Šta je novo?

Ploca, procesor, a mozda samo baterija???

  • Začetnik teme filippomper
  • Datum pokretanja
F

filippomper

Guest
Поздрав добри људи
Имам плочу Биостар ТП35Д2-А7 верзија 5,0 скоро три године и проц Интел Е2180. Све је савршено радило, и још увек ради, али ... Пре неколико дана сам само хтео да рестартујем рачунар као што је уобичајено, Старт... Све је било добро, али када је рачунар требао да се бутује, једноставно није, искључио се без разлога и није се упалио. Покушао сам да га укључите неколико пута, али ништа. Ресетовао сам ЦМОС, међутим ништа. Данас сам одлучио да тестирам све своје компоненте на другом рачунару, да видим да ли раде, и све раде. Извадио сам матичну плочу, очистио је, као и друге компоненте, а сам онда одлучио да покушам још једном. Саставио сам све компоненте, ван кућишта и покушао да га стартујем преко онборд тастер за паљење и прорадио је! Нисам могао да верујем! Ставио сам све компоненте назад у кућиште и ради. Али сам приметио једну ствар. Кад сам чистио плочу запитао сам се да ли је батерија била на плочи, када сам је купио или није(то због рекламације). Нисам могао да се сетим. Онда сам погледао упутство, али нисам видио ништа о томе. Тако да сам је извукао за тренутак, али након неколико секунди размишљања сам је вратио. Тек после тога сам покушао последњи пут пробам да ли ради или не, и прорадио је. Не знам који је разлог за такву реакцију, зато вас и питам. Све ради као и пре...

У сваком случају имао сам тај проблем и у дилеми сам шта може бити. Фазон је у томе што ми гаранција за плочу истиче буквалнио сутра и треба ми хитан одговор! Да ли је могуће да је то само због батерије или је нешто друго у питању? Иначе, батерију сам мало протрлјао прстима пре него што сам је вратио на плочу.
Унапред захвалан
Филип
 
Poslednja izmena:
Ajde ljudi, gori mi pod nogama! Ako to sada ne resim, sutra ce biti kasno.
 
Bateriju si morao dobiti na ploci :) A desava se da bios zaglupi pa da jedno prosto vadjenje baterije na par trenutaka i ponovan povratak ozivi racunar. Po meni je licno tu sve uredu
 
ako je krenulo sad da se desava .... a nista nisi cackao ... nosi na reklamaciju
 
Od kada sam ga sklopio, nista nisam cackao. Medjutim, sada, kada je posle vadjenja baterije, proradio, i ako je sve bilo dobro prikljuceno, prijavljivao je floppy disc failure. Da nije floppy na neki nacin napravio kratak spoj? Probao sam ga na drugom kompu malo pre. Ni tamo ne radi. Jedino njega nisam testirao pre toga.
Sta mislite?
 
Pa promeni tu bateriju vrlo verovatno da je do nje.....zar mislis da bi ti neko zamenio plocu ako joj sutra istice garancija...ne u Srbiji :wave:
 
Nazad
Vrh Dno