Šta je novo?

Pojačivač signala

szentendrez

Zapažen
Učlanjen(a)
15.03.2022
Poruke
12
Poena
24
Pozdrav ljudi, da li postoji neki uređaj koji bi mi u stanu pojačao signal na telefonu koji je dosta slab? Kako internet, tako i pozivi.
Hvala :)
 
Ima, krš su većina. Onaj koji može tipa 20-30% da popravi signal košta prilično i plus signal ne sme da bude baš krš (iznad -100dbm). Dodatno, mora da se vodi računa i o kvalitetu signala. U principu, ne može taj repeater da pojača nešto što ne postoji.

Moje mišljenje je da zaboraviš na tu opciju, jer nisi prva koja je bila u istom problemu i nije našla rešenje u repeater-u signala i onome kome funkcioniše, to radi jer on samo prosleđuje signal koji je napolju (gde stoji antena) u redu, unutar gde signal nije.

Postavi još jednu temu i da udarimo u trifektu loših vesti. :p
 
Ima, krš su većina. Onaj koji može tipa 20-30% da popravi signal košta prilično i plus signal ne sme da bude baš krš (iznad -100dbm). Dodatno, mora da se vodi računa i o kvalitetu signala. U principu, ne može taj repeater da pojača nešto što ne postoji.

Moje mišljenje je da zaboraviš na tu opciju, jer nisi prva koja je bila u istom problemu i nije našla rešenje u repeater-u signala i onome kome funkcioniše, to radi jer on samo prosleđuje signal koji je napolju (gde stoji antena) u redu, unutar gde signal nije.

Postavi još jednu temu i da udarimo u trifektu loših vesti. :p
Tebi je zabranjeno da komentarišeš ukoliko nemaš lepih vesti za mene ovako očajnu!! 😂
 
Ne znam da li ti se isplati..plus treba da se urade merenja signala kao što @dzonihsv napisa gore...
 
Pozdrav ljudi, da li postoji neki uređaj koji bi mi u stanu pojačao signal na telefonu koji je dosta slab? Kako internet, tako i pozivi.
Hvala :)
Ako ne želiš da se izuješ 1000 eura, uvek postoji mogućnost da telefon prebaciš u 2G GSM only režim. Na taj način gubiš 4G/3G internet, ali ćeš barem biti dostupna i imaćeš dosta jači signal.
 
zavisi i kakav je 2g na lokaciji a i ako se koristi mobilni internet, onda ovo nije resenje.
 
zavisi i kakav je 2g na lokaciji a i ako se koristi mobilni internet, onda ovo nije resenje
Pa ja mislim da je dostupnost na telefonu bitnija od interneta. Pogotovo ako već postoji internet u kući.
 
Mikrotik i ubiquiti imaju isto neke antene i pojacivace ako se dobro secam nisu ovoliko skupi kao ovaj gore.
 
Dajte bre, ljudi su komuniciralisa ljudima na marsu, a ja nemam signal u selu. :LOL::DMora da postoji neko resenje za ovaj problem.
 
Dajte bre, ljudi su komuniciralisa ljudima na marsu, a ja nemam signal u selu. :LOL::DMora da postoji neko resenje za ovaj problem.
Koji ti je konkretno cilj? I ako mozes da nam das bar naziv sela i u kojoj opstini se nalazi. Ne moras bas konkretnu lokaciju tvoje kuce.
 
postoji za sve rjesenje ali to kosta a uz to ni jedan mobilni operater ne voli ove uredjaje jer ako se nestrucno postavi kvari im mrezu.
Uglavnom treba ti prijemna antena koja se mora postaviti negdje napolju gdje je prijem iole dobar, kabal do pojacivaca signala koji se postavi u kuci i predajna antena sa pojacivaca koja ce ti davati pojacan signal u kuci. Osnovni preduslov da bi ovo funkcionisalo je da imas iole dobar signal negdje napolju u blizini kuce
 
