Šta je novo?

Ploca ili memorija

Chupo

Slavan
Učlanjen(a)
02.12.2007
Poruke
2,872
Poena
380
Na masini iz popisa javlja mi se problem cijeg uzrocnika ne mogu da otkrijem. Naime, kada nema POST (Power On Self Test-a tj. onog bipa) komp se pravi mrtav. Malim mrdanjem svakog od modula on proradi i prodje sve testove poput Memtesta i GoldMemory-a. Cesto od mrdanja nece da proradi pa moram da vadim module i da im menjam mesta. Znaci kad upali sve radi 100% OK, al kad ne upali nastaju moje muke. Dali problem pravi ploca ili memorija?
 
hm.Pa pazi ako memorija prolazi sve testove ona je ok 99%.Probaj da radis sa jednim modulom pa drugim,Ako ne pomogne probaj neku drugu memoriju.I ako sve bude isto definitivno je ploca nema sta drugo ni bios ni nista ti nece pomoci jer je ovo hardverski kvar.Probaj nemoj biti lenj.Eliminacija problema.Pozz Ako treba nesto pm
 
lepo je reci bar hvala ...

Tesko sine ovaj tesko, ova danasnja mladjarija ne postuje ni svoje vrsnjake a kamoli starije, a ta famozna preteska rec H V A L A !!!!!! to brate kooooosta ne znas ni sam koliko... :zgran: steta a tako su mladi i puni samopouzdanja, i zelje da osvoje svet za 15 sekundi...
 
Pre nego sto ga odneses u servis, pokusaj da gumicom za grafit ocistis kontakte na memoriji! mozda je samo zaprljan!
 
Vratio sam onu problematicnu memoriju na garnciju, al kad sam dobio novu, problem se ponovo vratio, znaci riknula ploca.

Iako se zahvaljivanje ovde retko vidja(citaj: nikad), hvala megasu i svima na njihovim savetima.
 
Nazad
Vrh Dno