Šta je novo?

Pomoć pri kupovini bele tehnike za kuhinju

Mandrak011

Zapažen
Učlanjen(a)
03.05.2021
Poruke
3
Poena
21
Pozdrav svima,

Čeka me renoviranje stana i naravno nova kuhinja pa mi treba predlog za kupovinu bele tehnike. Verujem da ovde ima poznavalaca s obzirom da nikad ranije nisam kupovao belu tehniku moje znanje o uređajima je jako površno pa je svaki savet dobrodošao. S obzirom da će renoviranje koštati mnogo više nego što je bio plan, ideja je da uzmemo povoljne urađaje a opet, koliko-toliko, da bude neki kvalitet odnosno da ne bude baš neka najjeftinija varijanta. Ono što mi treba su: frižider, ugradna ploča, ugradna rerna, (ugradna) mašina za sudove i aspirator. Pa da krenem redom sa nekim malo detaljnijim opisom.
  • Frižider - iako je u početku bio plan da to bude ugradni frižider ipak je odluka da bude regularni a najviše zato što, koliko sam uspeo da vidim, su ugradni frižideri manjih dimenzija. Treba mi kombinovani frižider sa visinom od barem 190cm. Širina standardna 60cm. I ono što bih voleo je da bude no frost tehnologija ili neke varijante tih no-frost, pola ne znam ni šta znače. Za te kriterijume ima par VOX-ovih, Gorenje i Virpul frižidera u nekom cenovnom rangu do 70k.
  • Rerna - ovde mi je glavno pitanje da li uzeti rernu sa pirolozom ili hidrolizom? I koje još opcije postoje. Naime kuhinja će se nalaziti u dnevnoj sobi pa neće moći da se luftira toliko kao kuhinja koja ima prozor, a piroliza em greje prostor, em rernu, a i koliko sam čitao treba dobro provetravanje. Neki cenovni rang je oko 40k.
  • Mašina za sudove - nemam ideju nikakvu, osim toga da bi mi odgovarala što uža. Ako nema mnogo ponuda 45-50cm, onda može i šira. Suštinski nemamo mnogo sudova, lonce i šerpe svakako ne stavljam u mašinu pa mi ne treba velika mašina. Opet ideja je da bude što jeftinija a u stanu gde sam sad imam neku Elinovu koja ko zna od kad je i za sad je i ta ok.
  • Ugradna ploča - tu se najviše lomim da li uzeti indukcionu ili ne. Na drugoj temi ću pitati detaljnije oko toga jer koliko sam čitao ima dosta sitnih mana (problem sa sudovima, nepravilan rad na niskim temeraturama, rizik za mobilni, buka, zezancije monofazna-trofazna...) u poređenju sa jednom velikom prednošću a to je lakoća održavanja. Da suzim pitanje koja je jeftina indukciona sa 4 mesta za kuvanje a da je ok? Ili tih par do neki 40k ne treba ni uzeti u razmatranje nego samo one preko 70k.
  • Aspirator. Tu tek nemam pojma šta uzeti, ali svakako bih voleo neki skriveni i da "vuče" dobro.
Hvala unapred
 
Treba mi kombinovani frižider sa visinom od barem 190cm. Širina standardna 60cm. I ono što bih voleo je da bude no frost tehnologija ili neke varijante tih no-frost, pola ne znam ni šta znače. Za te kriterijume ima par VOX-ovih, Gorenje i Virpul frižidera u nekom cenovnom rangu do 70k.
U ceni do ~70k ima priličan izbor; možeš da nađeš i Liebherr No-Frost kombinovani frižider, visine preko 2m. Za nešto manje para ima i Bosch, Gorenje, Beko i sl.
Polu-No-Frost, Low-Frost i sl. su komercijalni nazivi za "standardni" frižider koji nije No-Frost.

Prošle godine sam sređivao kuhinju; prvi izbor je bila mašina za sudove širine 45cm. Srećom, ipak smo kupili standardnu od 60cm. Pogrešio bih dosta da sam kupio usku. Naravno, bilo je dovoljno mesta za standardnu. Nisu ništa skuplje, ali ipak mnogo komfornije.
 
