)
Pozdrav ,)
 
Napises da ja pisem konfuzno i da ON ne moze da razume zato sto TI tako mislis,ko onda koga proziva? :)
Ja nemam kratak fitilj,to ti se samo cini,ali znam da budem veoma tvrdoglav i sigurno tvrdoglaviji od tebe ali ne vidim potrebu da se inatimo jedan drugom,ti nemoj da pises u njegovo ime i da pises o cemu ne znas (a upravo si sam priznao da ne znas da li njegov telefon ima integrisan GPS a pises neku dopunu mom"konfuznom postu"o koriscenju integrisanog GPS-a) a ja necu da pricam kako nemas pojma i bice super!
Ne znam na koje novije Nokie sa integrisanim GPS-om mislis kad kazes da znas da imaju isti,ali bih voleo da me prosvetlis jer nameravam uskoro da se prinovim uskoro jos jednom Nokiom (samo ako nije neki od onih pozlacenih,ukrasenih dijamantima i sl... nemam tu lovu)! :)
Pozdrav ,)

:) Ajde da se ne nastavljamo evo na ovaj model sam mislio nokia 5140 g imao sam ga u rukama i znam da ima GPS ali nisam znao koji je to model pa sam ga sad nasao evo pogledaj malo spec. http://www.amazon.com/Nokia-Xpress-Shell-5140-CC-70D/dp/B0007WU2NG

a ima i ovaj http://www.nokia.co.uk/nokia/0,,64093,00.html iskreno ne znam koji je to model ali je strava.

Pozdrav
 
To NIJE tacno!!Ni 5140 ni 5140i nemaju integrisan GPS!!Znam da si mozda imao u rukama telefon koji ima,ali on je SIGURNO imao posebnu masku koja u sebi ima GPS modul,i naravno posebno se dokupljuje za lepe pare a cudi me da je neko kod nas nasao,mozda mu je neko doneo preko grane ili su uvoznici Nokie resili da probaju trziste!?
Sto se tice drugog Nokia mobilnog koji znas da ga ima... mislim da citat sa sajta dovoljno govori gde gresis... "the Nokia THR880i radio" ;)
Pozdrav ,)
 
To NIJE tacno!!Ni 5140 ni 5140i nemaju integrisan GPS!!Znam da si mozda imao u rukama telefon koji ima,ali on je SIGURNO imao posebnu masku koja u sebi ima GPS modul,i naravno posebno se dokupljuje za lepe pare a cudi me da je neko kod nas nasao,mozda mu je neko doneo preko grane ili su uvoznici Nokie resili da probaju trziste!?
Sto se tice drugog Nokia mobilnog koji znas da ga ima... mislim da citat sa sajta dovoljno govori gde gresis... "the Nokia THR880i radio" ;)
Pozdrav ,)

Hmm Lomnice u pravu si proverio sam i zaista ima integrisan GPS u masci ali bas za 5140 model i taj sam imao u rukama , secam se da ovaj moj prijatelj nije nista specijalno platio taj fon (zbog gps-a) ali svejedno u svakom slucaju ima ih da se kupe sa ovom maskom samo treba potraziti po oglasima.

Sto se tice modela THR880i ajd molim te jos jednom pogledaj sajt i procitaj specifikaciju pa reci ko ovde ne vidi dobro lepo pise citiram : The Nokia THR880i handportable radio, the world's first TETRA radio with integrated GPS, active high-resolution TFT display ...... e sad ako ne znas sta je integrated GPS

Uostalom zaista nisam u toku sa tim koje nokije imaju gps jer je nokija slaba na tom polju ali cu ti reci koje od motorola imaju posto ova moja A920 ima sigurno (i kupio sam je iskljucivo zbog toga) a imaju jos a925,a1000,a1200 i Motorola je najnaprednija po pitanju telefona i integrisanog gps-a

