Šta je novo?

Pomoc oko laptopa

c0re

Slavan
Učlanjen(a)
03.07.2006
Poruke
9
Poena
301
Posto uskoro treba da mi stigne novi lap top hteo sam da vas pitam za par saveta.

Pracen losim iskustvom posle reinstalacije sistema na laptopu koji vec posedujem, na buducem lap topu nebi zeleo da reinstaliram sistem u opste. Da ga koristim dugo a da ne reinstaliram sistem nije moguce jer se bavim veoma raznolikim stvarima, tako da i desktop komp moze izdrzati najvise do 6 meseci da radi bez brljanja.

Prvenstveno nebih hteo da reinstaliram sistem na njemu u opste. Jedinu opciju da ne reinstaliram sistem a da uvek imam svez windows na njemu jeste Ghost. Kako je vase misljenje? Da li preporucujete Ghost na laptopovima? Da li se Windows Vista SP1 moze ghostovati?

Ako je to moguce, neka mi neko baci neki link gde je detaljno opisan proces ghostovanja...

Ujedno sta mislite o specifikacijama?
HP Pavilion
8779397_sa.jpg


Specifikacije:
Procesor: AMD Turion(TM) 64 X2 Dual-Core 2.0 Ghz
Ekran: 17
Mermoija: DDR2 3GB
HDD: SATA (5400 rpm) 250GB
Grafika: NVIDIA GeForce Go 7150M (UMA)
Zvuk: Altec Lansing
Sistem: Windows Vista Home Premium with SP1

Hvala u napred...
 
Pogledaj program Acronis True Image, jednostavan je za koriscenje.
 
Potvrdjujem,samo skini verziju programa za Vistu,napravi image na D particiji,i imaces uvek svez windows.Izaberi opciju da napravis i butabilni CD u slucaju da ne mozes da uopste udjes u windows.
 
Sto se tice ghostovanja, nemam pojma da li moze Vista, ne vidim razlog da ne moze, ali MS je to :) U svakom slucaju ja bi razmisljao na isti nacin. Nije moje da pitam, ali iz kog razloga moras da reinstaliras sistem bar na 6 meseci? Sta mu radis ti :)
A masina po karakteristikama izgleda sasvim fino, opet zavisi za sta ti treba. Moje potrebe bi zadovoljila, cak i previse. Ja imam DELL 1525 C2DT5550 sa 1GB RAMa, i 120GB HDD sa X3100 :)
 
Izgleda kao moj koji sam dobio iz kanade pre mesec dana. Samo sto je kod mene Intel/nVidia kombinacija ;)
 
Joshefin, hvala pogledacu.
dok, pametan predlog i za butabilni nisam se setio.
Registered_user, pazi ja sam to naveo kao opciju, jer talno znaci, kao da sam baksuz, pojave mi se neki cudni procesi i ostale stvari, nazovi virusima i pored kupljenog antivirusnog programa. U pravu si nije tvoje da pitas ali evo odgovora, nabrojacu nekoliko najcescih stvari: web programiranje, dizajn, rad sa ogromnim sql bazama, silni bekapovi sa interneta od odrzavanih sajtova. Rad sa multimedijom, video, zvuk i jso mnogo toga...
Jel zna neko neki link gde ima objasnjeno ghostovanje da ne kazem u slikama? Plasim se da ne srozam windows odmah u startu... Posto, kazem pracen sam losim iskustvom sa starim lap topom. Reinstalirao sam ga i posle kada sam vratio sve drajvere koji su bili na njenogovj drugoj particiji slogirao sam. S vremena na vreme ne radi sastatura, skrol na touchpadu i dalje ne radi, zakucava s vremena na vreme, propast, a radio je kao sat. Zato vise nebi nikad da reinstaliram windows, pogotovo ne na ovom lap-topu.

Ujedno, ne verujem da su budale pa da mi daju ovoliki HDD sa jednom particijom. Ali u koliko jesu jel bi mogao da napravim ghost image na cd. Da izvrsim formatiranje particija po svojoj zelji, i posle da vratim isti windows?
 
Nazad
Vrh Dno