Pozdrav svima,

Čeka me renoviranje stana i naravno nova kuhinja pa mi treba predlog za kupovinu bele tehnike. Verujem da ovde ima poznavalaca s obzirom da nikad ranije nisam kupovao belu tehniku moje znanje o uređajima je jako površno pa je svaki savet dobrodošao. S obzirom da će renoviranje koštati mnogo više nego što je bio plan, ideja je da uzmemo povoljne urađaje a opet, koliko-toliko, da bude neki kvalitet odnosno da ne bude baš neka najjeftinija varijanta. Ono što mi treba su: frižider, ugradna ploča, ugradna rerna, (ugradna) mašina za sudove i aspirator. Pa da krenem redom sa nekim malo detaljnijim opisom.
  • Frižider - iako je u početku bio plan da to bude ugradni frižider ipak je odluka da bude regularni a najviše zato što, koliko sam uspeo da vidim, su ugradni frižideri manjih dimenzija. Treba mi kombinovani frižider sa visinom od barem 190cm. Širina standardna 60cm. I ono što bih voleo je da bude no frost tehnologija ili neke varijante tih no-frost, pola ne znam ni šta znače. Za te kriterijume ima par VOX-ovih, Gorenje i Virpul frižidera u nekom cenovnom rangu do 70k.
  • Rerna - ovde mi je glavno pitanje da li uzeti rernu sa pirolozom ili hidrolizom? I koje još opcije postoje. Naime kuhinja će se nalaziti u dnevnoj sobi pa neće moći da se luftira toliko kao kuhinja koja ima prozor, a piroliza em greje prostor, em rernu, a i koliko sam čitao treba dobro provetravanje. Neki cenovni rang je oko 40k.
  • Mašina za sudove - nemam ideju nikakvu, osim toga da bi mi odgovarala što uža. Ako nema mnogo ponuda 45-50cm, onda može i šira. Suštinski nemamo mnogo sudova, lonce i šerpe svakako ne stavljam u mašinu pa mi ne treba velika mašina. Opet ideja je da bude što jeftinija a u stanu gde sam sad imam neku Elinovu koja ko zna od kad je i za sad je i ta ok.
  • Ugradna ploča - tu se najviše lomim da li uzeti indukcionu ili ne. Na drugoj temi ću pitati detaljnije oko toga jer koliko sam čitao ima dosta sitnih mana (problem sa sudovima, nepravilan rad na niskim temeraturama, rizik za mobilni, buka, zezancije monofazna-trofazna...) u poređenju sa jednom velikom prednošću a to je lakoća održavanja. Da suzim pitanje koja je jeftina indukciona sa 4 mesta za kuvanje a da je ok? Ili tih par do neki 40k ne treba ni uzeti u razmatranje nego samo one preko 70k.
  • Aspirator. Tu tek nemam pojma šta uzeti, ali svakako bih voleo neki skriveni i da "vuče" dobro.
Hvala unapred
Ugradna rerna i masina za sudove Bosch. Frizider Gorenje ili Liebherr, aspirator i ploca Gorenje.
 
Pisao sam u temi o pločama da nisam baš 100% zadovoljan ni Bosch pločom serije 6, koje važe za bolje u toj nekoj srednjoj/nižoj kategoriji. Postavio sam i video zapis. Nakon tog iskustva i nakon što sam video na snimcima kako rade konkretno Beko ploče, ne znam da li bih se usudio da kupim išta ispod Bosch-a. Ploča je, bar za mene, veoma bitan deo kuhinje i mora da radi što je moguće bolje. Ja bih radije uštedeo na pločicama, frontu za kuhinjske elemente, fiokama i sl. nego na indukcionoj ploči.
Frizider Gorenje ili Liebherr
Pa valjda postoji još nešto osim ta dva brenda. A nisu baš ni uporedivi (bar onako laički)...
 
