Šta je novo?

Poco X3 GT

percom

Poštovan
Učlanjen(a)
17.07.2020
Poruke
189
Poena
50
Još jedan u nizu budžetnih telefona iz linije Poco.
Namenjen je cenovnom rangu do 200€. Pokretaće ga MT6891Z Dimensity 1100 5G.
Više o detaljima
 
Rebrendirani Redmi Note 10 Pro koji je pre koju nedelju objavljen u Kini...

Jedino sto ako stvarno bude po toj ceni, dobar deo Xiaomi telefona gubi smisao prakticno... Cak neke stvari za te pare zvuce previse dobro da bi bilo istinito, tipa Gorilla Glass Victus, 67W punjenje, JBL tjunirani zvucnici, same performanse...
 
Ovo polako počinje da bude smešno. Izbacuju svaki mesec nove modele, i svakim sledećim telefonom koji izbace u razmaku od 2-3 meseca oni poručuju kupcima :"haha motherf*****s ko vam kriv".
Tragedija, jer im se OS raspada od bugova a i svaki naredni telefon ima sve više problema da li ekran, da li sve učestaliji senzori itd.
 
^Bas tako, novih modela "mali milion", a npr. obican proximity senzor ne mogu da srede... Rado bih probao neki Xiaomi, ali kad vidim na telefonu kod brata softver i proximity, prodje me zelja. Sta ce mi vrhunski SoC ako obican poziv ne mogu da obavim kao covek?
 
Ma telefoni su im postali odavno dosadni, svi isto izgledaju, svaka Mi serija lici na prethodnu, svaki Redmi je osakacen, Redmi Note/Pro dosadan i glomazan. Kad na sve to dodas more telefona od istog proizvodjaca, sa istim MIUI OS-om, meni dodje zelja da uzmem Samsung eventualno OnePlus.
Xiaomi ima super telefone da se ne lazemo, mozda najbolji telefoni za ulozen novac. Ali su dosadni postali, cekam vec evo godinu dana da izbace nesto drugacije tipa Mi9 SE. Nista se ne desava, samo glomazni telefoni sa istim MIUI. Verujem da nisam jedini koga smaraju Xiaomi telefoni, i da ce dosta ljudi u srednjem segmentu pobeci u npr. OnePlus tabor ili jos pre u Samsung tabor sa super A52 modelom. Samsung ubije za 10 meseci sa jednim dobrim midrange-om a ovi za 10 meseci izbace 20 modela. Super! :)

edit: A ned'o bog da smanje bradu na Redmi telefonima. Boljka jos od prvih modela.
 
Poslednja izmena:
Ovo je u principu malo pojacana verzija Poco X3 Pro, nesto jaci procesor i brze punjenje. Gejmerski orijentisan telefon pre svega.

Oni se odavno vise ni ne trude da istinski proizvedu telefon, samo ih sklapaju na istu foru i izbacuju tako da deluje da uvek imaju nesto "novo".
 
Ovo je u principu malo pojacana verzija Poco X3 Pro, nesto jaci procesor i brze punjenje. Gejmerski orijentisan telefon pre svega.

Oni se odavno vise ni ne trude da istinski proizvedu telefon, samo ih sklapaju na istu foru i izbacuju tako da deluje da uvek imaju nesto "novo".
Mislim da je suština u problemu sa snabdevanjem tržišta sa procesorima usled covida. Sem toga, Mediatek je uskočio na deo tržišta koje je izgubio Kirin kao posledica sankcija SAD-a Huawei-u. Koliko je pala proizvodnja i ponuda Kirina, skočila je Mediateku.
Kolikom god da se trude, Qualcomm je sve teže i teže upakovati u budžetski segment a da ima dobre karakteristike.
Ne znam kako je danas, pošto odvano nisam koristio telefon sa mediatekom, da li su i novi veliki potrošači energije? Ranije je ta razlimka bila baš uočljiva.
 
Valjda će uskoro da očiste magacine od Snapdragon 720g i 732g procesora, pa da konačno vidimo i modele sa Snapdragon 780g i 778g procesorima.
 
Pa imas telefon sa SD 780G - Mi 11 Lite 5G.

Nece tu biti nikakvog ciscenja, jer se tu radi o dva totalno razlicita segmenta serije 7.

Kada ociste police od 720G i 732G, Snapdragon ce objaviti neki 733 ili 735 i to ce biti tipa 10-15% brza stvar i novi telefoni iz segmenta koji su imali te slabije ce opet imati slabije procesore, samo novije.. Isto kao sto je posle 730 objavljen 730G, pa posle 720G pa posle 732G. Manje-vise osvezena stvar.
 
Taj jedan telefon koji je već izašao bih radije preskočio zbog sumnjivog displeja, a i bangavog MIUI androida, ali uskoro će i ostali proizvođači da počnu da izbacuju svoje modele. Video sam da je Realme najavio svoj model sa Snapdragon 778g procesorom.
 
Koji to noviji telefon sa MTK trpi baterijom zbog njega?

Redmi Note 8 Pro sa G90T koji je 12nm SoC ima fantasticnu autonomiju sa baterijom od 4.500 mAh, primera radi.

Redmi Note 10 5G je sa svojim Dimensity procesorom i LCD ekranom koji je veci potrosac pokazao bolju autonomiju od 10 Pro sa Snapdragon procesorom.
 
Nije baš neka prevelika razlika, dosta zavisi od konkretnog telefona, verzije androida, osvežavanja displeja...
Evo ovde battery drain test, tri telefona, jedan sa Snapdragon 870, protiv Dimensity 1200 i Dimensity 1000, sva tri imaju sličan kapacitet baterije.

