Šta je novo?

PlayStation - Akcije, promocije i PSN dopune

Ali on ima mesečni essential, a hoće godišnji extra, možda prvo da poveća essential da bude godišnji pa doplati razliku..
 
Da li sada nakon sto je krenuo novi servis prolazi ukucavanje koda sa PSPlus godisnjih pretplatnih kartica na USA nalog

Radi na UK, tako sam produžio prošle sedmice, nema razloga da ne radi na US.
 
PS+ Extra/Premium uz već navedene igre dobija i Stray PS5/PS4.
 
Crash Bandicoot 4 mi je na listi zelja, odlican mesec.
Svakog prvog utorka bi uz nove igre za essential trebali da vidimo i nove igre za extra kao i polovinom meseca, bas me zanima koliko cesto cemo videti dobar naslov.
 
I odmah free (dobro uz Extra/Premium ali ipak free)? Čudno.

Ili su devovi već prodali broj preordera sa kojim su zadovoljni a Sony dodatno posolio da bi navukao ljude na ExtraPremium naloge, ili je igra krš...

Inače tu igru ovlaš pratim i deluje mi interesantno... Dakle ne deluje mi kao totalni indi krš koji je free day one...
 
Pa mislim, pogledaj koliko igara izlazi Day one na Xbox Game Pass-u. Hollow Knight Silksong je jedan od tih indie naslova, a ne može se reći da je poluproizvod, ako bude iole nalik prethodnoj igri. Ima i mnogo većih AAA naslova koji će biti na Xboxu, tako da ovo i nije nešto značajno sa Sony-jeve strane, u pokušaju da isprati konkurenciju :D

A sad, za kvalitet igre...videćemo, Annapurna kao publisher ima super naslove, ali developer je ipak B12 studio koji iza sebe nema nijednu igru, pa treba biti obazriv po pitanju optimizma, iako bih definitivno voleo da je igra super, retke su prilike da je protagonista mačka :D
 
Xbox Game Pass ce izbaciti dobre igre u narednih godinu dana, i bice free uz pretplatu od prvog dana.
Na primer Plague Tale Requiem, Scorn, Warhammer Darktide..
Mogao bi i Sony malo da se isprsi :)
 
Da je Sony hteo da se isprsi, ponudio bi TLOU rimejk na PS Plus Extra, ali ne - zašto ne tražiti od svojih korisnika 70$ za rimejk :D
Ako neće nešto tog tipa da ponude, onda definitivno ne žele svoje nove igre. Pritom, i kad ima neka rasprodaja na njihovom storeu, nikad ne spuštaju cene 1st party naslova. Npr Returnal i Demon's souls i dalje se prodaju po ceni od 69$.
 
Pa pazi, ne mogu da kažem da podržavam tu cenu za TLOU ali s obzirom na to kako danas funkcioniše entertainment industrija, alternativa dranju kože korisnika je izbacivanje milijardu sranje 1st party igara, tako da sam ipak za to da svoj rad naplate koliko god misle da treba ali zato da kvalitet ostane na nivou.

Ionako je stvarno premalo vrhunskih igara danas, samo nam još fali da Soni krene da štancuje po 10 gluposti za 15 dolara svakog meseca.
 
PS+ Extra/Premium uz već navedene igre dobija i Stray PS5/PS4.
Da li se igra dobija kao kod osnovnog paketa (ako tog meseca imaš pretplatu) ili se dobija i ako se sa osnovnog pređe na Extra/Premium koji mesec kasnije?


I da li se očekuje da igra nestane iz ponude kao za RDR2/NBA (i ako ističe, kada će)?
 
Evo sutra cu da cimnem drugara koji radi u Soniju, pa ti javljam..

Salim se, ali ko to moze da zna... Novo je sve ovo, videcemo kad izadje igra, do tada mozemo samo da nagadjamo :)
 
Da li se igra dobija kao kod osnovnog paketa (ako tog meseca imaš pretplatu) ili se dobija i ako se sa osnovnog pređe na Extra/Premium koji mesec kasnije?


I da li se očekuje da igra nestane iz ponude kao za RDR2/NBA (i ako ističe, kada će)?
Pretpostavljam da će biti kao i do sada kada su u pitanju mesečne besplatne igre. Stim da bi dobio i četvrtu koja je bonus za Extra/Premium moraš u tom mesecu biti na toj pretplati.
 
Da li se igra dobija kao kod osnovnog paketa (ako tog meseca imaš pretplatu) ili se dobija i ako se sa osnovnog pređe na Extra/Premium koji mesec kasnije?


I da li se očekuje da igra nestane iz ponude kao za RDR2/NBA (i ako ističe, kada će)?
Igra ce biti deo Extra paketa.
Imas Extra ili Premium = mozes da igras, nemas ? nema igranja. Nije bitno kad i kako si presao na koju pretplatu.

Da li ce igra da nestane iz kolekcije posle nekog vremena, to samo Sony zna, mi mozemo samo da predpostavljamo da li hoce ili nece.

Pretpostavljam da će biti kao i do sada kada su u pitanju mesečne besplatne igre. Stim da bi dobio i četvrtu koja je bonus za Extra/Premium moraš u tom mesecu biti na toj pretplati.

