Šta je novo?

pogrešan sistem na hdd

wild1waltz

Slavan
Učlanjen(a)
18.07.2005
Poruke
187
Poena
319
keva je dala da joj se neka dokumenta prebace na spoljni hdd. izgleda da su tamo to radili na mack-u, jer kad je hdd priključen na win 7, komp uopšte ne vidi uređaj. da li je to riknuo hdd ili moraju da se rade neke vratolomije da bi podaci bili dostupni i pod win?
ps
nemam apsolutno nikakva iskustva sa "jabukama"
 
keva je dala da joj se neka dokumenta prebace na spoljni hdd. izgleda da su tamo to radili na mack-u, jer kad je hdd priključen na win 7, komp uopšte ne vidi uređaj. da li je to riknuo hdd ili moraju da se rade neke vratolomije da bi podaci bili dostupni i pod win?
ps
nemam apsolutno nikakva iskustva sa "jabukama"


Da li se HDD vidi u BIOS-u?
 
nemam pojma, ćale ga je priključivao, pa me je zvao jer ga ne vidi. tek posle toga su saznali da je snimano na mack-u.
znam samo da se radi o muzičkim i video datotekama.
 
Poslednja izmena:
Ako se vidi u BIOS-u, onda je problem do HFS+ formata, koji se podrazumeva na Mac-u.
Skini MacDrive program, instaliraj i probaj, verovatno ćeš moći da vidiš sadržaj Mac particija
 
licno nemam iskustva sa "jabukom" ali ovako laicki gledano mislim da to sto ti 7 ne vidi hard nema veze sa time koji su podatci i sa kojeg sistema pohranjeni na hard.Jer, bilo bi logicnije da ti vidi hard a da ne vidi podatke,onda bi mogli da optuzimo "jabuku" i HFS+ format.
(sem ako nije i formatiran na tom kompu u sta sumnjam,pa bi onda mozda bio slucaj da je njegov format u formatu nepoznatom za 7-cu,nit je FAT nit je NTFS, ali opet ne znam u kojem formatu formatira "jabuka" tako da je ovo predpostavka).

drugo,kako kacis taj eksterni hard,imas eksterno kuciste koje je obicno povezano sa kucistem preko USB-a ili direktno kacis hard na sata/ata kabel (otvaras stranicu kucista) ili treca opcija imas na kucistu otvor(ima i takvih)da direktno nakacis hard?Ovu poslednju opciju ima moj drugar ali je potreban restart da bi se i taj dodatni video.

i jos nesto,ako ga kacis preko USB-a ,pokusaj da promenis usb slot pa ako ni to ne pomogne nakaci ga direktno.Tek posle ako nista nije urodilo plodom trazi resenje preko nekog programa.
 
Ako se vidi u BIOS-u, onda je problem do HFS+ formata, koji se podrazumeva na Mac-u.
Skini MacDrive program, instaliraj i probaj, verovatno ćeš moći da vidiš sadržaj Mac particija

Tacno, MacDrive instaliraj i to je to, provereno vise puta. :)
 
Nazad
Vrh Dno