Šta je novo?

Polk PSW10E subwoofer, mišljenja

IgorilaTekila

Poznat
Učlanjen(a)
02.12.2021
Poruke
69
Poena
40
Pozdrav, video sam oglas na fb za ovaj sub, 18K sniženo sa 32, vredi li to? Upario bih ga sa Yamaha NS-F51 zvučnicima koje koristim sa starim Technics pojačalom, integrisana zvučna na kompu, znači ništa posebno. Soba je oko 16m². Čuo sam Edifier 350DB i mnogo mi se dopao bas, video sam da prodaju posebno takav subwoofer ali sam odustao zbog primedbi kupaca na standby mod. Ovaj sub je jedini po sličnoj ceni, i još je 10", a ima bas refleks napred, što je veliki plus. Šta vi znalci mislite?
 
Nisam imao prilike da ga čujem, za to se ne bih brinuo....
Jedina mana je što nema LFE ulaz. To je zgodna stvar kad imaš višekanalno pojačalo.
 
Polk je pristojan proizvođač pa bi i proizvod trebao da bude ok. No sa druge strane imajući u vidu cenu to je u najboljem slučaju entry level proizvod tako da ne treba očekivati neke munje i gromove :)...
 
A to je regularna cena ,čak i dalje malo jača ,u normalnim zemljama se kreće od 100-150 evra
 
Uzeo sam baš taj sub pre dve nedelje, a pre toga sam koristio 350db sistem koji si naveo takođe. Ovaj sub je dosta jači ali i fizički duplo veći da znaš. Sve u svemu odličan je, doduše Edifier izgleda kvalitetnije. Ja sam ga upario za marantz nr1510 i polk s20 zvučnicima. Edifier je definitvno bolji "value for money" što se mene tiče, ovaj moj novi sistem košta ko tri s350db, jeste bolji ali ne baš 3x bolji... Svakako sam zadovoljan i čekam priliku za veću sobu pa da napravim 5.1
Pozdrav, video sam oglas na fb za ovaj sub, 18K sniženo sa 32, vredi li to? Upario bih ga sa Yamaha NS-F51 zvučnicima koje koristim sa starim Technics pojačalom, integrisana zvučna na kompu, znači ništa posebno. Soba je oko 16m². Čuo sam Edifier 350DB i mnogo mi se dopao bas, video sam da prodaju posebno takav subwoofer ali sam odustao zbog primedbi kupaca na standby mod. Ovaj sub je jedini po sličnoj ceni, i još je 10", a ima bas refleks napred, što je veliki plus. Šta vi znalci mislite?
 
Uzeo sam baš taj sub pre dve nedelje, a pre toga sam koristio 350db sistem koji si naveo takođe. Ovaj sub je dosta jači ali i fizički duplo veći da znaš. Sve u svemu odličan je, doduše Edifier izgleda kvalitetnije. Ja sam ga upario za marantz nr1510 i polk s20 zvučnicima. Edifier je definitvno bolji "value for money" što se mene tiče, ovaj moj novi sistem košta ko tri s350db, jeste bolji ali ne baš 3x bolji... Svakako sam zadovoljan i čekam priliku za veću sobu pa da napravim 5.1
Ne treba mi jači bas nego što je na 350db ali ako je jeftiniji što da ne :). Samo da smislim gde ću da ga smestim...
 
Nema mnogo koristi da pitaš druge oko toga a i zvuka uopšte.
Ja u životu ni kod koga nisam čuo dobro uklopljem sabvufer, to samo povežu pojačaju da drma sve i kao jao kako je dobar sve drma 🙂

Ti u principu shvataš šta sabvufer za muziku treba da radi, da dopuni na dole ono što glavni zvučnici ne mogu, kao što si napisao.
Ne treba da bude glasniji nego da se uklopi itd..

Još jedan beskostan odgovor, šta ću
¯\(ツ)
 
Pa narvno ako ne drma komšiju na drugom spratu nije to to.
 
Po mom shvatanju, dobro uklopljen sub za slušanje muzike ne smeš da primetiš dok svira, ali treba da jasno osetiš razliku u niskim frekvencijama s njim i bez njega. Meni je zato sub na 2.1 sistemu uglavnom podešen na nekih 20 do 25 posto, sve preko toga i mogu da ga lociram, previše je glasno u odnosu na satelite.
 
Nazad
Vrh Dno