Šta je novo?

Podešavanje DNSa na HG8245W5-6T

2Bad

Zapažen
Učlanjen(a)
10.12.2021
Poruke
8
Poena
22
Da li neko može da mi obajsni kako da promenim dns vrednosti na ovom mts-ovom ruteru? Vidim da je polje zatamljeno i ne mogu nikako da ga aktiviram.

Screenshot_2021-12-11-18-08-42-084_com.android.chrome.jpg
 
Pretpostavljam da moraš biti logovan kao admin da bi menjao DNS server. Takav je slučaj na HG8245Q2 ONT-u (makar u verziji firmware koja je na Orion primercima Q2): za običnan user nalog to input polje je disabled (i čak i kad čačaš po Developer Tool i obrišeš "disabled" HTML atribut sa tog input polja i pošalješ novu vrednost uređaj to ne sačuva i ne koristi) a kad se loguješ kao admin dostupno je za promenu i naravno radi kad se promeni.

Sad koji su admin login podaci za taj novi ONT model pitanje je... probaj od Q2? :D

username: "admin"
passwowrd: "20HWont17."

(bez navodnika, i tačka je deo password-a)
 
Pretpostavljam da moraš biti logovan kao admin da bi menjao DNS server. Takav je slučaj na HG8245Q2 ONT-u (makar u verziji firmware koja je na Orion primercima Q2): za običnan user nalog to input polje je disabled (i čak i kad čačaš po Developer Tool i obrišeš "disabled" HTML atribut sa tog input polja i pošalješ novu vrednost uređaj to ne sačuva i ne koristi) a kad se loguješ kao admin dostupno je za promenu i naravno radi kad se promeni.

Sad koji su admin login podaci za taj novi ONT model pitanje je... probaj od Q2? :D

username: "admin"
passwowrd: "20HWont17."

(bez navodnika, i tačka je deo password-a)
Hvala, uspeo sam. Nego, sad me kopka da li da menjam podesavanja za autentikaciju (OTNa i) ovog admin naloga (ako moze uopste?).
 
Ne diraj ništa :D
Da li znas mozda ipak kako se menja password za admin. Paranoja mi nece dozvoliti da spavam ako ne promenim to 😂.

Takodje bih da stavim da se ruter restrtuje jednom nedeljno, ali u ovim podesavnjima je sve nepotrebno prekomplikovano 😓. Na Asusovom interfejsu samo izaberes dan i vreme i to je to. Ovde ne znam sta gledam…

Screenshot_2021-12-11-20-13-23-450_com.android.chrome.jpg
 
Pozdrav,da li je neko uspeo da preko ovog modema lan kablom poveze sbb-ov Ubee da bi dobio wifi signal?
Procedura koju imam non stop mi restartuje sbb-ov modem i tako ukrug.
 
Vidim da je tema starija, al mi taj modem (HG8245W5-6T) zadaje muke pa da ne pravim novu.
Zna li neko kako se na ovom ruteru pušta net na sva 4 lan porta. Predpostavljam da su po starom dobrom mts obicaju LAN 2 i 3 rezervisani za iptv. Pregledao sam komplet interface al ne nalazim nigde podesavanje.
 
Pozdrav,stigao mi je danas ovaj uredjaj uz MTS pa me zanima da li je neko voljan pomoci kako da podesim portove?Opet mi ne radi torrent kako treba.
 
Vidim da je tema starija, al mi taj modem (HG8245W5-6T) zadaje muke pa da ne pravim novu.
Zna li neko kako se na ovom ruteru pušta net na sva 4 lan porta. Predpostavljam da su po starom dobrom mts obicaju LAN 2 i 3 rezervisani za iptv. Pregledao sam komplet interface al ne nalazim nigde podesavanje.
 
Nazad
Vrh Dno