Šta je novo?

Pomoc oko ubacivanja 2 harda u desktop racunar

blavor011

Cenjen
Učlanjen(a)
16.10.2012
Poruke
11
Poena
154
Ako moze pomoc.Laik sam a hteo bi pomoci sinu.Naime hoce da ubaci 2 hard diska u desktop ssd od 128 GB i SATA III HDD od 1TB. Na SSD je instaliran sistem , a na HDD je ostao onaj stari sistem.Kad ih spojim da zajedno rade ,sistem se normalno dize preko SSD , ali racunar ne vidi stari HDD.Ne znam da li treba neka dodatna podesavanja da bi HDD bio vidljiv kao drugi hard ili.. ako moze pomoc.Unapred hvala.
 
Da li je stari HDD ispravan? Udji u disk management i formatiraj ga, mada bi svakako trebalo da ga vidi.
 
Mislim da samo treba dodijeliti slovnu oznaku particiji i onda će ga vidjeti u File Manageru.
 
Ne vidi ga ni bios ni disk manager .Kad skinem ssd racunar ga normalno vidi i podize sistem sa njega.Cim vratim ssd on opet po starom.Jel mozda mora negde ssd da se preimenuje ili nesto slicno...
 
Bilo bi od koristi da znamo koja je matična ploča u računaru.
 
Proveri da nema džamper na njemu (samom disku izmešu sata utikača i onoga za struju); pošto više nije master, treba isti da se prebaci na slave ili izvadi (uvek postoji nacrtana legenda negde na disku kako se montira odnosno šta se kratko spaja).
 
Proveri na koje SATA portove si ukljucio.
SSD neka ide na Sata 1, a na Sata 2 neka ide HDD.
I kao sto neko rece, reci koja je ploca u pitanju?
Imao sam ja taj bug kod kolege na racunaru ali da me ubijes ne mogu da se setim kako sam resio :/
 
Probaj drugi SATA port na ploci i drugi SATA kabl.
 
Probaj učitati "default" vrednosti u biosu.

Da nije boot sector ostao na HDD-u? Da li butuje kada je nakačen sam SSD?
Ako jeste ostao na hdd-u moraćeš ostaviti nakačen samo ssd i pokrenuti ponovo instalaciju zatim:
 
Nazad
Vrh Dno