Šta je novo?

Pomoc za nabavljanje ovoga u Srbiji

probotzor

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2012
Poruke
4,696
Poena
315
Pozdrav svima, hteo bih da nabavim: https://www.aliexpress.com/item/4000899176430.html

U pitanju je Hagibis dock za Mac Mini, ali je na aliju postarina ekstremno skupa.

Prodavac mi je rekao da napravim order, ali da ne platim, pa ce on da izabere neku drugu shipping opciju, ali na kraju nije mogao da selektuje nista jeftinije za Srbiju. Kaze izlaze mu samo jeftinije shipping opcije za proizvode do $5.

Na GB ga nema, na Amazonu je dosta skuplji, a i postarina je dosta skupa za Srbiju.

Da li postoji neki nacin da nabavim ovo u Srbiji, po nekoj korektnoj ceni?

Bukvalno cemo postati Severna Koreja.... U Albaniju se salje sve bez problema, a ovaj proizvod cak ima i free shipping.
 
Bukvalno cemo smo postaliti Severna Koreja.... U Albaniju se salje sve bez problema, a ovaj proizvod cak ima i free shipping.
Nisam odoleo. ;)

Probaj na Ebay, tu bi trebalo redovno da šalju. Ako nađeš još da šalju iz neke EU države, stiže brzo i imaš tracking.

EDIT: Ovo je najjeftiniji što sam na brzinu našao, ali ne znam da li je to to...
 
Hvala, nisam nikad kupovao na Ebay, bas cu da probam.

Edit: Porucio sam. Pojma nemam kako ide dalje procedura :D Valjda ce sve proci ok.
 
Poslednja izmena:
^ Veruj mi Ebay je bolji od Ali ako robu koju tražiš neđeš za istu ili približnu cenu (obično su cene na EB 10tak posto više jer su više i EB dažbine koje prodavac plaća EB na svaku prodatu stvar, plus troškovi oglašavanja).

EB je bolji jer su:
  • kraći rokovi za isporuku,
  • tracking je obavezan (u opciji purchased samo klikneš na tracking broj i iskače ti status koji funkcioniše čak i kad ga neke države zvanično ne podržavaju npr. kad šalješ nešto iz Srbij u SAD, i
  • moderacija postoji (za razliku od Eve na Ali) iako su intelektualno deficitarni svi do jednoga.
Drugo, pošto si verovatno platio preko PP, dvostruko si siguran jer i preko PP možeš refundirati novac ako nešto pođe po zlu.

Ebay je loša platforma za prodavce, kupce štiti kao bele medvede.
 
Mogu da potvrdim za kraci rok isporuke preko ebay-a, posebno sada za vreme pandemije. Ako se salje iz Evrope, paket je na carini za par dana.
Do sada su mi sve pakete otvorili na carini, a u tom slucaju naplacuju carinjenje + pdv + otvaranje paketa ili samo pdv + otvaranje ukoliko je vrednost ispod 50e.
 
Nista od huba. Free shipping je laz. Kazu da mogu da posalju samo preko DHL kad vec platis proizvod...
 
Nazad
Vrh Dno