Cetvrta, bonus igra ulazi u kolekciju vec postojecih igara za extra/premium tako da nije bitno da imas pretplatu bas taj mesec kada ce se ona pojaviti.
Moci ces i posle par meseci da uplatis extra ili premium te skines igru i igras, pod uslovom da se ta igra zadrzi u kolekciji za to vreme.
 
Cetvrta, bonus igra ulazi u kolekciju vec postojecih igara za extra/premium tako da nije bitno da imas pretplatu bas taj mesec kada ce se ona pojaviti.
Moci ces i posle par meseci da uplatis extra ili premium te skines igru i igras, pod uslovom da se ta igra zadrzi u kolekciji za to vreme.
Da li si siguran da će Stray biti u kolekciji igara koje mogu igrati E/P pretplatnici koji recimo uplate pretplatu negde u Septembru i igrati je dok istu Sony ne ukloni sa liste a ne igra koju možeš dodati u svoju biblioteku (i igrati je dok imaš pretplatu) do izlaska besplatnih igri za August. Kako drugačije da objasnim. Ako nisam imao PS+ i danas ga uplatim, ne mogu dodati FIFA 2022.
 
Poslednja izmena:
Da li si siguran da će Stray biti u kolekciji igara koje mogu igrati E/P pretplatnici koji recimo uplate pretplatu negde u Septembru i igrati je dok istu Sony ne ukloni sa liste a ne igra koju možeš dodati u svoju biblioteku (i igrati je dok imaš pretplatu) do izlaska besplatnih igri za August.
Tako kazu https://blog.playstation.com/2022/0...s-part-of-playstation-plus-extra-and-premium/

Igra ce biti deo extra/premium ponude a ne essential paketa, bivseg ps-plus.

Oni koji imaju samo essential nece moci istu igrati, ovi drugi ce moci kad hoce sve dok je Sony ne skloni iz kolekcije.
 
Stray ne spada u Essential paket igara... dakle dobija se uz Extra/Premium pretplatu, sto znaci da ces je imati dok je ne uklone iz Store-a.
 
Nisi rekao ali po objasnjenju koji si pisao u prethodnom postu, si pricao o konceptu koji vazi samo za Essentials igre... dakle skines/stavis u library i mozes da je skines i da je igras sve dok imas pretplatu.

Posto ovo nije Essentials, nece tako moci vec ce biti tu dok god je Sony drzi u Store-u. Posle kada je nema, nece moci ni da igraju koji su je skinuli u okviru Extra/Premium pretplate. Isti koncept kao trenutno sa RDR2 ili NBA 2K22.
 
Moje tumačenje slike koju sam postavio. Extra i Premium korisnici će dobiti 4 besplatne igre za razliku od Essential koji dobija 3 i moći će tu četvrtu po stavljanju u library da koriste dokle god imaju Extra/Premium pretplatu. Tj. da je obrišu i ponovo download-uju kad god požele. I ovo smatram jednim trikom marketinga , da se pređe na veću pretplatu.
 
U samom linku ti pise "part-of-playstation-plus-extra-and-premium".

Igra ce da bude deo extra/premium pretplate.

Samo igre iz essential-a imaju vremenski rok od mesec dana da se ubace u biblioteku te ostanu u tvom vlasnistvu.
Extra i premium funkcionisu na drugi nacin po uzoru na ps now.

Nema sanse da ce oni sada da brljave i prave izuzetak sa jednom igrom gde ce daju neki "hibridni" model mesavine essential-a za extra korisnike, to nema nikakvog smisla.

Stray dolazi na extra/premium i bice u toj kolekciji dok je Sony ne skloni, kada ce to da bude, ne znamo, do tada svako moze da je skine kad hoce ukoliko ima bar extra pretplatu.

I previse receno na ovu temu. 🙂
 
Kako bi najlakše bez konzole mogao da se pretplatim na Premium, da isprobam PC Streaming?

Jel vredi uzimati PS Plus kodove ili je to samo za Essential?
 
Kako bi najlakše bez konzole mogao da se pretplatim na Premium, da isprobam PC Streaming?

Jel vredi uzimati PS Plus kodove ili je to samo za Essential?
PC Streaming? Gde ima više o tome, koji je hardver potreban?
I mene zanima, ističe mi PS PLUS na USA nalogu, sutra. Gde da uzmem recimo extra ili premium na mesec dana, koliko vidim ima samo 3 meseca. Da li kupiti topup na cdkeys recimo pa onda sa konzole uzeti ps+ extra?
 
Za streaming treba Premium i nije potrebna nikakva posebna konfiguracija, pošto se jelte igre streamuju sa servera, bar je tako na Xbox Game Streamingu, koji je u sklopu Game Pass-a. Ne vidim razlog da ovde bude drugačije.

E sad uzeo bih PS Plus Premium da pređem sve ekskluzive, ali pronalazim oprečne informacije o tome da li uopšte radi kod nas. PS Now je radio, uz pomoć VPN-a, pretpostavljam da će i ovo sad raditi.

Ali gledam sad kako da uzmem, pošto nemam Playstation, pretpostavljam da može da se uzme uz pomoć 20$ gift kartice koju dodam na nalog i onda da se preko weba kupi PS Plus.

Doduše opet postoji šansa da bacim 20$ u vodu, ako streaming ne bude radio kod nas.
 
Na cdkeys sam danas za 43 evra kupio ps+ na godinu dana, koji je prebacio odmah na essentials. Posle koze da se doplati zaboremium. Sve sa kompa.
 
Nazad
Vrh Dno