Šta je novo?

Poboljšati zvuk TV-a

s5p

Poštovan
Učlanjen(a)
09.04.2019
Poruke
414
Poena
80
Pozdrav svima, treba mi savet
Imam Sony TV 65X93J
Ujedno imam i android box Beelink GT1 mini (on mi je bukvalno izvor svega, njega koristim za sve, iptv, yt, kodi,itd...)
Box mi je povezan na HDMI ARC (TV). Jedini slobodan izlaz/ulaz na boxu mi je AV.
Generalno sam zadovoljan zvukom tv-a, jer ima 4 ili 5 zvucnika u sebi, ali bih opet nekako da poboljšam zvuk, ako je to moguće, za ne baš veliki novac
Dobio sam predlog od druga da uzmem samo aktivni vufer, i da dobijem te niske tonove, a i dalje da koristim zvucnike TV-a.
Jer mi je rekao da sa tim TV zvucnicima mogu dobiti najbolji zvuk kada je govor u pitanju i slicno.
Šta vi kažete, dal ići na tu varijantu ili neku drugu?
Vidim spominju se na forumu raznorazni uredjaji, ali iskreno meni treba samo za TV koriscenje, znaci necu koristiti gramofonske ploce, cd, kasete i slicno. BT, usb, i radio, imam preko TV-a i Box-a.
Gledace se IPTV 50%, slušati muzika sa YT 35%, i gledati filmovi na Kodiju 15%. Zbog toga mi je bitno i ono da kad gledam neki dokumentarac, vesti, kvizovi, sport, itd., da glasovi (govor) ne budu veštački i kao iz bunara, nego da i dalje budu kao što su sada (prirodni).
Što se tiče sistema 5.1 i 7.1 , nemam prostora za to, otpada kao solucija. Znači dolazi u obzir ovo sa aktivnim vuferom, i eventualno za još 2 zvučnika sada ili kasnije, koji ce ako je moguce još bolje zameniti te zvucnike na TV-u (plafon 2.1 sistem).
Soba je oko 25 kvadrata, sa klincima smo, i nije nam prioritet da gruva, nikad ne slusamo glasno, vec je najveci i jedini prioritet kvalitet zvuka.

U prilogu su slike sa ulazima/izlazima koji su raspoloživi na android boxu i TV-u.
 

Prilozi

  • IMG_20230226_214316.jpg
    IMG_20230226_214316.jpg
    226 KB · Pregleda: 23
  • IMG_20230226_214340.jpg
    IMG_20230226_214340.jpg
    120 KB · Pregleda: 23
Саундбар, што скупљи то бољи.
 
Nazad
Vrh Dno