Šta je novo?

Pomoc: Laptop - cudna grafika pri startovanju

spery

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2007
Poruke
391
Poena
320
Naime pri paljenju racunara prikazuje se neka cudna animacija, sve je crno ali neka svetlost kao prelazi preko slike, ostavljajuci za sobom crne tacke a okolo je sivkasto dok sve na kraju ne pocrni sem desne strane monitora.

Izvinjavam se na losem opisu ali stvarno ne znam kako da opisem. Nikad nista slicno nisam video.

Laptop je iz potpisa, win7 x64
Problem se pojavio od jednom. Racunar je zapucao u igri, nista nije reagovalo. Pri gasenju drzeci na dugmic i ponovnom paljenju se to javilo.
Posle sam uspeo da ga dignem normalno pri cemu sam pustio onaj njegov problem solver(?) da pokusa da nadje nesto. Medjutim on je samo pitao da li hocu da uradim restore na sta sam negativno odgovorio jer isti nemam.
Posle toga normalno podigao win7 koji je radio jos neko vreme dok se problem nije opet javio.

Upomoc :(
 
Poslednja izmena:
garancija? ako je imas - pravac servis.
 
Istekla pre godinu i po. A i svakako je kupljen u kanadi :/
 
Koliko sam skontao na netu graficka je crkla.
Posto nije integrisana da li mogu da je zamnim? I koliko su skuplje graficke za laptopove u odnosu na obicne za desktop varijante
 
Ako grafika nije integrisana vec je u nekom slotu, onda se moze zameniti.
I ako nije integrisana grafika to ne znaci uvek da moze da se zameni, posto
su cipovi zalemljeni svi na maticnoj ploci.
Ako je zalemljena na ploci onda kao da je integrisana, tj. menja se cela maticna ploca.
Postoje varijante "popravke" ali ta popravka se moze uraditi samo sa
skupom rework stanicom i naravno kosta.
Domace varijante popravke bez tih rework stanica su klasicno otimanje para
zato sto se kvar ponavlja a pare ne dobijas nazad.

Ako je u pitanju standardni MXM slot onda preporuka ide na
grafiku koja nije iz nVidia familije.
nVidia ne zato sto sve kartice iz GeForce serije 7 i 8 imaju probleme.
Bitno je samo da imas na umu da neke graficke kartice
i ako pasuju u laptop nece raditi ako imas recimo HP laptop.
Postoje tzv. white liste hardvera koje se nalaze u BIOS-u laptopa
i nemoguce je pokrenuti npr. graficku karticu koja nema
sopstveni BIOS koji je potpisan od HP-a.
Te white liste inace imaju i neki DELL i IBM laptopovi
a nisu u pitanju samo graficke kartice vec i nrp. WLAN kartice.
Ako grafika nije u MXM slot-u vec je custom varijanta onda
moras naci samo istu grafiku iz drugog istog laptop-a.
To je malo tezi proces za naci u Srbiji.
Poslednje sto sam ja video a tice se cene su bile cifre od 100-150e
 
Poslednja izmena:
HP-ov je laptop :(

Od tehnicke podrske sam uspeo da saznam da se grafika sastoji iz dva cipa od kojih je jedan integrisan valjda a drugi nije. Nista mi nije jasno.
Ako budem morao da menjam nesto na*** sam jer je laptop iz kanade. Kod nas ga nema.
I dalje vazi ono "ako moras da menjas plocu bolje kupi nov laptop" ?
:(
 
Ako je grafa zamenjliva onda trazis HP-ov replacement (zamenu) za 8400GS
a to je ATi Radeon.
Lakse ces se snaci pomocu Google-a nego pomocu tehnicke podrske.
Napisi ovde tacan model laptopa pa ce mo zajedno proveriti.
Uglavnom zamena maticne ploce moze da bude isplativa
samo ako se mnogo kockica poklopi.
Zamena maticne ploce po porudzbini moze da bude jako skupa
 
Graficki cip je zalemljen na maticnoj ploci ... ista prica kao i kod ostalih dv9700 i dv9800 modela.
HP je davao nekakvu extended garanciju, jos 24 meseca od isteka originalne
garancije ali ja tu listu ne mogu da nadjem na HP sajtu.
Davao je produzenu garanciju zbog tzv. nVidia defect-a
Mozes pokusati i pitati ih da li se tvoj laptop nalazi na toj extended warranty list-i
a ako te odbiju onda ili zamena maticne ploce ili BGA rework stanica.
 
Nije ukljucen moj laptop.
BGA rework stanica ima kod nas? Mozda u nsu?
Koje su cene za to i za zamenu? ne kupuje mi se nov laptop bas :(
 
Mislim da kod nas od skoro ima i tih rework stanica ali ne mogu 100% da tvrdim.
Poenta je samo u garanciji na tu uslugu, a cena bi trebalo da bude 50 pa i vise
eura (iz magle se prisecam nekih razgovora)
 
Nasao sam dve firme koje su partneri sa HP-om i rade servis pa cu odnetni njima da vide sta je pokvarene i koje su mi opcije.
Svidja mi se ovo za rework stanice i popravku, pokusacu da se raspitam da li neko radi u okolini, naravno ako je moguca popravka.
 
Ako vam treba bilo kakva modifikacija Bios-a za vashe lap topove , WWAN Whitelist Removal, unlockiranje lockovanih i hidden opcija, ubacivanje mikrokodova za najnovije processore, injectovanje Slic 2.1 tabela, samo se javite na pm.
 
Poslednja izmena:
Da se javim. Najverovatnije je grafa na ploci crkla a posto je integrisana mora cela ploca nova.
Koja kosta 47000din.
Odo da sklapam konfiguracije.
pozdrav i hvala na pomoci :)
 
Zamjena ploce je dobro ali skupo rjesenje. Postoje neke varijante da se zamjeni chip, danas cuh da je 20-30e donosi lik iz Kine, samo ne znam ko to zna zamjeniti a da ne dere.
Imas i varjantu da se produva chip ali to u tvom slucaju ne raditi.
U svakom slucaju, nakon znamjene treba pojacati hladjenje, termo gume zamjeniti bakarnim limom sa kvalitetnom pastom na obe strane.

Bas isti imam kod sebe, sa istim problemima. Ako nadjem nesto korisno javicu.
 
Imas servise koji menjaju chipsetove, graficke chipove, graficke memorije i ostale stvari za mnogo manje para od 47000 dinara.

Ako ti treba info, PM.

Pozdrav,
Igor
 
I ja imam dv9000 kojem je stradala graficka. Resio sam da je zamenim u jednom servisu koji daje garanciju godinu dana na zamenu. Konfiguracija mi je C2D 2GHZ T7200, GeForce 7600, 4GB ram, 2 x 160GB hdd... Za moje potrebe i vise nego dovoljno. E sad moje pitanje je da li je moguce da stavim neki od najnovijih DX11 cipova, ili npr 8600GT koja je isla fabricki na kasnije modele mog laptopa. Ovo pitam jer je cena skoro ista bez obzira na cip +-10e, pa bih ako je moguce iskoristio priliku za upgrade. Da li ce to proraditi ako se stavi noviji cip i jel treba da se radi nesto sa biosom da bi to proradilo... Hvala.. :D
 
Cip ide samo onaj koji je bio ... ostalo je heavy gimnastika
 
Nazad
Vrh Dno