Šta je novo?

Pomoc oko temperatura na q6600!

3D-Elite

Slavan
Učlanjen(a)
12.06.2007
Poruke
649
Poena
345
Test u Everestu
Prva slika je stock @ 2.4 a druga OC na 3.2...
Da nisu ove temperature malo previsoke....,sta je uzrok tome?
 

Prilozi

  • 2.4.jpg
    2.4.jpg
    151.9 KB · Pregleda: 89
  • 3.2.jpg
    3.2.jpg
    152.8 KB · Pregleda: 95
Nisu to visoke temperature. Ne zaboravi da je to quad sa 8mb kesa. :d
Temperatura mog e2180@3ghz je 30-35 stepeni, koji ima mnogo manje tranzistora.

Kad temperatura predje 60-70 stepeni pocni da se zabrinjavas. :-devil-:

ps: Napravi promaju u kucistu, ako vec nisi.
 
Poslednja izmena:
Cekaj mislis na temp CPUcase ili Jezgara....jezgra mi idu do 79-80Max... mada je to na vestackim testovima 3dsMax mi npr. nikad ne ide preko 74-75 za najtoplija jezgra...da li su to OK temperature koje ne stete procesoru?
 
Poslednja izmena:
Pusti Orthos da rade i onda prati temperaturu kakav 3dsmax
 
@ _Weasel_

Pa pustao sam Everest i on je nagurao jedno jezgro na 80C ....da li ortos moze vise?

@Bane87

Sad mi tek nije nista jasno 60-70-80C ? Cega...jezgra...CPUcase-a? :trust:
 
Chekaj puko si 220 € za CPU i klokovao si ga i planirash da ga hladish BOX coolerom ??
Izdvoj josh 30-40 € za dobar cooler tipa Gemin II ;)
 
U tome i jeste fora sto sam puk'o tolike pare sad se stekam za coooler,ako bas ne mora....studentski zivot sta da ti kazem :smoke:
 
To su sasvim normalne temp za box kuler, IDLE temp treba da ti je po jezgrima do 55c max kad je kuler namesten na auto ( znaci ne na max ) a LOAD temp do 72-73c isto kuler na auto, kada je CPU na stock 2.4GHz.
Inace mozes da oboris te temp tako sto u BIOSu iskljucis SmartFan ili sta vec imas, to je pod Health pa ce se kuler vrteti na 1800-2400RPM i temp ce biti nesto manje preko 5c sigurno.
I sve sto je ispod 80-tak stepeni je ok, samo nece ni dotle doci osim u stres programu.
 
Hvala OCz,to sam hteo da cujem,jer ima raznih komentara po netu tipa ja ne drzim moj procesor na vise od 65C...do ...normalno je sve do 95C na 100 vec moze da crkne :D

I kao sto kazes "I sve sto je ispod 80-tak stepeni je ok, samo nece ni dotle doci osim u stres programu." .....Meni jedina stvar koja ce da uposli komp 100% je VRay...a kada njega pokrenem temp ne ide preko 75 za najtoplije jezgro....

Tako da cu eventualno iz sigurnosti mozda da spustim malo clock,dok se ne odradi neki poslic pa mu stavim neko "normalno" hladjenje ;)
 
Nazad
Vrh Dno