Pozz
 
Sto se tice modela THR880i ajd molim te jos jednom pogledaj sajt i procitaj specifikaciju pa reci ko ovde ne vidi dobro lepo pise citiram : The Nokia THR880i handportable radio, the world's first TETRA radio with integrated GPS, active high-resolution TFT display ...... e sad ako ne znas sta je integrated GPS
Pozz

Ha,ha,pa smo rekli da necemo da se vredjamo!?Ja ti lepo kazem da vidis gde gresis i naglasim ti rec Nokia radio a NE Nokia mobile phone!!!Onda nemoj tako da vredjas da nemam pojma sta je integrisani GPS,jer ni ja nisam rekao da ne znas da razlikujes mobilni i radio (ne FM radio nego onaj sa link-a)!!
Pozdrav ,)
 
Lomnice iskreno ja te covece ne kapiram i ne znam sta hoces da dokazes pitao si za nokijin telefon sa gps-om i ja sam ti poslao link i na njemu lepo mozes da procitas da model THR880i ima integrisan radio + gps uostalom lepo pise pa ko hoce da pogleda ovaj link moze to i utvrditi http://www.nokia.co.uk/nokia/0,,64093,00.html, kompletna specifikacija telefona , ne znam stvarno sta vise dokazujes ,) tamo ukratko o ovom telefonu pise :

* Integrated GPS receiver
* Active TFT display with 130 x130 pixels and 65,536 colors
* Four-way navigation
* XHTML color browser
* Support for true color pictures such as JPEG
* Support for smart card-based end-to-end encryption (option)
* 'Go to' shortcut list
* Extended memory capacity


Thanks to the integrated GPS, the Nokia THR880i radio can provide valuable information about the user's whereabouts. This means that command and control can position, trace, and contact field staff based on their geographical location.
Dispatching the nearest available unit to the scene of an incident can result in better service for citizens and faster response times, as well as efficiency of operations.

Knowing the officers' whereabouts can be decisive for the safety of officers especially in emergency situations. Field staff using the Nokia THR880i radio can be positioned over the air by command and control. Radio users can also send their coordinates to a predefined address by pressing the red key on the radio.
Key Adaptability

Highly sensitive and easy to use, the integrated GPS receiver in this TETRA terminal is adaptable to numerous operating situations.

Field users can view their coordinates, altitude, speed, and direction on the radio display. They can also view their positions on a map on the radio display via a compatible WAP application (available separately).

Dispatchers and those in charge of operations can benefit from the advanced and versatile GPS functionality of the Nokia THR880i radio. They can request the position of a specified radio when needed and view it on a digital map.

Alternatively, they can configure the radio over the air to send its position at specified intervals. All this is possible when managing operations from an office or vehicle.

Evo ti jos jedan sajt pa proveri malo bolje ko ne razlikuje radio stanicu od telefona :http://www.wardair.co.uk/nokia/nokia_THR880i.htm

Posteno receno prepotentan si i drzak ,ja sam doticni model nasao NOKIA ofiss sajtu LEPO PISE PHONE MODELS !!!i u select phone izabrao ovaj model a to sto ovaj model moze da radi i kao radi stanica i kao gps i naravno telefon to si ti prijatelju malo pobrkao loncice.
Prekidam ovu konverzaciju a ti radi i tumaci kako hoces boli me ku..ac ne smaraj me vise svojim tumacenjima sta je sta a najbolje ti je da cutis.
 
Poslednja izmena:
Evo,ako stvarno jos uvek ne kapiras... dozvoli da te prosvetlim... NOKIA NE PROIZVODI SAMO MOBILNE TELEFONE!! ;)
Kad se kaze Nokia THR880i RADIO,onda se ne misli na mobilni telefon koji ima radio nego da je to RADIO kao policijski radio,ili radio koji imaju kamiondzije ili... kapiras li me sad!? :)
Ajd da se vratimo na temu GPS-a,nije vazno dal je integrisan ili ne,samo treba vec jednom i on da se javi da kaze nesto,pita ako mu nije jasno!?
Pozdrav ,)

Posteno receno prepotentan si i drzak ,ja sam doticni model nasao NOKIA ofiss sajtu LEPO PISE PHONE MODELS !!!i u select phone izabrao ovaj model a to sto ovaj model moze da radi i kao radi stanica i kao gps i naravno telefon to si ti prijatelju malo pobrkao loncice.
Prekidam ovu konverzaciju a ti radi i tumaci kako hoces boli me ku..ac ne smaraj me vise svojim tumacenjima sta je sta a najbolje ti je da cutis.

