Šta je novo?

PlayStation - Akcije, promocije i PSN dopune

Nisam video kako se prelazi sa obicnog ps plus na extra s obzirom da imam plus uplacen do septembra sledece godine. Moram da cekam da ovaj istekne ili ce biti neki upgrade fee?
Običan plus prelazi u onaj Essential, tako da pretpostavljam da ćeš moći da se prebaciš uz fee.
 
Vec vidim kako delim ovaj najjaci paket sa ortakom i ispada smejurija. :D
Sad samo je pitanje kako ce funkcionisati kada neko bude hteo da igra neku PS3 igru koja ce ici preko Cloud Streaming-a... pretpostavljam za igranje moras biti ulogovan na tom nalogu da bi igrao, sto znaci da onda "gost" nece moci da igra uopste?
 
Ne moraš biti ulogovan. Ništa se ne menja kao i do sada sa PS Now. Jedna pretplata, dva različita naloga mogu da igraju istovremeno.
 
Definitivno ništa od igranja ps2 i ps3 igara sa diskova. :poop:
 
Rumor: PS+ lineup for April 2022 has been leaked via Dealabs

  • Hood Outlaws & Legends (PS4/5)
  • Slay The Spire (PS4)
  • Spongebob Squarepants: Battle For Bikini Bottom Rehydrated
Zvanično i potvrđeno.
 
Ha, sad vidim, postojeći PS Plus pretplatnici automatski prelaze na Essential, dok postojeći PS Now pretplatnici prelaze na Premium. A isto koštali do sad :)
 
Pisao sam vec o mogucnosti da se otvori Turski PSN account i da se placa virtuelnom Cryptopay Visa karticom.

Juce sam nasao malo vremena da ovo probam i uspelo je!

Cene su vise nego extra, sve sto sam video je daleko, daleko povoljnije nego na PSN Austrija (moj maticni nalog) - npr, nove igre su skoro 50% povoljnije a i pretplate su puno jeftinije. PS Plus kosta ~ 15€ a EA Play 10,5€ godisnje! Ja sam kupio Mass Effect Legendary Edition za 12,75€ (bio je na akciji ali ipak)

Koliko vidim na Cryptopay sajtu, Srbija je na listi podrzanih zemalja tako da nema razloga da se ne proba.

Ako vas zanimaju detalji, slobodno pitajte.
 
Pa napiši... Iako me ne zanima jer sm emotivno vezan za moj gaming library iako 2/3 igara nikad nisam ni instalirao... 😂
 
Napisao je gore godisnje 🤷‍♂️

msm, zasto bi se mlatio sa karticama kada i dalje mozes da kupis vaucer za tursku, zar ne?
 
Pa turski moze da bude navodni main, tj. na kom se kupuju igre i ps plus, a pravi main da bude gost, i da ima pristup svemu. Jedino sto ce library da bude prazan.
Svakako mi je bolje da uzmem na disku, day one/ preorder, odigram, prodam i sve to me kosta par stotina dinara.
 
Koliko ja znam, vauceri za Turku ne mogu da se kupe. Ispravite me ako gresim.

Elem, prvo treba da otvorite Cryptopay nalog i na to sam izgubio najvise vremena. Registracija je automatska i trebate da telefonom aplodujete fotke pasosa i nekog racuna gde se jasno vidi ime i adresa. Tu je problem jer je OCR odradio katastrofalan posao pa sam morao da kontaktiram podrsku vise puta da sve podatke isprave da budu kako treba.

Onda sam kreirao zahtev za Virtuelnu Viza karticu (samo EUR) i to se brzo dobije. Onda treba dodati sredstva na karticu (posto je prepaid). Prvo sam se zeznuo i odradio bank transfer gde su me odrali za proviziju (j..ni RF). To sam resio tako sto sam kupio kripto valutu (koliko vam treba) uz pomoc kreditne kartice i onda sa tim sredstvima (konvertovano ponovo u €) dodao sredstva na virtuelnu Vizu. Tu se izgubi oko 5% na konverzije ali nije strasno obzirom na ustedu.

Onda sam kreirao novi turski PSN nalog. Kod dodavanja nacina placanja, morate da unesete svoju adresu (koja je registrovana na Cryptopay) i podatke sa virtuelne Viza kartice. Zemlja ostaje Turska li to ne mozete da promenite.

I to je to. Kupovina onda ide u dva klika.
Pa napiši... Iako me ne zanima jer sm emotivno vezan za moj gaming library iako 2/3 igara nikad nisam ni instalirao... 😂
Pricaj mi o tome. Moj pile of shame (igre koje imam a nisam presao) je veci od planine...
 
