Šta je novo?

Pogresan naziv teme koji ce proizvesti ban -> [POMOC ASAP] HITNO

karalejic

Cenjen
Učlanjen(a)
30.06.2012
Poruke
9
Poena
151
Dakle, ovde u radnji imamo laptop Gericom centrino 1300 i vec 2 dana pokusavamo da dignemo OS Windows XP
Prvo kada sam prvi put dizao WinXP javljale su se cudne greske
- Prvo CD nije valjao
- Onda sam morao da menjam dvd uredjaj
- Pucalo je na pola instalacije
dok na kraju nisam otkrio da je Hard crko
Onda sam lepo uzeo externi hard disk formatirao ga i povezao na prikljucke za HDD od lap topa i pocnem da instaliram WinXP:
-Faza formatiranja ide lepo:
1.Bootuje CD [ ALI BEZ Press any key to boot From CD/DVD ]
2.Dodje do Format screena, lepo formatiram Hard i krene instalacija
3.Stigne Do odbrojavanja za restart
4.Restartuje se
5.Vrati me na 1. korak
I ja sad ne znam sta dalje, sinoc sam ostao celu noc pored njega i nista
Menjao sam i memoriju, i drugi hard sam stavljao, i vadio bateriju da resetuje bios, sta sve nisam radio i opet nista, cak sam i preko Hirena proveravao da li ima Bad Sectora na Hard disku, rezulataati su bili negativni.
Evo sad vas molim za pomoc jer mi je ovo jako bitno!!!
Hvala unapred
 
Meni se desavalo nesto slicno, posle format screena lepo odbrojava da resetuje, i onda paf-plavi ekran. Evo sta je bilo pa mozda pomogne: Treba, ili da ubacis sata drajvere u instalaciju, ili da jednostavno u BIOS-u iskljucis sata kontroler "sata native mod", ili tako nekako zavisi od biosa, i moras da stavis kontroler na IDE.
 
proslo je nikako, jer je bio tako sazet da ima 6-7 opcija maksimalno i da sam sve opcije isprobao, a sata native mod ne pomaze nista nazalost
 
Ne znam onda, nazalost, sta bi moglo biti, ako nije do instalacije (da li cd sa xp-om provereno radi?) onda mi lici na neki hardverski problem :/
 
ne znam stvarno, sinoc sam sve skoro menjao sem chipseta i procesora
 
Evo mi sinula jos jedna ideja :) kazes ne pojavi ti se ono da press any key za boot sa cd-a? u tome je caka, formatiraj sve normalno i kad se resetuje, odmah mu izvadi cd, ili odmah na tom paljenju idi u bios i stavi da hdd cita prvi...
 
au to sam probao jos na pocetku, i on ne bootuje nista vec trazi floppy, a floppy na laptopu ne postoji a kamoli u biosu :/
 
Onda moras u biosu iskljuciti flopy, mora poceti da boot-uje sa hdd. Mozes probati i na panljenju odmah da ubodes select boot device, e sad ne znam koji "F" je to, ali sigurno je ces ubosti ako stiskas F9, F10, F11, F12, sva cetiri, jedan jeste :)
 
jesam sve pokusao dzabe, a select boot device koliko ja znam ne moze da se otvori na ovom laptopu
 
Poslednja izmena:
Ne znam stvarno, ali probelm je definitivno sto ne moze da pocne da boot-uje sa hdd-a samo treba naci nacin da se to sredi, da se zaobidje flopy (koji ne postoji)...
 
Da li je particija na hdd-u oznacena kao aktivna i da li je primarna. To sto ne ispisuje poruku na pocetku mi deluje da nema ispravan mbr.
 
Nazad
Vrh Dno