Šta je novo?

Podešavanje 5.1 zvuka sa LED TV na pojačalo

luka78

Slavan
Učlanjen(a)
24.07.2005
Poruke
255
Poena
319
Pozdrav.

Radi se o sledećem.
Posjedujem LED TV Phillips 65PUS7304/12: https://www.philips.hr/c-p/65PUS730...ndroid-tv-s-tehnologijom-ambilight-s-3-strane
Priključen je HDMI ARC sa pojačalom Yamaha RX-V377: https://www.crutchfield.com/S-crCywlLqgHn/p_022RXV377/Yamaha-RX-V377.html
Posjedujem 5.1 sistem zvučnika.

Međutim, kada podesim audio izlaz na Netflixu na npr. engleski [izvorni jezik] (5.1) ne dobijam nikakav zvuk. Ako podesim engleski [izvorni jezik] bez oznake 5.1 onda imam zvuk.
Kao što izgleda na fotografiji.


Šta je razlog tome, kako da dobijem 5.1 izlaz? Hvala
 
Što se tiče audio izlaza, TV posjeduje samo ova podešavanja:
 
nemam iskustva sa tim, ali trebalo bi da je na bypass
 
Probao, ne može. Jedino radi kada postavim izlaz na stereo. Ali nisam siguran da je to baš 5.1 izlaz?
 
Probaj optiku.
 
optika lako može da bude samo stereo
 
Probaj da se igras sa dekoderima na pojacalu: DTS, TrueHD, bla bla...
Kod mene na Yamahi, koju vise nemam, uglavnom je to pravilo problem.
 
Multichannel bypass ti salje DD+ sa kojim su enkodovani audio streamovi na Netfliksu. Ti treba da podesis audio input-output i na TV i na AVR strani na ARC i on ce da posalje bitstream DD+ da ga dekoduje AVR, medjutim koliko mi se cini tebi je problem verovatno negde na AVR strani tako da kao sto je gore vec spomenuto, testiraj kako AVR prima signal i da li se uopste pojavljuje DD(+).
 
Sve mi je jasno. U podešavanjima AVR je naštimano na ARC. Nema tu puno mogućnosti za čačkanja u podešavanjima.
 
Najpre, AVR postavi u režim:

Straight Decode: Straight Decode lets you play back input sources without any soundfield effect processing. When the Straight Decode mode is enabled, each speaker produces its own channel audio signal (without soundfield processing). When playing back 2-channle sources, such as a CD player, stereo sound is heard from the front speakers. When playing back multichannel sources, the receiver produces unprocessed multichannel surround sound.

Ostalo mož’ kasnije podešavati…
 
Kada mi je 5.1 podešeno na Netflixu, ovo piše na AVR i ne može se tu ništa mijenjati. Kao što rekoh, zvuka nema.


Ali kada postavio Netflix audio izlaz bez 5.1 dobijem ovakve postavke (mogu ih mijenjati kako želim)







 
Poslednja izmena:
Чини да ТВ ипак не прослеђује вишеканални звук. Одабиром Multichannel, односно Multichannel (bypass) стање се не мења?
Тај Yamaha уређај нема ARC подешавања - HDMI ARC је само први с десна, посматрајући са предње стране.
Код ТВ би требало да су сви HDMI ARC - покушај са променом прикључка, 1-4.
 
Чини да ТВ ипак не прослеђује вишеканални звук. Одабиром Multichannel, односно Multichannel (bypass) стање се не мења?
Тај Yamaha уређај нема ARC подешавања - HDMI ARC је само први с десна, посматрајући са предње стране.
Код ТВ би требало да су сви HDMI ARC - покушај са променом прикључка, 1-4.
Stanje se ne mijenja, jedino kada je TV audio podešen na stereo, onda radi 5.1 na Netflixu (Ali ne mislim da je to pravi 5.1)
AVR ima samo da se ARC uključi i isključi i to je to. Svi HDMI priključci na TV su ARC. Probaću i tu opciju, da promjenim priključak. Može li kabl praviti problem?
 
Може ако нема свих 19 жица. Постоје старе верзије са 14 жица. За сваки случај потражи хдми 2.0 high speed.
 
Evo iskljucio sam enhancer. Kada sam pritisnuo samo na STRAIGHT ovako mi pokazuje, stereo samo (i kada pustim film sa USB koji je 5.1):

Ne piše nigdje Dolby niti DTS...
 
Ok, evo update. Filmove sa USB sam gledao preko MX Playera. Međutim, kada sam pokrenuo video preko Philipsovog playera, dobio sam ovo npr:



Ovako je sada dobro, zar ne?
 
Elem, ali ima još jedna začkoljica. KODI, VLC, MX Player, nijedan od njih ne pušta DTS ili Dolby. Jedino originalni player prepozna Dolby ili DTS koji je btw jako loš sa opcijama. Ovi svi puštaju samo PCM.
 
Onda ti je problem u playerima i DD/DTS dekoderima koje koriste ili u njihovoj postavci ako ti sa tog internog playera radi passthrough kako treba. Dokle god dobijas te enhancer opcije znaci da passthrough visekanalnog zvuka ne radi kako treba tj. radi se upmixing. Inace Netflix app koju si incijalno spominjao bi valjda trebala da ima svoj interni dekoder, zanimljivo je da ti ni to ne radi.
 
Uspio sam podesiti KODI da radi :)
Dakle imam DTS ili Dolby Digital na AVR, zavisno kakav je format. Da nije foruma, ne bi ni znao da do sada nisam imao adekvatan 5.1.
Ostao je još prvobitni problem, Netflix i 5.1. Ali izgleda da nisam sam sa tim problemom.
 
Samo da updatujem, razmijenio sam nekoliko mailova sa Philips korisničkom podrškom, gdje su tražili određene info u vezi statusa TVa, serijskog broja itd.
U zadnjem mailu su tražili da im napravim na USB log grešaka i pošaljem što sam i učinio.
Moram pohvaliti komunikaciju sa njima, vrlo su ažurni.
Čekam sada odgovor.
 
Pozdrav, evo da oživim temu. Odgovorili su mi iz korisničke podrške, trebalo im je vremena da pregledaju log ali vrlo korektno su odgovorili:

Želimo da Vas obavijestimo da smo dobili odgovor od naše tehničke službe:
"Pregledom logova je ustanovljeno da Vaš TV uređaj nema greške i da normalno distribuira 5.1 sadržaj, koji mu se emituje. Što se tiče streaming platformi kao što su Youtube, Netflix, Rakuten oni su isključivo odgovorni za emitovanje audio i video sadržaja i najbolje bi bilo kontaktirati iste kako bi Vam pružili podršku i omogučili da Vaš audio i video uređaj prepozna sadržaje sa njihovih platformi."
 
Nazad
Vrh Dno