Šta je novo?

Kućna multimedija Pomoc oko izbora!!! Hisense ili Tesla?

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Cuburac

Zapažen
Učlanjen(a)
24.01.2023
Poruke
21
Poena
15
Pozdrav svima. Imam samo jedno pitanje i potrudicu se da objasnim. Konkretno se radi o jedno operateru mobilne telefonije koji u svojoj ponudi ima mogucnost kupovine televizora, i ponuda se odnosi na Hisense 32A5710FA ili Tesla 32E625BHS. Televizori su smart, kako pise u specifikaciji, s tim sto Hisense ne pise da li je Android. Ako moze neko ko se razume u televizore, bolje od mene, a ja sam duduk, zato i pitam ljude iskusnije i informisanije od mene da mi kaze koja je bolja kupovina. Televizor ce stojati u spavacoj sobi, znaci radice relativno mali broj sati. Potrebno je da bude smart i da ima LAN prikljucak, jer me WiFi smara, sto i imaju koliko vidim. Znaci malo gledanja tv-a, malo igranja Sony-ja i to je to. Mozda koji film sa USB ili Stremia...uglavnom to je to. Cena ne ulazi u odluku jer su oba 1 dinar kod tog operatera sa Ugovorom od 2 godine. Necu ih reklamirati, zato ne pisem ko je u pitanju. Zahvalan sam svakome ko procita ovo i potrosi malo vremena da kaze neki konstruktivan savet.

Hvala unapred, Joca.
 
Joco,otkucaj oba tv na bilo koji pretrazivac i sam odluci.Pogledaj karakteristike,panel,rezoluciju itd.Ne uzimaj tv ako panel ne podrzava fullhd.Ostale zelje koje si napisao tesko da imas u ovoj ponudi.Ja sam za Hisense,bezi od Tesle.
 
Tesla има android, Hisense VIDAA Os који је на бази web - a, генерално Hisense има квалитетније ТВ-е али у овом ценонвом рангу бирај који има дужу гаранцију..
 
Pa sad ekrani su kod Hisensa neki DLED, a kod Tesle LED. Koliko vidim razlike nema, jer pise na specifikaciji da su oba direct led. Rezolucija im je 1366*768, nisu Full HD. Nekako i meni blizi Hisense, samo ako ima mogucnost instaliranja aplikacija, jer mi treba za KODI i STREMIO. Hvala momci.
 
Ako je izbor isključivo između ova, onda Hisense. Ukoliko bi se ipak odlučio za Teslu, bolje idi na 40E635BFS, jer za 100 dinara višu pretplatu, odn. 2400 na dvogodišnjem nivou uz Neo 23 bi imao mnogo više (pošto koliko vidim, uz tu tarifu su prva dva bez učešća) tj. veću dijagonalu i rezoluciju.
 
Zar je moguce da se i dalje "pecate" na tu foru "1 dinar" ??? - NISU 1 DINAR nego 21600 ;) ( podeljeno na 24 rate )

Pogledajte prilog 372873
Ja svakako placam racun za mobilni pa placam...ne vidim sta nije jasno? A i 21600 da te neko kreditira 2 godine nije mnogo, i mnogo je lakse nego iskesirati 21600...samo koliko se secam ovde nije bilo pitanje oko cene TV, vec o razlici ova dva modela i predlozima koji je bolje uzeti, ali posto Vama ocigledno nije stalo da ljudima pomognete, vec da trazite pravopisne greske, bicu kulturan i reci cu samo napustite post. Hvala.
 
Ako je izbor isključivo između ova, onda Hisense. Ukoliko bi se ipak odlučio za Teslu, bolje idi na 40E635BFS, jer za 100 dinara višu pretplatu, odn. 2400 na dvogodišnjem nivou uz Neo 23 bi imao mnogo više (pošto koliko vidim, uz tu tarifu su prva dva bez učešća) tj. veću dijagonalu i rezoluciju.
Kontaktirao sam operatera, nemaju taj u ponudi. Druga stvar je da je veliki za spavacu sobu, ipak su i to neki uslovi koje moram da uzmem u obzir. Vise sam za Teslu, zbog mogucnosti skidanja aplikacija sa Play stora, koji vidim da Hisense nema.
 
@Cuburac

Reagujem jer nije mi jasno sto i sebe a i druge ubedjujete da dobijate nesto za dinar ,
a to nije tako...

Izmedju ta 32" modela , Hisense je kvalitetniji

Licno meni su smart opcije na najjeftinijim televizorima iritirajuce spore.
Na vecini najjeftinijih modela ne postoji nadogradnja sistema pa aplikacije prestanu
da funkcionisu.
Ako se kupuje za kes - i jeftinije i bolje resenje je obican TV + Android smart box.
 
@Cuburac

Reagujem jer nije mi jasno sto i sebe a i druge ubedjujete da dobijate nesto za dinar ,
a to nije tako...

Izmedju ta 32" modela , Hisense je kvalitetniji

Licno meni su smart opcije na najjeftinijim televizorima iritirajuce spore.
Na vecini najjeftinijih modela ne postoji nadogradnja sistema pa aplikacije prestanu
da funkcionisu.
Ako se kupuje za kes - i jeftinije i bolje resenje je obican TV + Android smart box.
Nisam ja nikoga nista ubedjivao, procitate post i uverite se. Sebe nisam ubedjivao takodje, jer nisam ni bio u nedoumici oko cene. Sve sto ste napisali je tacno, ali definitivno nije vezano za pitanje. Pitanje glasi sad ovako, da li je moguce na HIsense instalirati neke aplikacije, konkretno KODI i STREMIO, posto koliko sam razumeo Youtube,Netflix ima preinstalirane. ?

Hvala
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nazad
Vrh Dno