Šta je novo?

Ploca ne vidi HDD

cavka

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2004
Poruke
56
Poena
310
Pozdrav svima!:wave:

Imam ECS P6BAP Me plocu na koju sam probao da nakacim Maxtora od 160GB. Ploca ga ne registruje kako treba, vidi ga u biosu kao 136GB i nakon POSt-a ne podize sistem vec mi izbaci samo YbeskonacnoYbeskonacno.
Probao sam sa svim mogucim setovanjima za PIO mode i UDMA u biosu, kao i sa kablovima sa 40 i 80 vodova- nista ne pomaze.

Moze li ova ploca uopste da radi sa ovolikim HDD-om ili moram da jurim neki manji disk?
Da napomenem samo da je IDE kontroler na ploci sigurno ispravan jer bez problema vidi stari HDD od 2GB na kom je MikroTik i podize ga bez problema.
 
Potraži ako ima noviji bios za ploču ili možda patchovani. Ako ne, ostaje ti ili da ubaciš PCI kontroler ili manji hard.
Pretraži podforum hard diskovi, samo udari search "137" pa će ti izbaciti dosta tema sa tom problematikom, možda nađeš neki korisan info u vezi onih ruskih patchera i biosa.
Ima i ova stara tema pa prelistaj, ali se ona više bavi windowsovim ograničenjem (big lba).
http://forum.benchmark.rs/showthrea...te-na-veliki-HARD-preko-137GB-prochitajte-ovo
 
Hvala puno na brzom odgovoru. Pokusacu vec nekako da ga nateram da radi.

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno