Šta je novo?

Pomoć oko rešavanja problema sa mrežnom karticom ili kupovina nove

ananas

Cenjen
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruke
35
Poena
159
Odjednom mi je nastao problem sa integrisanom mrežnom karticom tako što je kompjuter uopšte ne prepoznaje.
Probao sam da instaliram nove drajvere ali prilikom instalacije mi se pojavljuje neka prouka "deep sleep network adapter". U device menageru uopšte nema kartice a drajver ne mogu da instaliram.
Probao sam i resetovanje i isključivanje iz struje i vadjenje RAM memorije ali ništa od toga ne pomaže.

Ako je neko imao ovakav problem ili ideju kako da ga rešim bi bih zahvalan.Ako ne neka preporuka za kupovinu lan kartice ili nekog usb adaptera.

Da li bi reinsalacija windowsa pomogla?
 
Je l' mozes da probas sa nekom live Linux distribucijom, da eliminises eventualno fizicki neispravnu mreznu?
 
Nisam bas najbolje razumeo na šta konkretnom misliš da probam.

Inače još ništa nisam uspeo.
 
Najlakse ti je da kupis mreznu karticu jer nije skupa i lako se montira. Mislim da kosta do 500 din.
 
Nisam bas najbolje razumeo na šta konkretnom misliš da probam.

Inače još ništa nisam uspeo.
Da napravis boot-abilni usb sa nekom Linux distribucijom i ustanovis da li imas pristup Internet-u, tj da li mrezna karta radi. Ne znam da li se odnosi na tvoj slucaj, ali ovaj video mi je izasao kada sam pretrazivao poruku koju dobijas, "deep sleep network adapter"...
 
Kupio sam novu karticu, moguće da je ona na ploči crkla. Naručio sam preko interneta od jedne firme i čekao sam dve nedelje da dođe.
Hvala svima na pomoći.
 
Nazad
Vrh Dno