Šta je novo?

Pomoc za kupovinu inverter klime

Učlanjen(a)
01.07.2020
Poruke
13
Poena
34
Potrebna mi je pomoć pri odabiru inverter klime koja bi se koristila isključivo za grejanje. Objekat koji se greje je prizemna kuća, sa dve strane zaštićenja okolnim kućama, pvc stolarija, gradjena punom ciglom, izolacija stiropor 5cm, izolacija ispod krova. Kuća je dužnog oblika tj prostorije se nastavljaju jedna na drugu sa ukupnom površinom od oko 80 m2.

Potrebna mi je preporuka za jedan inverter do 1000 EUR (+/-50 EUR)
i
u slučaju dva invertera do 600 EURA (+/- 50 EUR)


Sećam se da su ranije Fujitsu inverteri bili na dobrom glasu.
 
Sećam se od ranije da su Fujitsu modeli LT i LU bili jako popularni da li bi to i danas bio predlog ili postoji nešto bolje?

Vidim da je Hisense popularan ali koji model je najbolji za moje potrebe:

Hisense Fresh master ili Energy pro X ili Energy Nordic ili Energy pro X ili Energy Pro Plus - trenutno je neka akcija u Hisense/Gorenje prodavnici kod njih ovi modeli sto sam naveo u velicini 12 su izmedju 60k i 70k znaci cene jako slicne?​

 
Neko drugi može da preporuči konkretan model ali ja glasam za dve manje klime pre nego za jednu jaču, ipak je 80kv i to jednom klimom teško možete grejati. Znači dve od po 600e ako je takav budžet. Više konfora, lakše za održavanje temperature, ne moraju sva vrata da budu otvorena, i uz dobro pozicioniranje klima to može da bude ok
 
Takodje primetio sam da su General klime dosta jeftinije od Fujitsu a ako sam dobro razumeo to je isti proizvodjac.
E sad ako su iste ili jako slicne kako tolika razlika u ceni?
Npr modeli koje gledam su :

1. Fujitsu General Ashg12keta/ Aohg12kete - cena je oko 77.000
2. Fujitsu GENERAL ASHG14KETA/ AOHG14KETA - cena je oko 90.000
3. Fujitsu ASYG12KETA / AOYG12KETA - cena oko 88.000
4. Fujitsu ASYG12KMCE/AOYG12KMCC - cena oko 78.000-79.000

Sta kupiti od ova 4 modela koja sam naveo iskljucive za grejanje kao sto sam naveo u prvom postu, ili da li za slicne pare ima neki drugi model General ili Fujitsu koji bi mi preporucili ali iskljucivo od novije "K" serije?
Zbog rasporeda soba u kuci potrebna su mi 2 komada.
 
KETA14/KMTA14 imaju isti kompresor kao KGTA/B/E 12 serija klima.Ona je najači model što se tiče grejanja od ovih koje si naveo_Ova tri druga modela su iste snage imaju isti kompresor.KETA je dizajnerski model ali je ustvari KM serija prema podacima o snazi protoku vazduha itd.Gde si našao te ponude ova KETA14 ima ok cenu.
 
KETA14/KMTA14 imaju isti kompresor kao KGTA/B/E 12 serija klima.Ona je najači model što se tiče grejanja od ovih koje si naveo_Ova tri druga modela su iste snage imaju isti kompresor.KETA je dizajnerski model ali je ustvari KM serija prema podacima o snazi protoku vazduha itd.Gde si našao te ponude ova KETA14 ima ok cenu.
14KETA je Fujitsu General ne Fujitsu zato je oko 90.000. To me brine, jel razlika u ceni je velika jer 12KETA Fujitsu skoro kosta kao 14KETA Fujitsu General. Da li uzeti General model KETA14 ako je "sve" isto kao kod Fujitsu zasto je razlika u ceni 30%?
 
Pisali smo već o tome da je General i Fujitsu ista firma.Daj link da vidimo o čemu se tu konkretno radi stvarno je ta cena zanimljiva za KETA14.Sad gledam gde si je našao po toj ceni KETA14.U hladnoj prodavnici najbolje da ih pitaš.
 
Poslednja izmena:
Pisali smo već o tome da je General i Fujitsu ista firma.Daj link da vidimo o čemu se tu konkretno radi stvarno je ta cena zanimljiva za KETA14.Sad gledam gde si je našao po toj ceni KETA14.U hladnoj prodavnici najbolje da ih pitaš.
Hladna prodavnica ih i ima te General 14KETA :)
 
Поздрав свима и хвала што детаљно описујете све.

Ценио бих ако би неко могао да ми препоручи климу до 50 000, пожељно је да буде што јефтинија, али даћу и више ако је квалитет у питању и исплативије је сходно мојим потребама. Није важно да ли је инвертер или не, али битно ми је да потрошња буде што мања, јер сам на граници са црвеном зоном
Хладила би се дневна соба око 20 мкв са високим плафоном под кровом са 12 цм камене вуне, коју дели отвор ширине балконских врата са просторијом кухиње/трпезарије од до ~15 мкв која није под кровом. Значи све скупа око 40 мкв.

Најбитнији ми је однос цена/квалитет и да ради посао, ако Бог да што дуже.
Наиме, потребна ми је углавном за хлађење, имам ЦГ на пелет, али повремено би се можда упалило грејање да се "премости", не нужно.

Хвала још једном свима на стрпљењу и разумевању и молим без љутње, јер због посла и обавеза немам времена да ишчитавам све и поредим цене
Поздрав
 
Nazad
Vrh Dno