Šta je novo?

Pomoc oko RX 570

Cuburac

Zapažen
Učlanjen(a)
24.01.2023
Poruke
21
Poena
15
Pozdrav svima. Jedno pitanjce za pomoc i savet ako moze. Imam RX570 4Gb, rudarila u mladosti...ja je kupio i sad provodi penzionerske dane u neobaveznom gejmingu WoT-a. Pitanje je sledece...nekada sam mogao da ocitam temperaturu i biram brzinu fanova, ali me ne zanima OC, nego samo da proveravam da se ne greje previse. Fanovi se cuju kad se zagreje, nadam se da nije kriticno. E sad sa kojom aplikacijom to mogu da vidim, jer mi MSI BURNER ne pokazuje ne znam zasto, a isto tako ni ASUS GPU Tweak. Ako znate kako i sta recite...hvala.
 

Sensors deo.
 
Drajveri ti onda nisu ispravni. Uninstaliraj ih sa alatom ispod, pa instaliraj ispočetka.

Ok uradio deinstalaciju sa spomenutim alatom, sve ok ocistio. Pokusao da instaliram nove drajvere i to "whql-amd-software-adrenalin-edition-22.5.1-win10-win11-may10" medjutim kada se komp restartuje posle instalacije izbacuje mi poruku na monitoru out of range 64KhZ tako nesto...opet usao u safe mod i ocistio. Sad ne znam koje drajvere da instaliram...ako imate neki savet pomagajte...graficka je

AMD Radeon RX 570​

Hvala.
Skinuo najnovije drajvere sa AMD sajta i to "whql-amd-software-adrenalin-edition-24.2.1-win10-win11-feb26-rdna" i prilikom detekcije hardvera izbaci poruku sa slike. Totalno sam zbunjen...
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    485.9 KB · Pregleda: 42
Izvinjavam se ako sam naporan, ali sam u problemu. Probao 2 razlicita drajvera sa AMD sajta, i nijedan nece da se instalira, tacnije jedan nece i izbacuje da je doslo do greske neodgovarajuceg drivera sa hardverom, a jedan cim se instalira izbaci out of range gresku . U task menageru sam ugasio plocinu graficku, imam Gigabyte sa I5 procesorom da ne bude zabune, e sad pitanje glasi da nije vrisnuo monitor za rezoluciju 1680*1050, jer je neki LG 22` star jedno 15 godina? Vise nemam ideju sta bi moglo da bude...na 1440*1050 radi, ali vise od toga nece, a radio je do pre neki dan.
Jos jedna informacija, mozda je bitna da razumete sa cim se snalazim. Posto je monitor mator i nema HDMI koristim konvertor sa grafickog HDMI na VGA onaj plavi stari. Da nije on...jedino da nadjem drugi monitor i da probam...mozda?
 
HDMI na VGA mora da bude aktivni adapter tako da bih ja sumnjao u njega. Ako kartica ina DVI, konverzija na VGA je direktna i trebalo bi da radi bolje.
 
Možda je menjan Bios na grafičkoj. Treba da se proveri.
 
To su modovani drajveri sto predlazes ili modovani BIOS? BIOS nisam nikada flesovao, pa se sa tim ne bih igrao...
Možda je menjan Bios na grafičkoj. Treba da se proveri.
Jeste menjao lik kada je rudarila, ali je prilikom kupovine vratio njen stari BIOS kako bi radila kod mene. MIslis da je on nesto zbagovao?
 
саветовао бих прво чишћење драјвера са ДДУ

након тога, сликај налепницу на полеђини карте, као и картицу одозго , да бисмо утврдили тачан модел.
скриншот са ГПУ-З неће много помоћи ако је у картицу флешован модован биос (кажеш да је рударила, а то је у мајнингу скоро па обавезно)

Важно је утврдити тачан модел графичке, како би могао уфлешовати оригиналан биос.

#2 друга солуција (и прилично лакша) је уколико на картици постоји БИОС СВИЧ
- прекидач на ћошку штампане плоче, обично близу конектора за напајање струјом.
Угасиш комп из струје (притиснеш дугме за паљење, пар пута, чисто да обезбедиш да нема струје у кондензаторима)
пребациш биос свич у другу позицију, и онда упалиш струју и компјутер.

Углавном је на другој позицији фабрички биос.

#3 RX 570 нема аналогни излаз, тојест, ДВИ излаз на њој није ДВИ-И, него ДВИ-Д, и то вежи за све амд карте од Полариса надаље.
Зато неће помоћи пасивни адаптер са ДВИ-И на ВГА
(немогуће је и физички га угурати у ДВИ-Д, због 4 рупе мање за пинове)
Обзиром да је активни ХДМИ на ВГА адаптер радио нормално у претходном периоду (давао слику), он функционише како треба.
такође, у твом случају то је и једина опција за повезивање.
 
Poslednja izmena:
скриншот са ГПУ-З неће много помоћи ако је у картицу флешован модован биос (кажеш да је рударила, а то је у мајнингу скоро па обавезно
Pomaže gpuz sa informacijama koje ti trebaju,iako je majnerski bios.
Treba ti naziv karte,količina vrama,koja je memorija ,vidiš brojke satova,uporediš sa org.,verzija biosa ..
 
нисмо се разумели. уколико је фабрички биос модован онда су хардвер ИД исти,
али ако је рађен кросфлеш, тј биос другог произвођача, ето проблема.

зато је фотографисање картице најпоузданији метод.
 
ne bi trebalo. Nemoj da ubacuješ modovane bios e.


da li imaš kod nekog da isporobaš monitor ?
Uzeo monitor sa posla, i problem je u monitoru. Moj je prestao da reaguje na 1680*1050, ovaj sto sam pozajmio gura i na 1920*1080, a pri tom i drajveri proradili. Vidim i temp GPU i FAN procente i brzinu. Znaci da me ceka neka kupovina nekog monitora...verovatno polovnog. Hvala svima na pomoci i na savetima, sto se mene tice ova tema moze da se zakljuca.
 
Nazad
Vrh Dno