Šta je novo?

Pomoć u vezi tastature

MarkoZ99

Zapažen
Učlanjen(a)
12.08.2022
Poruke
1
Poena
11
Pozdrav svima!
Skoro sam kupio polovni Macbook pro 13” mid2012 koji je “nabudzen”. Masina radi odlicno uzimajuci u obzir da je 10 godina star laptop. Ali imam problem sa svetlom tastature (keyboard backlight) koje ne radi. Pokusao sam sve trikove na koje sam naisao na netu i yt kako da “resetujem” svetlo ali nista ne pomaze. Cak sam taj mali kabal koji povezuje svetlo tastature na maticnu plocu, pokusao da izvadim i vratim nazad ali ni to nije resilo problem.

Ima li bilo ko ideju sta bi mogao da bude problem, i da li je moguce da su sve te lampice jednostavno riknule? U tom slucaju ima li uopste mogucnosti da se to popravi i da li se tako nesto isplati raditi?
Hvala puno!
 
Ako neko ima neku preporuku za KP kontakt, ko može da sredi jedan taster što ispada sa Thinkpada T440s, dok sam pored njega znači da ne šaljem poštom, ostavljam i sl... može i na pp.
 
koji ti je OS? ako pod "nabudžen" misliš na neki OpenCore budž, možda nemaš drajvere za beklajt tastature. digni Ubuntu sa USB fleša i probaj da li tamo radi beklajt tastature (rade hotkeys za pojačavanje i smanjivanje).
 
Nazad
Vrh Dno