Šta je novo?

POMOC! Dilema oko izbora ozvucenja za sobu

paun11

Poštovan
Učlanjen(a)
18.11.2015
Poruke
20
Poena
54
Zdravo svima. U dilemi sam oko izbora ozvucenja za sobu od 16 kvadrata. Nemam mnogo iskustva sa Hi-Fi sistemima, pa mozda se stekne utisak da ne znam sta hocu :D

Trenutno imam dva ogromna trosistemska SONY SS-A707 zvucnika, navodno snage 140W, 6-ohm (bass 20cm, srednjetonac 10cm, visokotonac 2,5cm).
Pojacalo je stereo od istog proizvodjaca, SONY TA-FE530R, navodno 110W po kanalu na 4 oma. Tezine 6,5 kg.

Da kazemo da sam do sada zadovoljan kvalitetom i glasnocom sistema. Ali imam osecaj da sam ih izgustirao i "prerastao", pa mi je potreban sistem sa preciznijim i cistijim zvukom, ali ujedno da ima pribliznu glasnocu i jacinu bass-a kao ovaj.
(Volim da odvrnem muziku da cuje ceo komsiluk :D )

Zanima me da li bi JBL Control 1 zvucnici zadovoljili moje potrebe, iako su dosta manji od ovih koje imam (posto cujem da su dosta kvalitetni)? Da li su oni sami po sebi dovoljni ili bih morao i neki vufer da nabavim? I da li bih trebao da menjam i pojacalo ako bih uzeo ove zvucnike (bez vufera) i koje pojacalo preporucujete?

Da napomenem da mi je budzet limitiran do 150 eura za sve to.

Evo i slike mog sadasnjeg sistema:
 

Prilozi

  • File_006.jpeg
    File_006.jpeg
    232.8 KB · Pregleda: 141
  • File_001.jpeg
    File_001.jpeg
    214.3 KB · Pregleda: 127
  • File_000.jpeg
    File_000.jpeg
    290.8 KB · Pregleda: 129
  • File_002.jpeg
    File_002.jpeg
    265.7 KB · Pregleda: 134
Imam bas te jbl control 1, a imao sam slicne sony, e sad, sa tim sony kutijama imas samo mutan bass, nista vise ne pruzaju, kad zadenes control 1 dobices kvalitet u zvuku miljama ispred, jak cist srednji i visoki ton, ali imaces nedostatak basa za muziku koja ga dosta koristi, nemoj pogresno razumeti, imaju i oni pristojan bass ali nisu za bass heavy mjuzu tako solo, bar ne preglasno, nije pun ugodjaj, ali za sve ostalo su odlicne.

Elem, to pojacalo isto nije nesto posebno, kreni od zvucnika pa polako ;)
 
Tako sam otprilike i mislio. Znaci tvoj odabir su definitivno JBL Control 1?
A reci mi da li je ovo pojacalo odgovarajuce snage za te zvucnike? Tj. plasim se da se ne zeznu nesto zvucnici ili pojacalo ukoliko su nekompatabilni.
 
Pa oni trpe prilicno ozbiljnu snagu, moji su 1C, trpe 150W krace snage, inace 8oma i 50W je zaista ogromno. Leci ce na te zvucnike to pojacalo i nece biti mnogo snage viska jer ako baca 110w na 4 oma, to je oko 70ak na 8 oma opterecenja. To je jasno valjda.
 
Prvo poslušaj nove zvučnike koje nameravaš da kupiš, ne kupuj ništa po nečijoj preporuci ili po nekim testovima.
Svako doživljava zvuk na svoj način, pogotovo što voliš da "odvrneš" malo i prodrmaš komšiluk, to sa ovim JBL nema šanse da uradiš.
 
Svestan sam i toga od samog starta...i znam da je najbolje da se cuje uzivo, sto i nameravam prvo da uradim, ali samo da vidim gde cu da naletim na ove zvucnike. Ali reko' nije lose ni prvo cuti utiske i iskustva drugih. Svaki komentar je dobrodosao.
 
Onda definitivno ove :)
ghjhgj.png
 
Тешко да ће да се удену у 150€ колико је планирано. ;)
 
Po cenu da komsije jednako uzivaju kao i domacin o istom pustanju muzike, treba pozajmiti za toliko :d
 
Ako hoces kakav-takav bas, zaobici taj JBL. Tu neces da se usrecis u sobi od 16 kvadrata, posebno posle zvucnika koje vec imas. Verovatno ce osetno bolje svirati visoki i srednji ali od niskih tu nema nista. Nisu to zvucnici koji su pravljeni za ono sto ti hoces ali najbolje da poslusas da ne bude posle, navukli me mangupi ;).
 
Ako hoces kakav-takav bas, zaobici taj JBL. Tu neces da se usrecis u sobi od 16 kvadrata, posebno posle zvucnika koje vec imas. Verovatno ce osetno bolje svirati visoki i srednji ali od niskih tu nema nista. Nisu to zvucnici koji su pravljeni za ono sto ti hoces ali najbolje da poslusas da ne bude posle, navukli me mangupi ;).

Zdravo Zare, vidim da smo sugradjani :) koje mi zvucnike onda preporucujes, a da mogu da se nadju do 100 eura polovni? I reci mi koje mi pojacalo preporucujes takodje do 100 eura?
 
Nemam bas vremena da sada gledam po oglasima mada inace slabo pratim sta se desava pa tu ne znam koliko mogu da ti pomognem. U igri je jos vrsta muzike koju slusas, kakav zvuk volis, sta si slusao da ti se (ne)svidja, velicina zvucnika u odnosu na sobu... Nemoguce je ovako napamet reci sta ce tebi da se svidi ;).
Mada ce verovatno neko od onih koji su sada mnogo vise u ovoj zanimaciji od mene imati neki konkretni savet. U svakom slucaju gledaj neke modele iz visih klasa (koliko je to moguce), zaobidji pocetne modele bilo kog proizvodjaca kao i bilo koji Sony sem ako nije ES a njega neces naci za novac koji planiras da potrosis.
 
Sta mislite i o JBL Northridge E20 monitorima? Da li imaju kvalitetniji zvuk od JBL Control One?
 
Nazad
Vrh Dno