Ta unutrasnja antena je pozeljno da sto manje dobacuje signal napolje, prvo zbog feedback loop efekta, a drugo zbog samih mobilnih operatera. Ja sam neko vreme koristio takav uredjaj, i na kraju su dosli ljudi iz RATEL-a kod mene kuci i dali mi pismeno upozorenje da ga vise ne koristim. Razlog tome je sto je moja lokacija malo specificna, pa mts ima za 20dB slabiji signal od Yettel-a, a za oko 10dB slabiji od A1. I onda lepo ja dobijem prilicno dobar signal na mts-u kroz pojacivac, ali ocigledno prejak na yettel-u. Onda se yettel zalio ratel-u da ima smetnje, ljudi iz ratela dosli - zamilili me da iskljucim isti i dali upozorenje - uz pretnju kaznom ako emitujem neovlasceno signal u naredne 2 godine.

U principu, ako je mesto BAS BAS zaklonjeno i nije da je jedan operater ipak dostupan, a neki drugi nema. Tako ne bi nikome smetao. Na kraju sam ugasio uredjaj da ne bi smetao yettel-u, a mts sam morao da napustim i prenesem broj u drugu mrezu.

Tako da su takvi uredjaji bas siva zona.

Ono sto sam ja uradio - i sto je potpuno legalno, bez ikakvih bojazni od upozorenja i kazni za lokacije gde ima nekog nekakvog signala, ali je slab je:
Usmerena panel ili Yagi antena povezana na ruter za kucni net, SIM kartica u tom ruteru, na RJ11 port prikljucen fiksni telefon (moze i bezicni). Ruter na 2G ili 3G mrezi - VoLTE je malo vise problematican.

Ovim se dobija da na tom fiksnom telefonu koristite broj sa SIM kartice koja je u ruteru a da recimo u samom objektu nema nikakvog mobilnog sistema. Radi i identifikacija dolaznog poziva.
 
Koji su uredjaj koristio pa su ti dosli ljudi iz ratela, ako nije tajna?Moze i na PM.
 
Nema neku konkretnu oznaku, kineski je, a sliku cu poslati na PM.
 
Nema toliko veze sa samim modelom uredjaja i proizvodjacem. Sami uredjaj pojacava cijeli opseg frekvencija za koji je napravljen a taj opseg dijele 2-3 ili 4 operatera, vec koliko ih ima na trzistu. Samim tim ako signal koji je pojacan nije dobro ""zatvoren"" unutar kuce vec djelimicno pobjegne napolje ""prlja"" cijeli opseg i svi operateri su pogodjeni. A oni to odmah primijete jer im se statistika sa okolnih predajnika pokvari. Ako to potraje oni se zale RATELu a oni su u obavezi da to istraze. Tragacima koje koriste lako se locira odakle potice problem i eto ti ih kuc kuc na vrata :)
 
Dajte bre, ljudi su komuniciralisa ljudima na marsu, a ja nemam signal u selu. :LOL::DMora da postoji neko resenje za ovaj problem.
Jesi probao test kakav je signal drugih mreza (ja cu tako da resim problem kod mene)-najjeftinija opcija a ostaje tvoj trenutni broj?
 
Nisam probavao, Ali sta bih uradio da sam u nekoj rupi, Najverovatnije bih uzeo neku jagi antenu za mobilni izveo na obliznje drvo banderu nasao najjaci signal, Uzeo Flat Internet preko tog provajdera, Postavio Mesh Mrezu ili Razvukao ethernet kabal po imanju sa pet sest hot spotova sa aktivnim Roamingom da hand overi rade tecno izmedju tacaka.
I Koristio bih Globaltel aplikaciju putem wifi mreze za pozivanje i ostalo. Dosta bitno je uzeti dosta dobar ruter koji te Baca sa njega cim predjes u zonu sledeceg rutera. Optimizujes sektore i radi ko doksa. Ako je manje imanje samo Jedan kvalitetniji ruter ili dva srednjeg kvaliteta u Mesh Mrezi da rade.
 
Nazad
Vrh Dno