Šta je novo?

Podesavanje rutera

rokvaaa3

Zapažen
Učlanjen(a)
16.05.2022
Poruke
8
Poena
11
Da li je moguce na MTS ruteru da se port 4 vrati na route mode, treba mi za drugi PC, automatski su mi stavili bridge mode za iptv jer sam trazio 3 stb boxa, a u opcijama rutera mi stoji zakljucano ( ulogovao se sa telekom-telekom)?
 
Moguce je naravno. Potrebno je da si ulogovan na ruter sa Admin nalogom, lozinku za Admin nalog za tvoj modela rutera mozes pronaci ovde.

Nakon toga biras opciju WAN / Wan Configuration. Iz liste izaberi 1_INTERNET_R_VID_100 i dole u Binding options izaberi sva 4 LAN porta (Odnosno onoliko koliko zelis da koristis za net), Nakon toga izaberi opciju 3_IPTV_B_VID_300 i odstikliraj LAN portove koje si dodelio za internet.

1653115447696.png
 
Moguce je naravno. Potrebno je da si ulogovan na ruter sa Admin nalogom, lozinku za Admin nalog za tvoj modela rutera mozes pronaci ovde.

Nakon toga biras opciju WAN / Wan Configuration. Iz liste izaberi 1_INTERNET_R_VID_100 i dole u Binding options izaberi sva 4 LAN porta (Odnosno onoliko koliko zelis da koristis za net), Nakon toga izaberi opciju 3_IPTV_B_VID_300 i odstikliraj LAN portove koje si dodelio za internet.

Pogledajte prilog 345028
1653208681484.png1653208707706.png
U WAN nemam takvu opciju da biram LAN portove, a da li je ovo u opcijama "LAN" to sto zelim? Da iz Bridge mode stavim na Route?
 
U prvom postu je trebalo napisati model i oznaku rutera. Islo bi lakse.
 
Nazad
Vrh Dno