Šta je novo?

Pomoć oko matične Asus tuf gaming b660m plus d4

korahepop

Cenjen
Učlanjen(a)
30.01.2014
Poruke
48
Poena
155
Imam ovu ploču Asus tuf gaming b660m plus d4 i pre par dana isključim komp i prenesem u drugu sobu. Danas ga sastavim i neće da upali. Okreću se svi kuleri, led lampe itd., ali se ne čuje onaj zvuk kad se pali i nema slike. Nemam eksterne grafike.

Da li je do ploče ili nešto drugo?

Hvala unapred.
 
Proveri za početak sve kablove.
Da li ploča poseduje one led indikatore/vga,cpu,dram,boot?
 
Proverih sve kablove, vadio bateriju, i ramove, izvadio i nv2, ali isto sve. Prošle godine sam kupio sve novo.
 
Pa jedino što možes da proveriš da se nije zaglupeo nešto,zakačio nešto pri prebacivanju kucišta,povadiš sve na sto i sastaviš van kucišta.Ako nece možeš i cpu van ležišta vadiš i vracaš.
Ako nece onda sistem eliminacije.
Drugi psu,ram/ako imaš 2 sa jednim proveravaš(oba koristiš,jedan pa drugi),na kraju ti ostaje najgore(gde nemaš zamenski za probu)cpu i ploča.
 
Uvek kad se desi ovako nesto, moja preporuka (koju sam naucio na tezi nacin) da se raskaci sve sto nije neophodno za rad racunara. I naravno van kucista to uraditi, recimo na kutiji od maticne. Jeste malo duzi proces sve izvaditi, ali ako vec nece da se upali krenuti od pocetka je najbolje. :)
 
Mene je zezao ram, deluje kao da je do kraja ali nije bas bio i nikako nije hteo da postuje
 
Imam istu plocu i i3 12100f procesor, jedino sto sam imao problema kad sam sastavljao , Isto su kuleri radili al nije hteo da se upali dok nisam ukopco 4pin i 8 pin kabel za cpu . E onda je sve proradilo.
 
Zato je uvek korisno slikati kako je sta bilo.
Meni se ovaj problem desavao ali posto ja sam cesto otpajao prebacivao kablove vrlo cesto žureći ne gurnem DP/HDMI do kraja, tako da slike nemam.
Napisao si ne cuje se zvuk kad se pali znaci da ti ploca nesalje power good signal.
Nesto nisi spojio kako treba ili koliko treba, ili si spajao nedaj Boze pod naponom.
Prvi korak bi bio sa drugim napajanjem.
 
Sve sam povadio osim procesora i proradio je. Samo što sam onaj kabal od 8 pina razdvojio. Mada mi je i pre toga radio i samo prekinuo.
 

Prilozi

  • ploca.JPG
    ploca.JPG
    99.1 KB · Pregleda: 39
Sve sam povadio osim procesora i proradio je. Samo što sam onaj kabal od 8 pina razdvojio. Mada mi je i pre toga radio i samo prekinuo.

Hoćeš da kažeš da prvih godinu dana ili koliko već. je radio sa 8 pincem samo i nije bilo problema
i onda kada si se selio u drugi sobu nije hteo da proradi dok nisi i 4 pinac pored njega zabo?
znači prvo je radio samo sa 8 pincem a sada bez 8 + 4 pina nije hteo da pali?
ako sam dobro razumeo?
 
Hoćeš da kažeš da prvih godinu dana ili koliko već. je radio sa 8 pincem samo i nije bilo problema
i onda kada si se selio u drugi sobu nije hteo da proradi dok nisi i 4 pinac pored njega zabo?
znači prvo je radio samo sa 8 pincem a sada bez 8 + 4 pina nije hteo da pali?
ako sam dobro razumeo?
Pa jedino sam to uradio drugačije nego što je bilo. Samo razdvojio taj od osam pina konektor.
 
Pa jedino sam to uradio drugačije nego što je bilo. Samo razdvojio taj od osam pina konektor.

Jedan kabal si zabo pola u jedan džek pola u drugi? pa jezauzeto 4+4 pina, al 4 pina na onom od 8 i 4 pina na onom od 4?
ILI imaš napajanje koje ima 8+8 pinova pa su ti svih 12 pinova sada zauzeti?
ILI ako ti nije teško slikaj molim te...
 
Jedan kabal si zabo pola u jedan džek pola u drugi? pa jezauzeto 4+4 pina, al 4 pina na onom od 8 i 4 pina na onom od 4?
ILI imaš napajanje koje ima 8+8 pinova pa su ti svih 12 pinova sada zauzeti?
ILI ako ti nije teško slikaj molim te...
4 pina jednom, a 4 u drugom.
 
pa ne ide tako, ili stavis 8 pin samo, ili pored tog 8pin stavis jos 4pin (pola od drugog 8 pin kabla), ili 8 pin u prvi i 8 pin u drugi konektor.

zavisi da li na ploci imas jedan 8 pin konektor ili jedan 8 pin i jedan 4 pin konektor ili dva 8 pin konektora
 
Na ploči su mi jedan od 4 pina i jedan od 8 pina. Napojna mi ima samo jedan od 4+4 pina.
 
pa taj kabl iz napajanja ubodes u 8pin konektor na ploci
 
4 pina jednom, a 4 u drugom.

aha, hvala!

pa ne ide tako, ili stavis 8 pin samo, ili pored tog 8pin stavis jos 4pin (pola od drugog 8 pin kabla), ili 8 pin u prvi i 8 pin u drugi konektor.

zavisi da li na ploci imas jedan 8 pin konektor ili jedan 8 pin i jedan 4 pin konektor ili dva 8 pin konektora

pa ne ide, al njemu ide, xeexxexex, nije htela da boota ploča, i ovako hoće i to je to
watti su tu, svakako...
 
te izgleda ploce u svim generacijama chipseta prave neke probleme. tipa prebacis u drugu sobu, uskopcas iz struje da ga izduvas ventilatore i onda neki problem.
 
te izgleda ploce u svim generacijama chipseta prave neke probleme. tipa prebacis u drugu sobu, uskopcas iz struje da ga izduvas ventilatore i onda neki problem.

Pa mora biti problem kada se ne vrate strujni kablovi kako treba. Odlicno je prosao i nesto naucio.
 
Nazad
Vrh Dno