U istom sam problemu i ja bio kao i ti. Za sada sam kupio Gorenje frizider RK 6192 AXL 4 (samootapajuci, supruga izricito zahtevala da ne bude No Frost) 40.000 dinara, Gorenje ugradna rerna sa pirolizom BP 737 EX 30.000 sa popustom jer je proslogodisnji model, Gorenje indukcionu plocu IT 640 25.000 ( popust od 25% jer sam kupio dva uredjaja u Gorenje studio, Bosch ves masinu WAN 24162 BY. Ostalo mi je da kupim sudo masinu ( tu se dvoumim izmedju par modela) najvise gledam modele koji imaju pri vrhu masine korpu sa escajg. Aspirator sam kupio AEG ne znam koja oznaka za 14.000 dinara preko BC group.
 
Sudo masinu ako hoces bolju izaberi sam (sudeci prema zeninoj odluci da NECE no frost frizider vec vole da ga odleđuje i brise vodu oko njega), a ako hoces "mir u kuci" kupi onu sudo masinu koju zena odluci da treba ALI joj predstavi 2-3 modela za koja TI MISLIS da su dobri... ;)
Policu za sudje u vrhu imati je pozeljno i obavezno onda i prskalica za nju u plafonu masine.
 
Policu za sudje u vrhu imati je pozeljno i obavezno onda i prskalica za nju u plafonu masine.

Samo ću dodati da ne bude zabune, treća pljosnata fijoka za escajg gore u mašini, podrazumeva i treću prskalicu "na plafonu" mašine. Ta fijoka i ne može da radi bez te prskalice.
Ali ima i mašina sa trećom prskalicom, bez treće fijoke.
 
Pisao sam u temi o pločama da nisam baš 100% zadovoljan ni Bosch pločom serije 6, koje važe za bolje u toj nekoj srednjoj/nižoj kategoriji. Postavio sam i video zapis. Nakon tog iskustva i nakon što sam video na snimcima kako rade konkretno Beko ploče, ne znam da li bih se usudio da kupim išta ispod Bosch-a. Ploča je, bar za mene, veoma bitan deo kuhinje i mora da radi što je moguće bolje. Ja bih radije uštedeo na pločicama, frontu za kuhinjske elemente, fiokama i sl. nego na indukcionoj ploči.

Pa valjda postoji još nešto osim ta dva brenda. A nisu baš ni uporedivi (bar onako laički)...
Nisam expert, ali gledam da kupim frižider, zar nisu Samsung i LG dobre kupovine za no frost, s tim što bih ja samsung zbog duže garancije.
 
Odlični su. Samsung sam imao, bio je dobar, otišao za oko 22k star malo jače od 7 godina. LG možda čak i bolji.
 
U ceni do ~70k ima priličan izbor; možeš da nađeš i Liebherr No-Frost kombinovani frižider, visine preko 2m. Za nešto manje para ima i Bosch, Gorenje, Beko i sl.
Polu-No-Frost, Low-Frost i sl. su komercijalni nazivi za "standardni" frižider koji nije No-Frost.
A kakvi su Liebherr Smart frost? I ja gledam ponude frizidera, s tim da sam ogranicen na sirinu 55cm, a sa tom sirinom nalazim samo neke Midea i Koncar uredjaje sa No-frost tehnologijom.
 
"Smart Frost" - verovatno još jedan marketinški naziv za standradni frižider.
 
Mi smo malopre postavili Samsung RR39M7010WW frižider, klasičan bez suvišnih funkcija, ali uz veliki kapacitet i povoljnu cenu. Sad još da ulovimo zamrzivač na popustu i uparimo. Gledao sam malo srpske sajtove i iznenadio se da se ne prodaju ovakvi Samsung solo frižideri i zamrzivači.
 
Verovatno je manja potražnja. Ima nešto drugih brendova. Koliko sam primetio, uglavnom se kupuju kombinovani ili ponešto side-by-side ili "French Door" ko hoće baš veliki. Meni se "French door" i najviše sviđaju, ali nisam imao prostora.
 