Nisam ovo odmah video,ali sad kad jesam... pravo je cudo koliko si nevaspitan i ne razumes se,a psujes ko kocijas!!Zato ne vidim potrebu da se spustam na tvoj nivo,zaboravi na ponudu da se vratimo na temu,necu da se smaram ako ti tri dana ne kapiras da pricas o radiu a ne o telefonu koji moze da radi kao radio i kao GPS i ko zna sta vec i lepo ti pise da moze da obavlja:"Phone calls in public and TETRA networks"!?Kojim javnim mrezama ako ne pise na kojim GSM ili UMTS frekvencijama radi!?
Pozdrav ,)
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisam ovo odmah video,ali sad kad jesam... pravo je cudo koliko si nevaspitan i ne razumes se,a psujes ko kocijas!!Zato ne vidim potrebu da se spustam na tvoj nivo,zaboravi na ponudu da se vratimo na temu,necu da se smaram ako ti tri dana ne kapiras da pricas o radiu a ne o telefonu koji moze da radi kao radio i kao GPS i ko zna sta vec i lepo ti pise da moze da obavlja:"Phone calls in public and TETRA networks"!?Kojim javnim mrezama ako ne pise na kojim GSM ili UMTS frekvencijama radi!?
Pozdrav ,)

:lupko: Hmm ti rece da si tvrdoglav ja sam mislio da je to opravdano i da znas sta pises ali ... Lepo sam ti rekao da se ne kacis samnom jer obicno znam sta pricam za razliku od tebe. Dao sam ti link da utvrdis ko je u pravu medjutim ti nisi ni pogledao A LEPO PISE NA KOJIM MREZAMA RADI (Phone calls in public and TETRA networks sto znaci u javnim i TETRA - zatvorenim ili internim mrezama) a opseg je EGSM 900, GSM 1800, and GSM 1900 networks :trust: !
Da ne bi nastavljali ovu pricu sta je telefon a sta radio stanica ja sam ti ja lepo skinuo sajt i zaokruzio gde da PROVERIS TO O CEMU PRICAS.
I molim te nemoj vise pricati napamet jer ako vec nesto ne znas bolje cuti a ti se pravis se kao da si popio svu pamet ovog sveta u stvari ...

BTW Zaista se izvinjavam modovima na ovoj besmislenoj prepiski i sto se mene tice mozete i da lokujete ovaj topik jer lomnica je neumoran a u stvari bi se samo svadjao.
 

Prilozi

  • nokia-thr880i--Radio-Gps-1.jpg
    nokia-thr880i--Radio-Gps-1.jpg
    302.5 KB · Pregleda: 61
Btw lomnica primetio sam citajuci po forumu da si covek kratkog fitilja pls nemoj mene kaciti jer ti necu ostati duzan...


Posteno receno prepotentan si i drzak ...
...Prekidam ovu konverzaciju a ti radi i tumaci kako hoces boli me ku..ac ne smaraj me vise svojim tumacenjima sta je sta a najbolje ti je da cutis.

Pretis,i to NEizazvan pretis i psujes,a posle ja izazivam nekog!?Cime?Smajlijima?Nisi ti... i necu uopste da nastavljam razgovor,ko si ti da meni pretis i procenjujes me na osnovu smajlija (zamoli modove da ih izbrisu kad po tebi predstavljaju prepotentno ponasanje) a ovo ide u block,a mogu modove da stave i lock,briga me!
Pozdrav ,)
 
Nazad
Vrh Dno