 
To su neke stare price...

Secam se kad se najavio 8 Pro sa MTK kako su odmah skocili kako niko nece kupiti telefon jer je MTK los, jer trosi bateriju, jer se greje ko sporet i slicno... A i danas je jedan od boljih procesora nize srednje klase i nikakvih problema nije imao ni na jednom telefonu, barem kada je G serija u pitanju.

A koliko vidim isto vazi i za Dimesity seriju, samo je njih dosta manje jer Mediatek ima partnerstvo sa Oppo-om pa prevashodno snabdevaju njihove telefone pre ostalih.
 
Koji to noviji telefon sa MTK trpi baterijom zbog njega?

Redmi Note 8 Pro sa G90T koji je 12nm SoC ima fantasticnu autonomiju sa baterijom od 4.500 mAh, primera radi.

Redmi Note 10 5G je sa svojim Dimensity procesorom i LCD ekranom koji je veci potrosac pokazao bolju autonomiju od 10 Pro sa Snapdragon procesorom.
732.PNG
860.PNG
870.PNG
 
Snapdragon 732G vs. Dimensity 1000?!

Kako moze ravnopravno da se meri potrosnja kada je Dimesity 1000 skoro 50%-60% mocniji procesor od 732G? Bukvalno dva razlicita ranga.

A ostala dva poredjenja jesu bliza, i samo pokazuju marginalne razlike, koje u praksi kao sto neko rece variraju od telefona do telefona, verzija Androide, ekrana.... A i tako sinteticki pokazuju da je prica o MTK procesorima kao ekstremnim potrosacima neka prica iz davnih vremena.
Uostalom naveo sam konkretan primer dva Redmi telefona, sa isim kapacitetom baterije, na istom OS-u. gde je jedina razlika u tipu ekrana i osvezavanju, i dostupni su rezultati autonomije na oba telefona koja imaju SD i MTK pandane.
 
Snapdragon 732G vs. Dimensity 1000?!

Kako moze ravnopravno da se meri potrosnja kada je Dimesity 1000 skoro 50%-60% mocniji procesor od 732G? Bukvalno dva razlicita ranga.

A ostala dva poredjenja jesu bliza, i samo pokazuju marginalne razlike, koje u praksi kao sto neko rece variraju od telefona do telefona, verzija Androide, ekrana.... A i tako sinteticki pokazuju da je prica o MTK procesorima kao ekstremnim potrosacima neka prica iz davnih vremena.
Uostalom naveo sam konkretan primer dva Redmi telefona, sa isim kapacitetom baterije, na istom OS-u. gde je jedina razlika u tipu ekrana i osvezavanju, i dostupni su rezultati autonomije na oba telefona koja imaju SD i MTK pandane.
Овде је реч о само процесору а не целом телефону!
Што се тиче мене, ја сам навео да сам давно користио МТК и да ми је пресео по апетиту. После тога више нисам желео да експериментишем.
Можда ми данас не би сметао, пошто никада нисам играо игрице на телефону па ми та предност Snapdragona са бољим ажурирањем и не игра неку улогу.
Једноставно, не мењам коња који побеђује!
 
Nekad apdejt softvera može da smanji SOT nekog telefona za par sati. Ne može se tu baš pričati uopšteno, posebno sa kineskim proizvođačima koji često izbacuju neoptimizovane verzije androida. Treba sačekati da izađe telefon, pa ćemo onda videti recenzije i moći ćemo da donesemo sud. Ovi novi Mediatek procesori su urađeni u novim proizvodnim procesima i nisu mnogo veći potrošači od Snapdragon procesora. Dimensity procesori se rade u 6 nm procesu.
 
Videcemo kad izadje, ali nema velike veze sto se pravi u 6nm proizvodnom procesu. Exynos990 se pravi u 7nm, pa srče bateriju 20% vise od SD konkurenta koji je takodje izradjen u 7nm...
 
Ma telefon je realno skroz nepotreban, bice mozda nekih 30-40e skuplji od X3 Pro a dobices nesto brzi procesor, koji je skroz nepotrebno i marginalno unapredjenje i brze punjenje koje je podjednako prenaduvano.

Jos je kamera degradirana jer su stavili onaj krs od 64MP OmniVision senozora, sto zanci da X3 Pro ima i bolju kameru.
 
Jos je kamera degradirana jer su stavili onaj krs od 64MP OmniVision senozora, sto zanci da X3 Pro ima i bolju kameru.
Možeš li preciznije napisati zbog čega je ta kamera krš, baš me interesuje?
Tu kameru koristi Oppo Reno 6 Pro i na yt sam gledao par recenzija i nisam čuo ništa loše za tu kameru?

 
Taj isti OVB64B sezor koriste i Nord N10 5G. Realme 8, Redmi Note 10S, Moto G100 i u svim recenzijama je ocenjena kao prosek, i najslabija i najjeftinija alternativa u odnosu na Sony i Samsung pandane.
Sad da li je Oppo izvlaci vise zbog procesora, moguce vrlo. Ali u budzet segmentu vazi za ne bas pozeljan izbor.
 
Ја сам само хтео да ми објасниш оно крш?
Што се тиче рецензија, ни једна не потврђује твој епитет крш.
Колико сам ја успео да видим, фотографије су сасвим ок. Коме је стало до врхунске фотографије може купити фото апарат. Овде је реч о буџетском телефону који је у најави тако да је рано доносити било какав суд.
 
Nazad
Vrh Dno