Ovo je jeftina i praktična varijanta. Mi smo i ranije imali (zamrzivač je još tu) odvojene frižider i zamrzivač od 140 cm, pa smo rešili da uzmemo veći jer su oba non stop pretprana. Side-by-side mi je ok ako nema dovoljno prostora, kao i klasični vertikalni kombinovani. Francuski mi ne deluju praktično, možda bih doduše promenio mišljenje da sam koristio neki.
 
Jako je loša ponuda Samsunga kod nas. Mi kada smo sređivali stan, side-by-side je bio opcija za kupovinu. Gledajući kataloge i proizvođače, jedan Samsung je bio prst-u-pekmez, ali uopšte nije bio nigde na lageru, da se vidi uživo, iako je bio lepo opisan na srpskom na sajtu samsung.rs. Samsung Srbija me je najstrašnije izignorisao, 2x sam ih zvao, obećali da će se javiti sa ponudom, i naravno šipak.

Do kraja smo odustali od side-by-side, ali eto, Samsung me baš smorio zapravo lošom ponudom kod nas, u odnosu na ono što reklamiraju na svom sajtu.
To bilo pre 4 godine. Možda je sada bolja situacija.
 
Pozdrav svima,

Čeka me renoviranje stana i naravno nova kuhinja pa mi treba predlog za kupovinu bele tehnike. Verujem da ovde ima poznavalaca s obzirom da nikad ranije nisam kupovao belu tehniku moje znanje o uređajima je jako površno pa je svaki savet dobrodošao. S obzirom da će renoviranje koštati mnogo više nego što je bio plan, ideja je da uzmemo povoljne urađaje a opet, koliko-toliko, da bude neki kvalitet odnosno da ne bude baš neka najjeftinija varijanta. Ono što mi treba su: frižider, ugradna ploča, ugradna rerna, (ugradna) mašina za sudove i aspirator. Pa da krenem redom sa nekim malo detaljnijim opisom.
  • Frižider - iako je u početku bio plan da to bude ugradni frižider ipak je odluka da bude regularni a najviše zato što, koliko sam uspeo da vidim, su ugradni frižideri manjih dimenzija. Treba mi kombinovani frižider sa visinom od barem 190cm. Širina standardna 60cm. I ono što bih voleo je da bude no frost tehnologija ili neke varijante tih no-frost, pola ne znam ni šta znače. Za te kriterijume ima par VOX-ovih, Gorenje i Virpul frižidera u nekom cenovnom rangu do 70k.
  • Rerna - ovde mi je glavno pitanje da li uzeti rernu sa pirolozom ili hidrolizom? I koje još opcije postoje. Naime kuhinja će se nalaziti u dnevnoj sobi pa neće moći da se luftira toliko kao kuhinja koja ima prozor, a piroliza em greje prostor, em rernu, a i koliko sam čitao treba dobro provetravanje. Neki cenovni rang je oko 40k.
  • Mašina za sudove - nemam ideju nikakvu, osim toga da bi mi odgovarala što uža. Ako nema mnogo ponuda 45-50cm, onda može i šira. Suštinski nemamo mnogo sudova, lonce i šerpe svakako ne stavljam u mašinu pa mi ne treba velika mašina. Opet ideja je da bude što jeftinija a u stanu gde sam sad imam neku Elinovu koja ko zna od kad je i za sad je i ta ok.
  • Ugradna ploča - tu se najviše lomim da li uzeti indukcionu ili ne. Na drugoj temi ću pitati detaljnije oko toga jer koliko sam čitao ima dosta sitnih mana (problem sa sudovima, nepravilan rad na niskim temeraturama, rizik za mobilni, buka, zezancije monofazna-trofazna...) u poređenju sa jednom velikom prednošću a to je lakoća održavanja. Da suzim pitanje koja je jeftina indukciona sa 4 mesta za kuvanje a da je ok? Ili tih par do neki 40k ne treba ni uzeti u razmatranje nego samo one preko 70k.
  • Aspirator. Tu tek nemam pojma šta uzeti, ali svakako bih voleo neki skriveni i da "vuče" dobro.
Hvala unapred
Frižider Bosch kgn39vlea novi ili stari model kgn39vl35 tu je 70k
Ili skuplja varijanta Liebherr cnef 4015 90k

Za rernu ako neće biti dobro provetravanje odustani od piroloze, jer kad krene da se dimi biće veselo.
Uzmi Hbf154ys0 Bosch ima dve teleskopske vodjice i za 40k mislim da nema bolje.