Pa turski moze da bude navodni main, tj. na kom se kupuju igre i ps plus, a pravi main da bude gost, i da ima pristup svemu. Jedino sto ce library da bude prazan.
Svakako mi je bolje da uzmem na disku, day one/ preorder, odigram, prodam i sve to me kosta par stotina dinara.
Može naravno, ali igre sa starog PS plus naloga neće biti dostupne, a to je cilj... Iako za to i nema nekog razumnog razloga, tim pre što sam već odigrao sve što me zanimalo (dobro nisam FF, Persona, a Nioh probao)...
 
Ako nekog zanima, ja nisam probao sam, ovde mozete da uzmete 12 meseci PS NOW koji ce se konvertovati u junu u PS+ Premium. Dakle dobijate za 60$ paket koji ce kostati 120$.

Nisam probao dal uopste moze, ako nemas dodatu karticu za renewal payment... mozda prodje ako imate 60$ u wallet-u.

 
Not available for purchase.
 
A kakva će biti procedura sa onima koji imaju i Plus i Now? Nisam nigde video priču o tome.

Ja npr. imam Plus još 8 meseci, ne znam da li sad da plaćam i ovo ili da batalim.
 
Meni u maju ističe PS+, a sad uzeo PS Now ... a što reče Marko, nikada nisam razmatrao "Now" opciju, pa sad videćemo.
Deluje da ovoga može da bude nešto ... :)
 
Dobices ovu osnovnu i to je to, na to verovatno moze da se uradi neka doplata i upgrade po potrebi
 
Ok, sa trenutim PS+ se dobija Essential, a da li je uopšte objavio Sony šta će biti sa korisnicima koji trenutno plaćaju i Plus i Now? Kapiram da uopšte nije mali broj takvih korisnika u razvijenim zemljama gde je ljudima 120 evra/dolara godišnje ništa.

Jer ako oni koji imaju samo Now dobijaju Premium, nekako nije fer da i ovi koji imaju oba dobiju isto. Baš gledam po netu ali izgleda da ni oni još ne znaju šta će s takvim korisnicima.
 
I meni bi bilo logicno da ljudi koji imaju PS+ dobiju Essential, koji imaju Now dobiju Extra a ko ima oba da dobije Premium.

Ali očigledno da “ne mogu” jer uz Now ti već imaš deo Premium-a koji uključuje igre sa PS2 i PS1… tako da samim tim se dobija odmah Premium.

Ko ima oba, očigledno da isto dobija Premium… meni bi bilo logicno da se konvertuje u koji mesec više Premium-a. Tipa Now imaš 8 meseci, Plus 4 meseca i to mu dođe da ćeš imati Premium 10 meseci.
 
Pa sad čitam po redditu, nadaju se ljudi da će biti kao što kažeš, da se nekako sabira, ali znajući Sony, pretpostavlja se da će samo da se naprave ludi :)

Kažu i da ko ima PS Plus, verovatno će biti neki jeftin upgrade na viši Tier čim do sad nisu objavili cenu, da ne bi ljudi i tu pokupovali višegodišnje zalihe.

Šta znam, ipak mislim da neću uzimati Now sad jer uz cenu Plusa koji već plaćam i nije neka ušteda i nadam se upgrade-u po simboličnoj ceni :)
 
Ako nekog zanima, ja nisam probao sam, ovde mozete da uzmete 12 meseci PS NOW koji ce se konvertovati u junu u PS+ Premium. Dakle dobijate za 60$ paket koji ce kostati 120$.

Nisam probao dal uopste moze, ako nemas dodatu karticu za renewal payment... mozda prodje ako imate 60$ u wallet-u.


Cisto da se nadovezem, vise nije moguce... ocigledno je Sony primetio i intervenisao.
 
Sta mislite, koliko ce da kosta doplata sa ovog essential na premium?

Imam sadasnji plus aktivan jos godinu dana tako da cu dobiti essential, na cdkeys moze da se uzme now key za 45e pa ne znam da li bi bilo pametnije uzeti ga sad, ili cekati da vidim kolika ce biti doplata tamo od juna
 
Ja sam u slicnoj situaciji i odlucio da cekam, citao malo po redditu, kazu da je bila skoro slicna situacija sa Microsoftom i dali upgrade za dolar.
 
Pa vidis imalo bi smisla to, da ne budu jedni povlasceni u odnosu na druge obzirom da je ranije to isto kostalo
 
Nazad
Vrh Dno