Šta je novo?

Pomoc oko "fiksnog" telefona za ameriku

milos0888

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2013
Poruke
1,444
Poena
305
Moja oprema  
CPU & Cooler
R5 1600af
Matična ploča
gigabyte ab350m-gaming 3
RAM
2x16gb 3200mhz
GPU
rx 6700xt
Storage
m2, 3xhdd
Zvuk
Edifier 350db
PSU
asus strix 650w gold
Monitor
philips 4k tv 50"
Mobilni telefon
Iphone 13 pro 256
Pametni uređaji
Apple watch SE
Pristup internetu
  1. Optički internet
Trebace mi zbog posla i uzecu jedan od onih "grandstream" telefona sa tri ili vise linija. Interesuje me kako to radi, kako da dobijem svoj americki broj? Je l dovoljan ovaj "obican" internet od sbba ili moram da idem kod njih i da trazim neki poseban? I da li broj dobijam od njih ili se to kupuje u americi i koja je cena ako neko zna? Je l komplikovano da se namesti?
Mozda sam omasio ofurum ali nisam znao gde bih drugde stavio ovu temu
 
Nisam siguran za sbb, ali sat-trakt koristi sbb infrastrukturu i u paketu su razgovori sa USA besplatni kao i za gomilu drugih država (200 min) i nakon toga je cena 6 rsd/min. Čisto da napomenem.
 
Meni treba neograniceno, 200min bi trajalo dva eventualno tri dana...
Mene interesuje da imam americki broj preko voip usluge ili kako to vec ide sta. To da imam na fiksnom ip telefonu, da mogu da stavim na hold jedan broj dok zovem drugi itdd... Vidim da ima takvih telefona kod nas, oko 7,8k. Ne znam koja je procedura da se podese da bi radili?
 
Ranije, pre vibera, wa i sl. koristio sam dosta voip uslugu za pozivanje inostranstva.
Možeš da uzmeš US broj, ima više provajdera. Jedan od njih je Callcentric. Npr. paket North America 2500 obuhvata 2500min poziva ka Americi za pretplatu 30dolara. Preko toga je 2centa po minuti. Kada kupuješ broj, biraš i iz koje njihove države i grada hoćeš. Ima još takvih sličnih servisa, pa uporedi.
Inače, setup telefona je prilično jednostavan. Grandstream radi OK i mislim da nije težak za podešavanja. Na sajtu tih provajdera postoje dobra pojašnjenja za skoro svaki model telefona. Treba bukvalno 10-20 minuta. Naravno, na broju koji kupiš možeš da primaš i pozive najnormalnije.
Nije uopšte bitno preko kojeg domaćeg (kabl/optika) provajdera imaš net. Bitno je da je veza stabilna i sa što manjim pingom.

Link za Callcentric :
 
Poslednja izmena:
Ranije, pre vibera, wa i sl. koristio sam dosta voip uslugu za pozivanje inostranstva.
Možeš da uzmeš US broj, ima više provajdera. Jedan od njih je Callcentric. Npr. paket North America 2500 obuhvata 2500min poziva ka Americi za pretplatu 30dolara. Preko toga je 2centa po minuti. Kada kupuješ broj, biraš i iz koje njihove države i grada hoćeš. Ima još takvih sličnih servisa, pa uporedi.
Inače, setup telefona je prilično jednostavan. Grandstream radi OK i mislim da nije težak za podešavanja. Na sajtu tih provajdera postoje dobra pojašnjenja za skoro svaki model telefona. Treba bukvalno 10-20 minuta. Naravno, na broju koji kupiš možeš da primaš i pozive najnormalnije.
Nije uopšte bitno preko kojeg domaćeg (kabl/optika) provajdera imaš net. Bitno je da je veza stabilna i sa što manjim pingom.

Link za Callcentric :
A je l oni nude opciju da se stavi na hold recimo dva korisnika na hold a prica sa trecim? Ne znam je l to specijalna opcija ili se podrazumeva da moze i zavisi od uredjaja?
 
To je mislim samo do uređaja. Pogledaj koliko paralelnih linija telefon podržava i to oko prebacivanja na hold.
Dok je na hold, ta linija je i dalje "otvorena" i teče vreme.
 
Ima dosta provajdera koni rade na isti ili sličan način. Dobro obratiti pažnju šta kod koga znači "fair usage policy".
 
Sad gledam gore taj link, nigde se hold ne spominje.. Ali mozda mi i nije potreban ip telefon
 
Evo ja ti mogu donirati neki od ATA uređaja, na koji možeš nakačiti najobičniji fiksni telefon, žičani ili bežični, ali ti ne mogu garantovati da ima hold (nikada nisam koristio).

Meni je apsolutno zadovoljavalo osnovne potrebe zvanja i primanja poziva na neki od inostranih brojeva.
 
Hvala puno na ponudi, ali opet to mi je za posao pa cu da puknem 10k isplatice se i imace sigurno sve sto mi treba
 
Update
Uzeo sam ovaj telefon:

Grandstream-USA GXP-2130 Enterprise 3-line​


Jos uvek se nisam snaso gde treba da nadjem "broj" da ubacim u njega?
Tacnije nekog provajdera za to ili kako vec ide... Na guglu je sve online servisi za pc kako sam skontao.. Gore postavljen link za to nema mogucnosti da se stavi na hold, kontaktirao sam ih.
 
Nazad
Vrh Dno