Mašina za sudove ako ćeš 45icu spv4emx20e novi model koji podržava home connect, best buy i najtrazenija mašina za sudove za 55k ili ako ces 60ku onda smv46kx04e za oko 50k.


Što se tiče ploče ako želiš indukciju minimum Bosch, jer jedni od retkih koji imaju i koji održavaju istu temperaturu koju si zadao, a ne da imaju pad toplote kao kod nižih brendova.
Samo znaj da kad uzmeš indukciju to znači još 15-ak hiljada za šerpe, tiganje i ostalo što generalno kad se sabere sa pločom ide u glupo dizanje cene.
Staklo keramika obična i neka solidna Bosch PKN651FP1E ili u drugoj verziji sa inox ivicama Pkn645fp1e

Za aspirator moraš znati da što je jači to je bucniji a i jeftiniji, a što je tiši i bolji energetski razred ima i dosta jak to je skuplji.

Neki od predloga, franke/Faber jedna firma, nešto od elica aspiratora, a uvek imaš dobar klasični tipa full ugradni Bosch dhl555bl za oko 30k.
 
Sudo masinu ako hoces bolju izaberi sam (sudeci prema zeninoj odluci da NECE no frost frizider vec vole da ga odleđuje i brise vodu oko njega), a ako hoces "mir u kuci" kupi onu sudo masinu koju zena odluci da treba ALI joj predstavi 2-3 modela za koja TI MISLIS da su dobri... ;)
Policu za sudje u vrhu imati je pozeljno i obavezno onda i prskalica za nju u plafonu masine.
Navika je cudo...imali smo i do sada samootapajuci kombinovani frizider i za sve ove godine je morala da otapa deo gde je zamrzivac samo jednom. Kako moja gospodja kaze, necu da namirnice koje kupim preslazem u kutije da mi ne bi no frost susio istu. Za ostalo je poslusala...za pirolizu, za indukcionu ugradnu plocu i ves masinu. Poslusace i za sudo masinu...krastavac morao sam negde da napravim kompromis:ROFLMAO:
 
Francuski mi ne deluju praktično, možda bih doduše promenio mišljenje da sam koristio neki.
Nisam ih ni ja koristio. Video sam u par navrata, a svideli su mi se prvenstveno jer se nikada ne treba saginjati zbog frižidera :) Zamrzivač se ipak mnogo ređe koristi.
 
VOX imam NF3830 vec dve godine i prezadovoljan sam, inace dosta vox bele tehnike radi midea i vestel. Ne znam zasto se ovde ljudi loze na Gorenje i Beko kada je to sve isto a cenovno su naduvani zbog marketinga.
 
Ukoliko je u pitanju kondenz koji se hvata na podu, onda verovatno ne.
Ukoliko curi voda iz zamrzivača, onda treba reklamirati.
 
Ma danas je to skroz drugacije nego pre 5-6 godina npr., ni ne razmisljam vise o tome. Bukvalno se ne secam kad se zadnji put zena uhvatila za nesto a da nije moglo na indukciju.
 
Kada koristite indukcijski štednjak, treba da razmislite da li se posuđe može koristiti.Neko posuđe se može koristiti samo na otvorenom plamenu, dok se neko može koristiti i na otvorenom plamenu i na indukcijskom šporetu. Changwen će predstaviti koji se pribor za kuhanje može koristiti na indukcijskim štednjacima.
Ovo je neka reklama?
 
Nazad
Vrh Dno