Šta je novo?

Pomoć oko matične

Milan124005

Zapažen
Učlanjen(a)
26.11.2023
Poruke
3
Poena
1
Pomoć oko matične, trazim novu matičnu. Da ne bih ovde pisao za svaku koju nadjem, kako da znam koje matične podržavaju moj ;procesor(intel pentium), grafička ( R7250), ram 2x4 ddr 1600. Možete mi pomoći kako da proverim za svaku matičnu koju nadjem dal ovo sve odgovara ovim komponentama.
 
Koji tačno imaš CPU? Za RAM pretpostavljam da je DDR3-1600 sudeći po 1600 i 2x4.
 
koji Intel Pentium? ne znam ni da li postoje nove ploče sa DDR-3 memorijom
 
Koji tačno imaš CPU? Za RAM pretpostavljam da je DDR3-1600 sudeći po 1600 i 2x4.
Intel pentium 3.00ghz g3220
Ispisi lepo sta imas trenutno, a ako imas mogucnost (nekog preko) tamo su maticne sad posteno na snizenju
Imam intel pentium 3.00ghz g3220
iamm graficku r7 200 series 1gb
Imam ddr 3 ram 2x4gb
maticna h81m-k jabih to malo samo poboljsao al me zanima koji soket ja treba da trazim 1200 ili 1150? HVala
 
Poslednja izmena:
Eto pomaka, dakle trazis maticnu sa soketom LGA1150 nemas potrebe da pises moze li ova ili ona, ddr3 je platforma i cepaj gde ti odgovara

Mala dopuna da ne postujem ispod bezveze.. Ako je ovo tacno eto ima i novih (da li se ispalti i da li je sajt pouzidan to je pitanje)
 
A sta tu imas da poboljsavas, ako ti je ispravna ne diraj nista skupljaj pare za novu konfiguraciju, ako je nesto skiknula vidi u neki servis dosta toga se moze resiti za male pare
 
Trebas traziti 1150 plocu ali moj stav je da ne bacas pare vec da zamenis i procesor.
Kvalitetniju plocu tesko da ces naci ispod 30€ a traziti skupu plocu za procesor koji vredi 500 din. mislim da nije dobra kupovina.
 
Nazad
Vrh Dno