Šta je novo?

Hardver Pomoc oko odabira konfiguracije

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

obivius

Zapažen
Učlanjen(a)
23.03.2023
Poruke
5
Poena
11
Postovanje,

Potrebna mi je vasa pomoc oko odabira dveju konfiguracija, linkovi u nastavku.


ili


Sta se vise isplati uzeti?


Izvinjavam se zbog duplog posta, ali dok sam trazio linkove za ove dve prve konfiguracije, naletim i ja ovo
https://gigatron.rs/gigatron-racunari/gigatron-aurora-pro-value-5600g-racunar-517063

Dvoumim se dakle oko te 3 konf.
 
Forumasi, izvinite sto tek sada odgovaram, juce sam bas bio u haosu.

Ipak sam uzeo ovaj - https://gigatron.rs/gigatron-racunari/gigatron-aurora-pro-4650g-max-racunar-530540
ide preko administrativne, zato ne mogu da biram prodavnicu, samo gigatron.

elem, recite mi, koju bih sada graficku karticu mogao da ubacim u taj racunar, da li moze preporuka sa gigatronovog sajta?
znaci da ne bude najgora, a ni najskuplja, budzet nekih 15.000 din (malo vise ili malo manje).

//EDIT

da li moze ova ram memorija da se upari sa sadasnjom, pa da bude 24 gb rama? da li je to pametno, ili da ipak uzmem jos jedan stap +8 GB ?

//EDIT2
Jos jedno pitanje, mozda malo glupo, ali za svaki slucaj da znam.
Ako dodam jos jedan stap ram memorije, da li moram da radim reinstalaciju windowsa?
 
Poslednja izmena:
Šta ti radiš prijatelju,sve naopako..
Sad lepo prodaš napajanje,ram,kupis kartu,drugi ram i napajanje i čas posla gotov pc.Dobar dil..
Na kraju krajeva mozes i sam da zavrsiš bez konsultacije kao i do sad,niti se znalo šta hoceš..
 
@obivius

Kao sto ti kaze Djole , sve si uradio naopako
Mnogo puta smo pisali kako moze da se povoljno kupuje i kada nemas kes

Ta Transcend memorija kosta 4.500 na drugim mestima , pitanje je da li ce se
i kako sloziti sa Kingstonom , a i nije ti potrebno 24GB.

Sto se graficke tice - za 15.000 novo u nasim prodavnicama neces kupiti
nista "pametno"...
 
Djole, morao sam preko Gigatrona da idem, da sam imao kes, rado bih pazario kao sto ste mi rekli.

Elem, kupih jos 8 gb istog rama, odlicno radi.

Interesuje me samo, na bocnoj strani kucista, kako da stavim dodatni ventilator da izvlaci vazduh iz kucista, da li ona nalepnica na ventilatoru treba da gledam ka procesoru, ili ka spolja?
Hvala
 
Ako nemaš ventilator napred, stavi ga napred da duva unutra, i nazad da izbacuje napolje.
Ako ćeš na bočnu stranicu, bolje rezultate daju ako ubacuju vazduh.
Nalepnice mogu biti sa obe strane, obično piše na ventilatoru u kom smeru duva, inače kao na slici:
Capture.JPG
 
Poslednja izmena:
Sto se nacina kupovine tice , sad je gotovo - sledeci put pitaj i budi strpljiv

U sustini , nema tu sta da se pregreva - Ryzen na max. vuce 65W.
Samo redovno izduvavaj prasinu iz kucista.

fan.jpg
 
Drugari, stavio sam ovaj hladnjak od 120 mm na bocnoj strani da izvlaci vazduh, da li je to ok?

Dok ne kupim jos 2, onda ce jedan napred uvlaciti, a na stranici i pozadici izvlaciti, valjda je ok za sad.
 
Bolje da uvlači vazduh ali videćeš već samo prati temperature, bar je tu lako da se obrne.
 
Nazad
Vrh Dno