Šta je novo?

Pomoć: dijelenje 1 naloga na 2 PS5 konzole

nolejd50

Zapažen
Učlanjen(a)
19.02.2024
Poruke
9
Poena
2
Pozdrav svima. Nov sam ovdje i uopste sam relativno nov korisnik PSa. Ovo pominjem jer sam truba za te stvari i molim vas da mi u odgovorima objasnjavate kao da sam debil jer mi neke stvari i pojmovi uopste nisu jasni.

Ja i najbolji drug smo kupili po PS5. Ja sam svoj kupio par mjeseci prije njega i napravio US nalog na kom sam kupio par igrica i uplatio Ps+ extra. Hocemo da dijelimo taj nalog, em da bi on mogao da igra to sto ja vec imam, em da bi nas jeftinije izlazilo jer hocemo da kupujemo po pola. Ja sam se ulogovao sa tim nalogom na njegov PS5 prilikom cega sam morao (cini mi se da nisam imao drugi izbor) da ukljucim console sharing and offline play, a da istu opciju iskljucim na svom PS5. Moja konzola zbog provjere licence sad mora biti online konstantno, pa moramo da se koordinišemo kad on neku igricu skida ili igra online. Ako sam offline, izbaci me zbog nemogucnosti provjere licence. Ako sam online a on igra u tom momentu, izbaci me i tad.

Moje pitanje: postoji li način da se isti nalog dijeli na 2 konzole bez ikakvih problema? Odnosno da li ja i on u istom momentu možemo igrati/preuzimati igrice, da li možemo ikako igrati istu igricu online zajedno? Dakle, šta je sve moguće i koji je najbolji metod za djelenje naloga?
Hvala unaprijed.
 
Drug nek napravi sebi nalog i sa njega nek igra, tvoj nalog kod njega ostaje podešen na console sharing i off-line play, kod tebe je tvoj nalog disable-ovan. Kad skida igre ulazi na tvoj nalog ili nek skine PSN app za tel pa preko nje nek skida
 
Hvala na odgovoru! Mozes li pojasniti sta si tacno mislio pod ovim?
Kod sebe kad uđeš na console sharing, treba da stoji disabled za tvoj nalog, kako bi on mogao da koristi ps+ i igre koje su kupljene preko tvog naloga. Ne može na dve konzole u isto vreme da bude podeseno na enabeled
 
Kod sebe kad uđeš na console sharing, treba da stoji disabled za tvoj nalog, kako bi on mogao da koristi ps+ i igre koje su kupljene preko tvog naloga. Ne može na dve konzole u isto vreme da bude podeseno na enabeled
Aha, jasno. Kad se tako podesi mozemo da igramo u isto vrijeme/istu igru ili zajedno online?
 
Tako je, on igra sa svog a ti sa svog naloga. Ako ste u isto vreme ulazili na tvoj nalog obojica zato vas je izbacivalo.
 
Nazad
Vrh Dno